Vetřelec (1979)

Začátek. První Vetřelec je zároveň ten nejhororovější z celé série. Film, který proslavil celý filmový štáb, včetně režiséra, herců a samotného designera mimozemšťana Vetřelce. Atmosféra je výborně vystižená. Tlukot srdce v temných prostorách lodi Nostromo jsem cítil stejně, jako postavy ve filmu. Masky a triky na tu dobu jsou na výbornou. Legenda žánru sci-fi. Takový je Vetřelec.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Film je na tak známé a rozsáhlé téma až moc krátký. Řekl bych, že Anderson mohl těmto dvěma mimozemským záporákům dát více prostoru. Při nejlepším, mohl režii uvolnit lepšímu režisérovi. Riddley Scott by mi vůbec nevadil. Všechno se ve filmu děje tak rychle, že si ho ani nestačíte vychutnávat. Hororová atmosféra je zde ale výborně nastíněná a vizuální efekty jsou taktéž na vynikající úrovni. Film je pěkný, dobře se n něj dívá, ale chybky to má a ta největší je v režii.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Dlouho očekávaný film, jehož režie se opět ujmul Zack Snyder. Dva velcí superhrdinové stojí proti sobě, jako nepřátelé. ale nenechte se zmást. Batman a Superman se ve filmu proti sobě utkají jen jednou, zbytek jsou jenom keci sem tam nějaká laciná akční scénka. V tomto ohledu mě film zklamal. Možná až přehnaně jsem čekal, že se tihle dva týpci budou řezat snad už v úvodu, ale místo toho čekáte celý film a až se konečně dočkáte, tak si boj užijete jenom párm inut. Pak najednou uhodí blesk z čistého nebe a z nepřáel jsou největší kamarádi. Co se týče scénáře, tak Terriovi a Goyerovi bych dal po tlamě. Je vidět, že filmaři s penězi šetřili. Scénář je ukecaný a akčních scén si ve filmu také moc neužijete. Navíc obsahuje spoustu nedodělávek. Vůbec jsem nepochopil účel vozíčkáře. Když namaloval ten červený znak na tu sochu, čekal jsem, že nám ještě něco předvede, ale nestalo se. Naprosto zbytečná postava. A takových přehmatů je ve filmu více. Prostě scénář děravý. V dnešní filmařině scénáristé na svou práci z vysoka kašlou. Herci se mi líbili, kromě Bena Afflecka. Opět nezklamal, jakožto šílený herec. Záporák Jesse Eisenberg mě bavil víc, než naši dva slavní hrdinové. Na Amy Adams a Gal Gadot se hezky dívalo. Ve filmu nechybí ani odkazy na další superhrdiny. Mám na mysli Aquamana v podání Jasona Momoay. Abych to na závěr shrnul. Batman vs Superman je z hlediska vizuální stránky krásná podívaná. To je také největší klad. Jinak scénář je bída. Affleck hrozný herec. Akčních scén je minimum. A bitva: Batman vs Superman se odehraje jen jednou a to si myslím, že mohla vypadat ještě líp.

Re-Animátor (1985)

Taková blbina s neznámými herci, špetkou hororu a komedie. Ikdyž u spoustu scén jsem našel spoustu nelogických chyb, chování, které by normálně člověka v dané situaci rozhodně nenapadlo. Nebo samotná mluvící utnutá hlava toho vědce. Nevím přesně, kde máme uložené hlasivky, ale pochybuju, že kdyby se "tělo + oddělená hlava" oživila, rozhodně by hlava nemohla mluvit a už vůbec né dýchat. Běčkové prvky jsou však obohaceny krásnou Barbarou Cramptonovou, která si však svou největší krásu nechala až ke konci filmu. Snímek má jeden jednoduchý děj a toho se drží. Herci v něm hrají a podávají celkem uvěřitelné výkony. Hororové prvky + efekty jsou na dobré úrovni a celkem vám film přijde k chuti. Rozhodně nenudí. Byla to přece jenom pěkná podívaná, avšak hodnocení sousedí s průměrem. Rozhodl jsem se film ocenit 4/5.

Ed Wood (1994)

Film o největším filmovém průseráři. Ed Wood se navždy zapsal do filmové historie, jako režisér těch největších béčkových výtvorů. Film hodně věrohodně kopíruje dobu padesátých let minulého století, hlavně díky svému čenobílému plátnu. Johnny Depp se pro roli Wooda náramně hodil, stejně, jako Martin Landau v roli Drákulova představitele Bely Lugosiho. Burton film pojal velmi komediálně. Tak asi ani jinak film o Woodovi pojat nejde. Časem se ale film začíná opakovat a sledování Woodovy pokusy o vytvoření filmů vás už nebude tolik bavit. Děj je pak velmi pomalý a vy už jen čekáte, kdy film skončí. Snímek není žádný zázrak. Nemůžu říct, že to byl suprový zážitek. I přes Deppovo skvělé hraní, jsem nedokázal Woodovi fandit. Později mi už přišel otravný a směšný. Jeho styl filmování byl trestuhodný. Ale někdo holt musí být poslední. Ve filmové režii to je Ed Wood.

Pokoj (2003) odpad!

Odpadem hodnotím filmy, ve kterých se nevyskytuje žádný kladný bod. Ačkoliv jsem takto ohodnotil The Room, musím říct, že je tento snímek nejlepší stupidním filmem, co jsem kdy viděl. Snaha o záchranu je alespoň v tom sexu, kterého je tady více, než v áčkovém pornu. Film je ale v abecedě ještě výše, než béčko. Možná tak zetko. Tommy Wiseau sehrál ten nejhorší herecký výkon. Zlatá malina je jednoznačně jeho a to navěky! Z ostatních postav také nečíší žádné herectví. Práce s kamerou je stejně zoufalá. Ve filmu chybí tolik věcí, že bych to tady ani nestihl vyjmenovat. Obrovská prkotina a výsměch ostatním filmům i hercům. To, co předváděl Wiseau jsem chvílema nemohl věřit. O tom člověku nic nevím, ale už od prvního pohledu vypadá nenormálně. Jednoznačně nejhorší herec na světě, ale dokázal natočit nejlepší stupiditu. I to cením.

Láska přes internet (1998)

Zní to zajímavě a herecké obsazení vás nadchne. Představte si místo tehdejších emailů dnešní facebooky jsme v dnešní době, ve které to s tou láskou nechodí tak skvěle, jako v tomhle filmu. Jenom škoda, že mě skrytá láska mezi Hanksem a Ryanovou tolik neohromila. Příběh mi kromě těch dvou hrdliček přijde dost prázdný. Doufal jsem v nadprůměrný romantický snímek, ale shlédl jsem ojetinu, která mi nic nedala. Škoda. Tu třetí hvězdičku navíc dávám jenom díky hercům, jinak mi je snímek dost ukradený.

Bohové Egypta (2016)

Bohové Egypta je skvělá podívaná s vynikajícími herci a krásnými ženami. Film je plný vynikajících efektů a skvělých dialogů. Hlavní hrdinové jsou mi velice symptatičtí a Gerard Butler jako krutý záporák se mi také velice zamlouval. Příběh je sice klišovitý a některé scény a zvraty jsou očekávané, ale to vše je vynahrazeno skvělou akční podívanou s nádhernými pženskými představitelkami Elodií Yung a Courtney Eaton, z jejichž krásy v tomto filmu jsem měl po celý film spadlou čelist. Film se velice povedl. Proyasovi tleskám. Film, který je sice podobný mnoha filmům s podobnou tématikou mě velice bavil. Čekal jsem, že to nebude nic moc, spíš takový průměr, ale opravdu velice chválím za dobře odvedenou práci. Škoda, že Proyas netočí častěji.

Svět ve válce (1973) (seriál)

Dnes už hodně starý dokument o nejděsivějším válečném konfliktu, druhé světové válce. Dokument obsahuje cca 30 epizod a rovnou se přiznám, že jsem neviděl všechny. Co zde velice chválím je do detailu zpracovaný každý díl, z nichž má každý své téma a dopodrobna je zde vše vysvětleno. Jenže mnohdy vás dokument nebaví a může za to hlavně práce s přeživšími války, kteří vypráví své zážitky. Takovýchto scén je zde až přespříliš a pořád dokola poslouchat ty jejich řeči je prostě nudné. Archivních záběrů z války je zde pomalu méně. Z tohoto důvodu má dokument slabší zpracování a jen průměrné hodnocení. Viděl jsem lepší dokumenty o druhé světové válce. Tento je však dle mého názoru ten slabší.

Spotlight (2015)

Tak Oscar, jo? Nezlobte se na mě, ale nevím přesně za co... Obsah zde na CSFD u tohoto filmu vypadá hodně slibně, jenomže ve skutečnosti zkutek utek. Celý film se nic neděje (teda, myslím si, že celý, poněvadž jsem to musel po 30ti minutách vypnout). Herci furt jenom mluví a krafaj o ničem. Jejich postavy vás vůbec nezajímají. Je to zbytečný film, který však v USA zřejmě úspěch měl, ale u mě nikoli.