Haunted (2018) (seriál)

Jako fanoušek žánru hororu jsem se i přes zdejší ne příliš pozitivní hodnocení rozhodl dát české tvorbě na Netflixu šanci. Obzvlášť pak když jsou epizody krátké a hraje v nich několik známých českých tváří jako např. představitelka tiché Venduly z Rafťáků nebo Mázlova dcera v Ordinaci (v hercích zmíněnou Kadeřávkovou z Kouzelníka Žita jsem navíc v epizodě, kde měla hrát, ani nezahlédl). Bohužel se mi to nevyplatilo. Potenciál měla tato minisérie velký, ale vůbec ho nevyužila. První tři epizody jsem viděl celé, u zbylých tří jsem už musel hodně přeskakovat. Pokud se někde nestala chyba na mém přijímači, tak co víc také čekat od série, kde na závěr 4. epizody přidají titulky se jmény postav a herců, kteří ovšem vystupují až v epizodě 6.

Cowspiracy - Klíč k udržitelnosti (2014)

Bohužel jsem vzhledem k velkému hodnocení 84 % očekával mnohem více. O tom, že má chov dobytka a speciálně krav velký vliv na životní prostředí jsem už věděl z jiných dokumentů, ale kromě mnoha čísel, grafů a srovnávání, kdy v mnohých z nich se dalo těžko orientovat, jsem se nic moc nového nedozvěděl. Možná až na překvapující fakt, že velké společnosti jako Greenpeace se bojí o tomto tématu mluvit, protože by tím narušily business chovatelů dobytka a ztratily tak příjmy z dárcovských fondů. Také mě zklamalo jediné východisko dokumentu, na které cílí zhruba jeho celá poslední půlhodina, a to je veganství a vegetariánství, které hojně s mnoha jejich výhodami propagují někteří řečníci s velkými a moudrými hesly typu: "You can change the world. You must change the world."

Grinch (2018)

I přes to, že už Jim Carrey není v posledních letech ve formě, nelze mu upřít jeho komediální talent, který nám hlavně v 90. letech a na přelomu milénia ukázal v mnoha filmech vč. hrané verze Grinche z roku 2000. Nevím jestli je tu vůbec vhodné srovnávat hraný film s animákem, ale právě skuteční herci dodávali Carreyho verzi jakousi reálnost, sympatičnost a uvěřitelnost, kterou jsem zde bohužel postrádal, především pak při Grinchově závěrečném prozření, které zde bylo odfláknuté a oproti Carreymu mě vůbec nedojalo. Párkrát jsem se při této nové adaptaci přece jen pousmál, ale i přes to, že jsem starého Grinche viděl mnohokrát a pouštím si ho již tradičně každé Vánoce při zdobení stromečku, ho určitě nikdy nenahradím touto verzí.

Prostřeno! (2010) (pořad) odpad!

Ještě v dubnu 2015, kdy jsem Prostřeno hodnotil 2 hvězdami, byl tento pořad i po 5 letech docela slušným a koukatelným formátem. Po dalších 2 letech jsem ale musel hodnocení radikálně změnit. Celé ty roky je to pořád o tom samém, a o vaření to už vážně není. Především mě k této změně ale donutily poslední zhlédnuté týdny. Začalo to jůtuberem Metadonem, u kterého si nejste jistí, jestli se přihlásil sám, aby dovedl víc hloupých děcek k závislosti na mobilu nebo ho najala produkce Prostřena. Další hřebík do rakve si zatloukla ve formě prozrazení zákulísí tohoto pořadu najatým Karlem Ondrkou s Tourettovým syndromem, slepicí Babiš a zálibou v obnažených babičkách. Stejně jako nekonečné seriály na Nově, i tento pořad bych směle pojmenoval jako (bohužel) nekonečný. Vzhledem k tomu, že se zde mění maximálně čím dál otřesnější a zákeřnější neumětelové, je podle mě 7 let vysílaní dostatečně dlouhá doba na to, aby to zabalili. A na Primě jsou si tohoto rizika vědomi, jinak by každý rok podezřele nenavyšovaly výhru, či sami na sebe neustále upozorňovali inzeráty, ve kterých hledají nové soutěžící. Odpad jak vyšitej!

Buchty a klobásy (2016)

Pseudokomediální dvojice Hill-Rogen, jejichž filmy už z první vlastní zkušenosti raději nesleduju, nám tentokrát v překvapivým animáku naservírovala doslova celý hypermarket nadrobno a na kusy rozkrájených, roztržených, uvařených, snězených a hlavně neuvěřitelně sprostých hovadin, u kterých až oněm filmovým Bohům děkujete za to, že to trvalo jen necelou hodinu a půl. Úplný odpad to ale ovšem nebyl. Můj totálně nevěřícný pohled na poslední scény vem čert a pokusil jsem se najít nějaké klady. Za ty největší můžu považovat hlavně délku filmu, která je vzhledem k obsahu dostačující, nápad animáku s mluvícím jídlem a hlavní zápletku.

Nebezpečné vztahy (2016) (pořad) odpad!

Po odvážném zhlédnutí dnešního senzačního dílu můžu říct jen že tento pořad doslova dostává svému názvu. Nejen že to co se v něm odehrává je nebezpečné, ale i jeho zhlédnutí je pouze na vlastní nebezepečí!!! Stanice TV Barrandov nezklamala.

Lucy (2014)

Z tohoto filmu mám velice smíšené pocity. Než sem se na něj podíval, líbilo se mi obsazení Johansson a Freeman, ovšem jejich role byly trochu zvláštní. Freeman jako vědec-teoretik, fascinovaný lidským mozkem, byl ještě docela v pohodě, ale ke Scarlett mi role ‘nedokončenýho robota‘ nesedla. Před zhlédnutím mě hodně zaujal i trailer a popis, a i přes to, že byl film celkově zajímavý a akční, některé sci-fi prvky byly i na mě moc.

Avengers (2012)

Neskutečně moc vděčím Jossi Whedonovi a celému jeho štábu, že tenhle film tak parádně natočili. Protože asi jako spousta dalších fanoušků sem se o MCU začal zajímat až teprve po shlédnutí Avengers. Sice sem už před tím viděl Iron Mana nebo Thora, na kterým sem dokonce byl i v kině, ale podívat se na sólovku Hulka, Captaina nebo další adaptace komiksů – to pro mě do té doby bylo takřka nepředstavitelný. Ne jen tak pro nic za nic se o Marvel Univerzu mluví jako o něčem, co do té doby nemělo obdoby. Protože provázanost, chronologie všech filmů a sloučení všech postav z jejich vlastních sólovek do jednoho megafilmu, to je právě to co mě na tom tak prvotně moc nadchlo. Hodně o tom taky svědčí, že se zatím nikomu nepodařilo tento ‘vesmír‘ napodobit. Nevím co víc k tomu dodat, výtečná práce ;)

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Popravdě docela nechápu, proč je to tak negativně hodnoceno a kritizováno. Sám jako velkej fanoušek Marvelu sem se hodně dlouho zdráhal na BvS podívat, ale nakonec mě to překvapilo! Podle mě to dost možná bylo i lepší než Muž z oceli, kterej má paradoxně lepší hodnocení. Nebýt několika samozřejmých chyb, které tu již jistě byly zmíněny, tak bych tomu klidně dal z fleku i plnej počet. Affleck jako Batman nebyl zase tak špatnej, ale musím souhlasit, že mi k této roli moc nesedí. Docela na dvě věci pak byl i zvrat, resp. důvod, proč se ti dva nakonec spojili. Další perličkou je podle mě i napodobenina Hulka. Velký plus za kočku Gal Gadot, casting se při menším průšvihu s Affleckem překonal =D

Zhasni a zemřeš (2016)

Stručně řečeno, mělo to slušný grády! Dokázal bych to tak mírně srovnat s jedničkou The Conjuring, ale na dvojku to určitě nemá. Hodně scén bylo dopředu prokouknutelných, ale u některých se mi stejně jako u Conjuring zastavil můj krevní oběh. Na to, že to bylo tak krátký (mohlo to být určitě i delší), to byla slušná a v celku rychlá odreagovačka nudného sobotního večera. Rád bych se klidně podíval i na nějaký pokračování.