Pojedeme k moři (2014)

Čumim, Mádl. Od tohoto filmu jsem nic nečekala - a dost jsem toho dostala. Je to po všech stránkách moc pěkný a čistý film. A i když to dlouho nevypadalo, i docela závažný. Ale hlavně - ti dva klučíci hráli báječně!

Srbský film (2010) odpad!

Nejodpornější záležitost, co jsem kdy viděla (a to ještě ne celé). Fakt hnus. Film pro úchyly. Tvůrce by měli nasoukat do svěracích kazajek a izolovat.

Díra u Hanušovic (2014)

Dívat se na film jako na celek bylo poměrně utrpení, pohromadě nefunguje. První dojem bezprostředně po zhlédnutí byl dost neuvěřitelný - napadalo mě jediné, jak se mohlo tolik dobrých herců upsat tak galaktické "krávovině"? A odpověď také jen jediná - z úcty a lásky k panu režisérovi. Prostě neměli to srdce mu říct, že tady už skutečně přestřelil. Že pár scének by sice izolovaně mohlo obstát, ale jako celek je koncentrace trapnosti rozhodně za limitem; v pásmu, kde se již žádný humor nevyskytuje. Ale předpokládám, že se štáb dosyta nasmál (tak jim to přejme) alespoň při natáčení - musela to pro všechny zúčastněné jistě být veliká řachanda - jak byli vymódění a vynářečovaní (!), jen s výsledkem pak neměli chodit ven. Pan Krobot si měl tento počin zavřít do osobního trezoru a jen na vyžádání a po povinném požití, to jednou za čas pouštět na Silvestra. O to víc zarážející byly nominace „Díry" na Českém lvu (za scénář???) A proměněná pro Krobotovou. Marně si lámu hlavu, za co Lva dostala - za několikaminutové žvýkání chleba? Nic jiného mi totiž neutkvělo. Když už někdo, zasloužila si ho spíš Babčáková. Ale vydávat tento film za realitu dnešního venkova - což se bohužel dělo, je vážně drzost.