X-Men: Apokalypsa (2016)

Celkem slušný a podařený zakončení další X-Menovské trilogie! Mělo to sice vše, co lze od filmů s mutanty čekat, ale přesto se mi Apocalypse místy zdál až takový chaotický a rychlý. Protože většina akčních a poutavých scén, na které lákaly trailery, tvořily v podstatě velkou část všech takových scén a i od té dějové linky sem čekal trochu něco jiného. Na to, jak sem se na tento díl těšil, protože má být údajně poslední s postavami této trilogie, mě to bohužel moc nenadchlo, ale rozhodně ani nezklamalo. Proto dávám 5 hvězdiček stejně jako První třídě, i když s velice odřenýma ušima! A Days of Future Past u mě zatím zůstává nejlepší částí.

Captain America: Občanská válka (2016)

Na tenhle film sem se těšil jako malej na Vánoce! Co se týká všech marvelovek, celkově to pro mě asi nebylo nejlepší, ale co se týká filmů s názvem Captain America:....., se dle mě jedná asi o nejlepší díl. Že se velká část věnovala story s Capem a Buckym mi nevadí, od toho to taky bylo zařazeno do filmu s Captainem, ne s Avengerama jako takovýma. Prolínání scén akčních s těma, kde se vyloženě jen kecá, bylo celkem dobré a udržovalo diváky vzhůru. Co bych ovšem vytkl, byl Spider-Man! I přes jeho docela slušný vstup do univerza určitě zůstanu u těch fanoušků, kteří za nejlepšího Spideyho považují Tobeyho Maguira. 85, podle mě, zasloužených procent.

San Andreas (2015)

V určitých scénách sice hodně přitažené za vlasy a kvůli ‘The Rockovi‘ v hlavní roli sem nejprve neměl moc velké nadšení se na film podívat, ale nakonec to byla skvělá podívaná. Určitě se nedá říct, že bych se nudil – od začátku do konce se stále něco dělo a chvilkami mi dokázal nad některými efekty běhat mráz po zádech, byť by o nich hodně ‘odborníků‘ na CSFD řeklo, že byly, a teď cituji z diskuze “do očí bijící“ =D

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Ukázka, že ne vždy se vyplatí házet pořady a seriály TV Nova do jednoho pytle =D Samozřejmě to nebude pořad století, ale přece jen se na něm, na rozdíl od ostatních, najde pár kladů. Především nápad imitace známých songů známými osobnostmi, i přes to že jde v podstatě o převzatý nápad ze zahraničí. Musím také ocenit jejich proměny a kostýmy, provedení některých choreografií a určitě i takové výkony, které jsou možná lepší než výkony některých finalistů čím dál tím víc upadající Superstar. A co se týká srovnání se slovenskou verzí = viděl sem sice jen pár vystoupení, ale i tak ta česká má určitě o něco navrch.

Žralokonádo (2013) (TV film) odpad!

Jako u všech filmů v databázi, i u Žralokonáda se najdou takoví, kteří tomu dají buď 5 hvězdiček, nebo Odpad! Ovšem na rozdíl od všech ostatních filmů je k tomuto hodnocení zázračně spojuje jeden a ten samý důvod – že něco tak neuvěřitelně stupidního ještě v životě neviděli!!! Já patřím k těm, kteří si z morálního hlediska bohužel neodpustí dát tomu něco lepšího než Odpad!, ale přiznávám, že u žádného jiného hororu nebo katastrofického filmu sem se tak od srdce nezasmál, jako u tohoto filmového ‘klenotu‘. A Oscara Zieringovi za jeho skvěle odvedenou práci s motorovkou – kam se hrabe Leatherface z Texaskýho masakru! =D

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Na to, že sem netrpělivě čekal epický závěr, sem byl bohužel docela zklamán! Pořádných akčních a napínavých scén bylo oproti prvním dvoum dílům nepřehlédnutelně málo. Na druhou stranu, oba režiséři se hodně drželi knižních předloh, což především Lawrence u tohoto dílu docela znevýhodňovalo v přidání více akčních scén, které myslím že právě z celého HG udělaly takovou senzaci (viz první dva díly s arénami). Dle hodnocení i komentářů se musím přidat k těm fanouškům, které na celé sáze zaujalo ono posílání puberťáků do 'boje na život a na smrt' v uzavřené aréně, které jak už jsem zmínil, určitě přilákalo tolik věrných diváků.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Není to nijak zvlášť geniální seriál, tím pádem se tak ani nestane mým oblíbeným, a to už i jen kvůli tomu, že detektivní seriály moc nesleduju. Ovšem v té nenasytné záplavě všemožných, nezáživných, rádoby vtipných seriálů, které nám neustále nabízejí, nebo respektive vnucují české TV stanice, se Případy 1. oddělení dají dokoukat až do konce a dávají české produkci alespoň malou naději na zlepšení. A to především díky dobrému obsazení, zajímavých dějových linkách jednotlivých dílů i několika vtipným hláškám.

Varieté (2010)

Film sem naposledy viděl už před nějakým časem, ale zážitek z některých choreografií, díky kterým se dokáže chlapům až zatajit dech, a Christiny Aguilery, jejíž nezaměnitelný hlas poznáte ihned, co jej uslyšíte, zůstává dodnes celkem silný! Ovšem kvůli jinak docela nezáživnému scénáři a předpovídatelnému ději nemůže samozřejmě konkurovat takovým muzikálům jako například Moulin Rouge, který na rozdíl od Varieté kdysi chytře vsadil na romantický příběh 'osudem stíhaných milenců' a dramatický konec.

Atlas mraků (2012)

Nádherný, obsáhlý a zajímavý děj. Skvělé efekty, kostýmy a ještě lepší obsazení, které si navíc střihne několik různorodých rolí zároveň! Knižní předlohu sem bohužel nečetl, tudíž ze začátku sem velice tápal o čem film vůbec je. Nakonec se mi děj a pointa celého filmu líbila. Stejně tak jako prvotní nápad sloučit několik vzájemně propojených příběhů, které dokonale ukazují, jaký vliv může mít v daleké budoucnosti to, co uděláme v současnosti. Co ovšem musím vytknout je právě onen prvotní 'chaos', než se divák zorientuje v jednotlivých příbězích, jejichž scény se bohužel až často střídají.

Godzilla (2014)

Možná že mám jen díky stejnojmennému hitu s Matthew Brodericem a Jeanem Renem spojenou Godzillu s nadměrně obrovským ještěrem, který si překvapivě jako vždy vybere za cíl velké město plné lidí, kteří raději stojí a nevěřícně hledí, co se to k nim dostalo, než aby se logicky utíkali schovat! Ovšem to, jak to filmaři v tomto remaku 'zdokonalili' se snad ani nedá popsat. Protože ve zhruba 38. minutě, kdy se na scéně objevilo cosi jako vetřelec křížený s netopýrem, sem měl velkou chuť to vypnout. Nakonec se ale pravý ještěr ukázal a vydržel sem se dodívat až do ne zcela povedeného fantasmagorického konce. Pro mě velké zklamání.