Hodný dinosaurus (2015)

Miluji dinosaury. Fenomém mého dětství. Vždycky se těším na filmy o nich. Bohužel vím, že poslední dobou se nenatáčí kvalitní animáky, ani tohle není výjimka. Vymodelování dinosaurů bych už tedy uvítal nějak jiné. Přijde mi, že poslední dobou je ta grafika v těch animácích stejná. No, co se týče příběhu, tak to je bída sama o sobě. Úvod stejný, jako v Hledá se Nemo, či Dinosaurus - aneb opět se zde vylíhne hlavní hrdina mládě. Je to furt stejné, akorát s tím rozdílem, že Nemo a Dinosaurus jsou výborné, propracované filmy. Tohle je pitomost. Už ten nápad, že asteroid, který v našem zkutečném světě téměř vyhubil dinosaury, v tomto filmu mine svůj cíl a tak se dinosauři dožijí i věku nás lidí, tedy, pravěkých lidí. Děj je tedy drzost a ubohost. Postavy nejsou ničím vyjímečné. hlavní hrdina mě štval celou dobu a efekty pořád stejný. Stejně dám ještě tu jednu hvězdu. Přece jenom jsem to dlouho vydržel. Což je takový malý klad.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Je dech beroucí, jak si filmaři s filmem poradili. Všechno je v něm tak reálné, že byste ani neřekli, že je to jen divadlo. Herci jsou skvěle namaskovaní a hrají skvěle, včetně obou hlavních představitelů Capria a Hardyho. Nejvíce zde chválím natočení scény s medvědem, to jsem zíral a v hlavě si říkal, jak to jen ten Iňarritu natočil. Nádherná krajina, špičková kamera a skvělí herci pod dozorem filmařů v čele s Iňarrituem. Sem tam sice nějaká slabá chvilka. Film je totiž rozdělen na dvě půle. V té jedný se mluví a Hardy (který jako obvykle hraje grázla) si dává nohy na stůl, zatímco v té druhé se nemluví a Caprio (kterého jsem ještě v žádném filmu neviděl tak málo mluvit) bojuje o holý život. Ale krom toho je tu supr film, kterému věříte úplně všechno. Z kina jsem odcházel spokojen.

Dárek (2015)

No, podle procent na csfd bych čekal větší filmový zážitek. Bída je to už od začátku. Děj je pomalý, rozuzlení o ničem, předvídatelné a scény, které vypadají, že by se něco mohlo dít jsou v tu ránu pohřbeny s nesmyslným dějovým zvratem, který vás spíše naštve, než překvapí. Herci nesympatičtí a nefandíte ani jednomu a už vůbec ne Rbecce, která je sice hezká, ale její věčně zamračený obličej v tomto filmu mi hodně lezl na nervy. Film je zbytečný. Neměl vůbec být natočen. Joel se mě vykašlat jak na účast v herectví, tak v režii. Zde se mu nepovedlo ani jedno.

Převrat (2015)

Zajímavý námět. Rodinka si udělala dovolenou v jihovýchodní Asii. Netušili však, že tam vjeli zrovna v době státního převratu. Nepokoje se zvrhnou ve válku, kde vzbouřenci budou vraždit každého cizince, či člověka s americkým přízvukem. Naše rodinka tedy samozřejmě vezme nohy na ramena. Dějová zápletka je tedy hodně slabá. Stejně, jako scénář, kde každý dějový zvrat není nic nového. Dopředu víte, že se z toho Wilson se svou ženou a s vými dětmi dostanou, za pomoci Pierce Brosnana, který opravdu zde dělal jen doplněk. Co musím však hodně pochválit je výborná revoluční atmosféra, která je hodně reálně provedena. Owen Wilson zde konečně opravdu hrál a jeho herecké podání se mi zde líbylo, stejně, jako Lake Bell.

Pan Holmes (2015)

Naprosto zbytečný a hloupý film s jediným kladným bodem a tím je Ian McKellen, kterého ale lituji, žem usí na stará kolena hrát v takovýhle nesmyslech. Film naprosto bez nápadu, bez děje, bez charakteru postav. Opravdu velká blbost.

Krysař (2003) odpad!

Bída, která navíc byla takhle spraseně natočená umyslně! Tento "film" dělá jen ostudu české kinematografii. Kvalita žádná. Opravdu si film nezaslouží nic jiného, než nejnižší hodnocení. Viktor Dyk se musí otáčet v hrobě proklínat jméno F. A. Brabec.

Creed (2015)

Námět čerpaný z mnoha sportovních filmů. Zvraty moc nečíší originalitou a postavy se někdy chovají klišovitě. Přesto se na legendárního Rockyho a Apollova syna dívá velice dobře. Film je zajímavý, sem tam nějaká vtipná hláška a boxerské zápasy, kde chválím kameru, která zápasy snímala s minimálními střihy. Film vás pobaví. Není sice originální, ale přesto si vás získá.

Faunův labyrint (2006)

Hodně jsem se na tento film těšil. A kdo by ne, když je brán jako 104. nejoblíbenější film zde na csfd a když to natočil Guillermo del Toro. Snímek je ale naprostá hovadina s (ne)hereckou hlavní představitelkou, nesmyslným příběhem a naprosto debilními bytostmi a abych nezapomněl, tak efekty také stojí za starou bačkoru. Shovadělost a debilita filmu ubírají nejvíce bodů. Opravdu nechápu tak vysoké hodnocení.

Vzmuž se (2015)

Příjemná komedie o lásce, se kterou jsem uzavřel rok 2015. Herci mi jsou sympatičtí. Dvojice Simon Pegg a Lake Bell se k sobě náramně hodí. Sem tam sice hluché scény, ale když už je nějaký vtípek, tak to stojí za to. Prostě vydařená veselohra, kde se nemluví furt jenom zpropstě, jako v jiných amerických komediích typu Scary movie atd. Ze snímku jsem byl spokojený.

Panna nebo orel (2010)

Dobrá komedie, která pobaví... něco na způsob Prci, prci, prcičky; akorát, že tohle není o sexu, ale čistě o vztazích mezi mladými studenty. Příběh sice není žádný originál, ale sem tam skvělá hláška a herecký výkon hlavní představitelky Emmy Stone.