Fantastická čtyřka (2015)

Tak tenhle film je hodně velký průšvih pro celý filmový štáb. Film, který se jmenuje podle známého komiksu, by měl stát ve svém názvu i ve scénáři, jenže zde je jediná scéna, kde uvidíme naší čtyřku v akci a ta je blízko před závěrečnými titulkami. Scénář tedy snímek naprosto pohřbil. režie zde byla chaotická. Nápad uvést známé komiksové postavy do mladých tváří nebyl vůbec špatný. Nejvíce mi zde vadilo, jak se příběh pomalu posouvá kupředu. Jediná akční scéna v žádném případě film nezachrání a počítačové efekty už vůbec ne... těch si totiž také užijete minimum. Herci se mi líbili, ale tenhle film jim na dobré pověsti rozhodně nepřidá.

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Taková komediální jednohubka, jejíž celý příběh je pouze a jenom o snaze koupit hračku, kterou už všude v obchodech mají vyprodanou. Scénář je tedy jednoducxhý jako facka a nějaké dějové zvraty či nějaká větší rozuzlení v ději nečekejte. Postav je zde pramálo, s každou si ale uděláte vztah. Co mě překvapilo je, že Arnold ani jednou ve filmu neukáže bicáky, či prsní svaly. Opravdu se v tomto směru jedná pouze o rodinnou komedii, která zabaví, do jisté míry pobaví, ale nic extra to není, ale také to neurazí.

Nabít a zabít (2006)

A jeje. Nejlepší úseky scénáře jsou úvodní scény a závěrečné scény a co je mezitím? Snímek tedy v úvodu zaujme a těšíte se, co bude dál, no a přijde Josh Hartnett a svým "hereckým podáním" vás dostane do stádia, kdy vás příběh přestává zajímat. Pak najednou slušně rozjetý děj se začal ztrácet, ikdyž na plátno pšili Morgan Freeman a Ben Kingsley, nějak zvlášť mě to do křesla neposadilo. Legrácky ale fungují. Přesto si myslím že je toho moc málo na solidnější hodnocení tohoto filmu. Chvílema jsem se bavil, chvílema zase ztrácel. Závěr filmu ale film zachrání od podprůměrného hodnocení a tak dávám 3/5. Kdyby ale byl režisér, hlavní hrdina a scénárista o něco schopnější, mohl by se jednat o hodně dobrý snímek.

Tři bratři (2014) odpad!

Tak tohle je jeden z nejstupidnějších českých filmů vůbec! Neli nejhorší! Scénář naprosto chaotický, každá věta znamená zpěv, každý dialog znamená zpěv a děj, tak to je katastrofa. Spojit tři české známé pohádky a udělat z toho film s názvem Tři bratři je opravdu ubohost. Originalita zde není žádná. Efekty jsou pro smích. Za takto zpracovaného vlka, jako zde bych režiséra Svěráka opravdu potrestal. Ten vlk totiž snad ani nebyl vlk... vypadal, jako nějaký mravenečník. Film nemá žádné klady, je opravdu hloupý. Obrovský propadák.

Pokání (2007) odpad!

Pane Bože... takovádle s*ačka! To má být o lásce? Film je už hrozný od prvního záběru. Herci nezajímavý, hudbá žádná, scénář nepochopitelný a režisér zřejmě v křesle usínal. Opravdu hodně velká slátanina bez jediného kladného bodu.

Mnichov (2005)

A já už myslel, že Purpurová barva je nejhorší Spielbergův film. Omyl! Tatá slátanina jménem Mnichov je filmová katastrofa a propadák ve všech bodech. Hvezdička pouze za efekty, jinak co se týče toho ostatního, včetně hlavního hrdiny Erica Bany, který zde byl nepřesvědčivý stojí všechno za prd. Zbytečně dlouhý snímek, který mohl být sestřihán lépe. Nudný dialog vystřídá nudný dialog, nudný dialog vystřídá nic neříkající "akční scéna" a takhle se to táhne celý film.

Wanted (2008)

Taková "normální Bondovka" trochu v komediálním stylu. Chválím za filmové hlášky, kterých je tu habaděj a herci z nich těží. S herci si uděláte vztah a Jamesu McAvoyovi a Angelině Jolie budete fandit. I přes pár výčitek ohledně dějových zvratů, které pro mě nbyly zas takovým překvapením film hodnotím kladně. Zábavu si užijete a to je přeci to hlavní.

Most špiónů (2015)

Tímto filmem si mě Spielberg znovu získal. Po shlédnutí Válečného koně, jsem nad tímto umělcem zlomil hůl, ale přeci jenom spojil hlavičku opět s Tomem Hanksem a společně natočili tento kousek z doby Studené války. Úvodní pasáž filmu je možná trošku přetažená a nudná a dialogy postav jsou místy o ničem, ale potom následuje jedna zajímavější sekvence vedle druhé. V hlavních rolích symptatický dvojice právě Toma Hankse a jeho kolegy Marka Rylance, kterému fandíte od prvního pohledu. Film se mi líbil a hodnotím ho velice kladně.

Purpurový vrch (2015)

Od režiséra Del Tora jsem neviděl dlouho žádné sólo. Na Purpurový vrch mě nalákal trailer. Zvědav jsem byl díky němu a hereckému obsazení. Filmu se povedla celkem strašidelná atmosféra a zpracování duchů. S postavami soucítíte a bojíte se o hlavní hrdinku, krásnou a sympatickou Miu Wasikowskou. Tom Hiddleston zde není žádný Loki, ale sympatický mladík, co se zamiloval. Příběh je dobrý, taktéž zápletka, ale postupem času se film přesunul k hranici stupidity, neboť brutalita v tomto filmu mi místy nepřišla normální, ani logická. Holt filmaři se museli v něčem navíc předvést. Kek onci už mi film připomíná béčko. Škoda, mohl se jednat o nadprůměrný snímek, ale svým zpracovatelským pojetím k závěru příběhu mě oklamal.

Špionáž (2013)

Nápad nebyl špatný a úvod mě zaujal, ale neumětel Liam Hemsworth jako hlavní hrdina filmu jenom uškodil. Dále se zde více mluví, než koná. akce je minimum a zajímavých dialogů taky, takže zhruba od poloviny vás snímek začne nudit, protože se v něm zkutečně nic neděje. Chválím herce, jako Oldman, Ford či Dreyfuss, ale jinak je to kravina.