Pátek třináctého (1980)

Film je prakticky jen o zabíjení a o ničem jiném. Hodně mi to připomíná film Identita, která je ale o dost lepší, tohle má hodně pomalý děj, který je také ale přehnaný. Dobrá, nápad o Crystal lake není špatný, ale mohla se z tohoto nápadu vyždímat lepší podívaná, tady byly dlouhé kecy o ničem a zbytečné scény. Rozhodně bych tenhle snímek nebral za úspěch. Představa, že vzniklo ještě 8 dílů a ještě abych nezapoměl na remake tuším z roku 2009. Ta představa je úděsná. No jo, lidi asi hodně natchlo to zabíjení, ale film rozhodně není dobrý.

Vlajky našich otců (2006)

Film se mi opravdu líbil už i kvůli tomu, že u kamery stál Eastwood. Děj je zasažen do roku 1945 do bitvy na japonském ostrově Iwodžima. Miluji válečné vylodění, jako ve filmu "Zachraňte vojina Ryana" a v tomto snímku je opět dokonalé. To co je na filmu nejlepší jsou vizuální efekty války, které vám opravdu ukážou krutost vojáků obou stran. Dívákovi bude ukázano jaké bylo přátelství mezi vojáky a jak snášeli smrt svých kamarádů po celý svůj život. Pěkný smutný film.

Malí válečníci (1998)

Malým klukům, jako jsem byl já se film bude líbit, ale s přibývajícím věkem jsem já musel usoudit, že film je taková blbůstka plná nelogických a nevchytaných trhlin ve scénáři. Samotná logika, která se točí kolem hraček je dost nelogická. Opravdu si nemyslím, že by hračka začala sama přemýšlet, kdyby ji někdo do hlavy vložil armádní čip. Tuhle chybičku to chtělo malinko doladit. Film je průměrný. Srandy tu jsou, ale bohužel i špatný výkon hlavního představitele Gregory Smithe, který filmu ublížil nejvíc. Jak jsem řekl, pro děti to je pecka, ale pro dospělé, jako jsem nyní já je to bída.

Na západní frontě klid (1979) (TV film)

Na tu dobu hezky natočený film z první světové války, je to zatím jediný snímek, který jsem viděl, že se odehrává v tomto období. Film je opravdu atmosfericky dobře natočen a chvilkama nás děj vtáhne i do minulosti našich hlavních hrdinů, ale přesto se mi zdá, že pár scén je tam zbytečných. Já vím, že tohle jsem už psal u mnoho filmů, ale je to tak a já na to ještě koukal se strašným českým dabingem, který se vůbec nehodil do prostředí, opravdu hrozný dabing. Nicméně ve filmu hrají i čeští herci, což jsem byl také rád, ale vidět snímek jednou by asi stačilo.

Flubber (1997)

Úsměv Robina Williamse poznám v jakém koliv filmu a do tohohle se náramně hodil. On a Flubber, opravdu náramně vymyšlený děj a zpracování hezké na úrovni komedie. Tenhle film jsem už sledoval jako malý a pořád ho mám rád, je opravdu pro každého co je milovníkem komedií a já dávám jasnou 10!

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Tak tenhle díl je jak nejlíp udělaný, tak atmosféricky opravdu nejlepší. Více strašidelných scén a vůbec nápad Rowlingový o ohnivém poháru je samo o sobě vynikající a do filmu se krásně vešel. Ve filmu nechybí i humor a dech beroucí scény a konečně se nám tady naskytne Voldemort, akorát v jiné podobě. Opravdu zatím nejlepší díl.

Asterix a Obelix (1999)

Není to špatná komedie, humor také není špatný a rád se dívan na Depardieho v roli Obelixe. Efekty kouzelného nápoje nejsou zas tak hrozně udělaný, ale jsou v tom nějaké ty nedostatky, ale scény s Bonusem (nebo jak se ten říman jmenuje) a Obelixem jsou nejlepší.

Čistá duše (2001)

Pěkný, smutný film o legendárním Johnu Nashovi, co byl postižen schyzofremií, nemocí, při které člověk vidí duchy a zrovna jednoho z duchů hraje Harris. Je jen smutné, že Nash tu nemoc opravdu měl.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Tak tenhle film je mnohem lepší než jeho předchůdci. Je tu do filmu jsou použity i prvky z hororu, což v žádném případě není na škodu a pan Potter se může konečně zařadit i pro starší fandy a ne jenom pro děti. Děj není ani protažený a má více zvratů, jako scéna ve vlaku s moskomorem, což jsem nečekal. Překvapilo mě, že se v roli Blacka předvedl Garry Oldman, k tomu chci říci, že filmaři role obsadili opravdu brilantně, jo a abych nezapoměl, Brumbála Michael Gambon, který se mi zdá i lepší, než bývalý Albus. Musím říct, že tohle je první Harry Potter, který se mi opravdu líbyl.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Žádnou knihu Harryho Pottera jsem nečetl, ale musím napsat, že film z hlediska vizuálních efektů je pěkný. Vím, že fanoušci knihy si stěžují, že ve filmu není tahle scéna, nebo tamta atd., ale filmaři jsou šikovní dokáží si s tím pohrát, ale přesto filmy o Harrym Potterovi nemám zrovna moc rád a to ještě tenhle je zařazen do filmů pro děti, což u trojky říct nemůžu. Je to prakticky stejné jako jednička, akorát jiný děj a trochu více scén s pavouky.