Větší, silnější, rychlejší (2008)

Dokazem pochopit ze chcu byt naj, ze su materialisticky narod a ze beru vela liekov a drog. No ale pribeh tykajuci sa pana, ktoreho syn bol podla neho ,, jasna ,, obet steroidov som nepochopil . Ta jeho snaziva kampan proti steroidom je sice prospesna vec. Ale co ak bol taky snazivy aj predtym ,ked jeho syn bol doma sam a on v praci pracoval na svojej kariere a nevenoval dost casu vychove syna, ktory potom uznal za vhodne brat steroidy...Ved si povedal ze rodicia si to pri ich pozornosti venovenej jemu aj tak nevsimnu. Kazdy vie ze vychova je dolezita ale on ju pri hladani dovodov tragedie asi nevidi. Celkovo je to podareny dokument, ktory podava nefalsovanu realitu podvadzania a falosnosti niektorych ludi.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Tento film je vynimocny svojim pribehom. Inak je to skor vsednejsi film ktory za skoro 3 hodiny trvania neprekvapil ale ani nesklamal. Vizualne krasne zabery + super vykony hercov + vtipne pasaze o ujovi ktoreho trafil blesk :).Nuz ale je to vsetko? Vsetci vieme ze starnutie je zle a neprirodzene. Tak tento film nas o tom ubezpecil. Myslim ze mi dal to co som cakal od filmu ktory ma taku publicitu v mediach a ktoreho bilbordy na mna idu padnut ked idem do skoly.

Ip Man (2008)

9/10.. mozno, ked najdem titulky na zaklade ktorych precitam texty vo filme dam 5 hviezd :) inak tento film ma ako jeden z mnohych zasa trocha pritiahol k vychodnej kulture. Je to zaujimave aki su oni ini... p.s.: tipujem ze v japonsku nebude zarabat miliony hm ..

Šťastlivci (2008)

Kto ma rad filmy s pohodovym, pokojnym tempom, tak tomu sa toto bude pacit. Ja osobne som sa pri sledovani nenudil a bavilo ma sledovat odtienky charakterov kazdeho z troch hlavnych postav.

Odpor (2008)

Pacil sa mi tento film ale nemozem si pomoct. Chlapik, ktory pride z Kalifornie a jeho kolega z Britanie mi tam proste nesedia. Hlavne ked si clovek pozrie na konci realne fotky pravych hrdinov pribehu si uvedomi ze film je film a realita je realita. Prislo mi to trocha umele.

Božské děti (1997)

Velmi upokojujuca vec. Treba prekonat pociatocny ostych a dopozerat :)

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Zo zaciatku filmu som si vravel, ze s takymto dievcatom by som koli jej spravaniu nebol. Ale chlapec vo filme bol viac chapavy ako vyzeral. Ku koncu sa vsetko otocilo a tento pribeh ma dojal. Najviac sa mi pacili dve veci : 1. existencia osudu tu bola pekne krasne vyvratena. (nielen tou metaforou ku koncu ) 2. poucna vec pre mna : ake dolezite je byt obcas pokorny - vrati sa to ... ale stale rozmyslam kto tam dal tu zabu. :)

Muž na laně (2008)

dobre natocene, putavo porozpravane, dokazane ze sny sa daju naplnit atd...neviem preco mi napriek tomu napadla kriticka myslienka ze to chlapik natocil koli peniazom..

Milionář z chatrče (2008)

tento film je velmi dobry.. .Je z britskej dielne, pojednava o indickom chlapcovi a v urcitych pasazach je zasa americky...Urcite si ho zaradim do skupiny pozeratelnych romantickych filmov kde ich zatial vela nemam . Ale nejde tu len o romantiku, najma prva polovica filmu podava smutnu realitu podmienok na zivot v chudobnej stvrti Bombaja. Najma potom ako som spoznal pribeh toho chlapca som mu este viac fandil aby vyhral tiez peniaze :)

Gran Torino (2008)

pre mna asi to najlepsie co som videl v 2008