Kon-Tiki (2012)

Jde o velmi atraktivni tema, ale dostali jsme nudny film se strasne nesympatickym a otravnym hlavnim predstavitelem/hrdinou a hezkymi obrazky. Bohuzel se zadne dobrodruzne drama clovek vs. priroda nekona, kona se nekonfliktni rodinna podivana, kde se neustale produciruje sest polonahych chlapku.

Godzilla (2014)

Nejlepsi monster-movie. Narozdil od Emerichovi verze se tolik nesoustredi primo na Godzillu a davkuje nam ji poskrovnu ale diky tomu nezklouzne do samoucelne ptakoviny jako se to povedlo Del Torovi. Ano, lidsti predstavitele mohli byt sympatictejsi, ale vygradovane finale, kdy konecne dostaneme plnou naloz monster, i na tenhle nedostatek necha zapomenout.

Požáry (2010)

Velmi silny film, ktery skvele graduje k sokujici pointe, ktera neni zas tolik sokujici, kdyz se nad tim v pulce filmu zamyslite. Vyvrcholeni je natoceno velmi dobre, ze i tak husinu vyvola.

Challenger (2013) (TV film)

Vysetrovani katastrofy raketoplanu zni opravdu nudne jako tema na celovecerni film, ale kdyz se pridaji dozvuky studene valky, politikareni vysetrovaci komise, nespolupracujici inzenyri, neokoukane prostredi, originalni tema a skvele hlavni predstavitele, dostaneme napinavy politicky thriller.

NON-STOP (2014)

Adrenalinova jizda od zacatku do konce s tradicne skvelym Liamem neda ani na chvilku vydechnout a to film zachranuje, vzhledem k tomu, ze pri hlubsim pohledu to nedava moc smysl.

Interstellar (2014)

Velka nadhera od zacatku do konce. Tradicne bezchybna rezie vypravi skvele vystaveny pribeh, ktery nesetri emocemi, ale nikdy nesklouzne k emocnimu vydirani, k tomu skvele vybrani herci, hypnoticka hudba a kamera... ach ta kamera! Takto kristalove ciste sci-fi tu nebylo od Odyssey. Za par let by tenhle film mohl zanmenat pro sci-fi zanr to, co pro mafianske sagy znamena Kmotr, doufejme.

Nepřítel (2013)

Slusny mindfuck. Velmi neklidny a atmosferou hutny snimek, ktery stoji na Jakeovu herectvi a Villeneuvove reziji. Nastesti je oboje temer bezchybne. Podivna hudba jen zvysuje nervozitu divaka. Pro spravnou interpretaci bude potreba jeste jedna projekce s papirem a tuzkou na poznamky.

Radio Free Albemuth (2010)

Je videt, ze rozpocet byl mensi nez dostatecny, tvurci se snad i snazili, ale co je to platne. Televiznost z toho primo cisi skrz strasne nudny a nezajimavy vizual, o totalitni spolecnosti se postavy parkrat zmini, nevidime z ni na platne zhola nic, herci se taky nepretrhnou. Tezko se hledaji nejake klady. Dick by si zaslouzil lepsi zachazeni.

Navigátor: Středověká odysea (1988)

Velmi originalni a zvlastni film, jak poselstvim, tak zpusobem jakym byl natocen, plny symbolu, zajimavych a neotrelych obrazu. Krestanska podobenstvi jdou mimo me a tak kdyz doslo k stretu stredoveku se soucasnosti a k rozmelneni deje, chtel jsem jit s hodnocenim dolu, ale zaverecna pointa to vratila na solidni 4*.

Chvění (2014)

Dva naprosto rozdilni lide se snazi vyrovnat se ztratou milovane osoby a diky vybornym hereckym vykonum a citlivym dialogum se na to docela dobre kouka. Diky neustalemu prekladu se film i pres stridmou stopaz trosku natahuje, ale prekvapive to moc nevadi.