Cesta (2014)

Pekne spinavy, syrovy a pomaly postapo flak, atmosfera mu ale v zadnem pripade nechybi. Narozdil od jinych, znamejsich zastupcu zanru ale pusobi velmi uveritelne a opravdove.

Prometheus (2012)

Skvele natocena vizualni lahoda. Remeslo ma Ridley v maliku. Jen skoda, ze peclive budovanou atmosferu nekolikrat srazi nelogicke wtf momenty. Priste prosim s lepsim scenarem! Tesne 4 * za sci-fi nostalgii.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Tisniva atmosfera jednicky a trojky je pryc a akce zdaleka nedosahuje kvalit dvojky. Otravne postavy jsou zhmotnene klise, samoucelne uchylarny jsou spis k zasmani a finalni mutant tomu nasadil jen wtf korunu. Celkem zbytecne pokracovani, ktere zestarlo z cele serie nejvic, coz je smutne, kdyz jde o nejnovejsi dil.

Velká šestka (2014)

Je to hezky, mily, zabavny animak a to je tak vsechno. Nic originalniho se na platne nedeje, natoz neocekavaneho, proste klasicka Disneyovka se vsemi jejich klady a zapory.

Vetřelec ³ (1992)

Premisa s jednim vetrelcem a zadnymi zbranemi umozni rozehrat hru na kocku a na mys, jak ze stare skoly. Atmosfera zapadle trestanecke kolonie je vykreslena skvele, depka a beznadej z filmu primo cpi. Trojka by rozhodne nemela byt prehlizena, kdyz se zminuji prvni dva dily.

Způsob zabíjení (2012)

Velmi silny dokument. Hrabe se v tematu, o kterem se normalne nemluvi a hrabe se v nem hodne hluboko. Az mi bylo chvilema temer fyzicky zle. Nektere sceny jsou svou absurditou az dadaisticke, o to vice to boli. Tento film by mel videt kazdy!

Jodorowsky's Dune (2013)

Jako milovnik Duny a Jodorowskyho komiksu mi bylo celou dobu cim dal tim vic tezko z toho, ze film nevznikl. Jak dokument postupne odhaluje informace a materialy o chystane Dune, i ne-fanouskum scifi musi byt jasne, ze jsme prisli o vyjimecny snimek. I po formalni strance je dokument velmi dobry. Citlive davkuje rozhovory se zucastnenymi a ukazky z preprodukcnich praci, az jsem si rikal, jaka je skoda, ze dokument skoncil.

Predestination (2014)

Skvele odvypraveny pribeh o cestovani v case s peclive budovanou atmosferou, kterou film neztrati az do zaverecnych titulku. Coz je pri netradicnim zpusobu podani deje uctyhodne. Ustredni dvojka je vyborne obsazena i povidaci pasaze jim odsypaji skvele, to je ale zasluhou i skvele rezie. Jedno z nej scifi roku.

Lucy (2014) odpad!

Musim dat odpad. V tomhle filmu nefunguje vubec nic. Akcni sceny jsou nudne, asijsti zaporaci nechtene vtipni, Scarlett otravna, Morgan Freeman nadbytecny, pribeh dementni az to boli a vyvrcholeni je fakt uz k placi.