Labyrint lží (2008)

Crowe a DiCaprio, tihle dva film hodně nadzvedli, Crowe ve filmu bídáka a Caprio v roli klaďase. Nemůžu si pomoct, ale film mi hodně připomíná Krvavý diamant, ale tohle je lepší už proto, že za kamerou seděl Ridley Scott. Film je hodně zajímavý z hlediska reality, jak i Američané dokážou dělat arabům schválnosti, filmu nemám co vytknout, protože opravdu slušně natočený snímek.

Tekken (2010)

Přišlo mi, jakoby filmaři spěchali, protože děj rychle utíká a obzvlášť u těch soubojů těch bojovníků. Čekal jsem, že i postavička ze hry Steve Fox půjde bojovat, ale nestalo se. I Heihachi Mishima nehrál moc velkou roli a zrychlený děj filmu hodně škodí, obzvlášť na konci. Jinak film je trikově celkem na dobré úrovni, nejlíp jsem se bavil při souboji Raven vs Eddy.

Zelená zóna (2010)

Jednoznačně suprový film o válečném konfliktu v Iráku. Velice mě zaujal, filmaři vytvořili nový nápad na tvorbu válečného filmu, nápad byl o jaderných zbraní. Přesto si myslím, že lidi co znají válku v Iráku, myslím, že znají proč američané napadli Irák atd, protože pravda se skrývá v tomto filmu a ten co tu pravdu zná, film ho ničí nepřekvapí, ale já tu pravdu o té válce neznal, takže mě se film velice líbil.

Gran Torino (2008)

Četl jsem na tento film recenzi, kde to jenom chválili a dali tomu 10/10, ale já si dovolím nesouhlasit. Snímek je jenom o samém dialogu, což mi ani tak nevadí, ale ty dialogy jsou přehnaný a vlastně celý film je až moc dlouhý. Ten konec mě zklamal asi nejvíc, Eastwood mohl vymyslet nějaký lepší konec. Eastwood je filmová legenda jak herecká tak režisérská, ale nápad tohohle filmu, který zasahuje do gangů se mohl líp natočit, byl jsem docela zklamaný.

Kevin ze severu (2001)

Ve filmu je víc trapných než srandovních scén. Poprvé jsem se hodně smál, ale jak jsem na to koukal víckrát, už srandy ubývalo. Jsem rád, že v tom hrál i Leslie Nielson, který tedy hrál lumpa, ale film nepatří mezi nejlepší komedie.

Pátek třináctého (2009)

Začátek by šel; prostředek zdlouhavý; ke konci rychlý a atmosféra není moc strašidelná. i v tomto remaku se divák dočká sexu, který prostě do této série patří z důvodu aby do kin filmaři přilákali více lidí, ale jen do určité míry by bylo dobré vymýšlet sexuální scény. v tomto díle bylo ukázáno, že i Jason má své slabé city a že je zranitelný, ale ten konec teda si mohli odpustit. Co se stalo neprozradím, ale jakoby už jsme to neznali. Některé postavy ve filmu byly zbytečné, protože tam byli jen kvůli tomu, aby Jason měl koho zabíjet a ty postavy nehrály vůbec žádnou roli a zvlášť ten černoch. Ty vraždy mohly být lepší, Jason jim buď podřízl krk, nebo je na něco připíchl, mohli vymyslet něco originálnějšího, ale bohužel. Ve filmu se ale spíše lekáte než bojíte a to filmařům nevyšlo. Nicméně krev není přehnaná, což chválím (ale pohled na člun jak narazí hlavu té holce bylo dost hnusné) a filmové triky také nebyly špatné. Nehororovou atmosféru alespoň vylepšuje pěkná hororová muzika. Díky těmto kladům dávám 7/10, možná se časem kouknu i podruhé, ale to jenom možná.

Freddy versus Jason (2003)

Film byl podle mě natočen zbytečně, nevím kolik si tato blbost vydělala, ale typuji, že balík to nebyl. Začínáto Freddym, který divákovi vypráví jak vraždil ve filmech Noční můra v Elm street a pak si řekne, že chce znovu nahnat strach. Vleze svému novému kámošovi do snu, tam mu v převlečení za jeho matku nakuká, aby šel vraždit do Elm street a příběh začíná. Jason bude vraždit i Freddyho oběti a tak se Jasona pokusí zneškodnit, což mu samozřejmě nevíde. Freddy bude opět jako vždy přivezen do reality, kde se utká s Jasonem. Oba dva chcípnou a filmu je konec. Jako další mínus jsou triky, zvlášť u Freddyho, který má hrozně udělanou masku a také pár postav bylo na ic, jako ta černoška, která se směšně vysmívá Freddymu a pak schytá ránu od Jasona a to nejhorší ve filmu je až moc krve. Prostě nepěkný film. Noční můra v Elm street 1 je pěkná, ostatní díly jsem neviděl kromě té z roku 2010, ta je lepší jak trikově tak hororem, což tohle není a pátek třináctého je úplně debi*ní. Freddy úspěch má, ale Jasona jako úspěch neberu, protože Pátek třínáctého z roku 1980 je na pytel.

Kruh (2002)

Tak tohle je jden z nejlebších hororů které jsem kdy viděl. Konečně horor s pořádným příběhem a hereckým obsazením, které už nemohlo být lepší a nakonec film povyšují náramné efekty, které dodávají větší strach. Jasná 10!

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Serii jurský park hrozně moc miluji a milovat budu až do konce života. Teď je tu druhý díl, tentokrát už v přitomnosti nebude Dr. Grant, ale pan matikář Malcolm (bez brýlých). Příběh je stále ještě dobrý; bláznivý Hammond pošle na Sornu pár bláznů, kteří se nechají ukecat a Malcolm pojede kvůli své přitelkyni a s ním pojede i jeho dcera (nenápadně). Už přibylo i více brutality a originalita z prvního dílu se vytrácí, ale za to nám tu přibyde nový druh dinosaura jako Compsognathus. Film je dobrý, ale u mě stále vede první díl.

9. rota (2005)

Film natočen Rusy. Příběh vypráví o silném přátelství vojáků, kteří se vydaj do boje v Afganistánu, ale nejdříve si projdou těžkým výcvikem, no a pak se film konečně přesune tam, o čem vypráví. Začátek je dlouhý a zdlouhavý, akce je ve filmu minimum a je vidět, že když na tom nespolupracuje Hollywood, není to taková pecka. Snímek se mi i docela líbyl, ale čekal jsem víc, je mi jasné, že originální válečný film natočit je těžké, protože mi tohle hodně připomínalo Četu a Zachraňte vojina Ryana. Ale zase herecké výkony byly dobré a divák ze snímku pochopí, že život v armádě je úplně odlišný než v civilu.