E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Neposkvrněn povídkou, dal jsem se do sledování tohoto filmu, který mě chytil už od první minuty. Neskutečně dobře zpracovaná, klasicky poeovsky temná atmosféra, navíc podpořená skvělou Debneyho hudbou, byla obrovským přínosem pro tento film. Velké plus byl i vskutku excelující Kingsley, který mě v tomto kousku opravdu potěšil. Nebyl však jediný, tenhle snímek je hvězdami, podávajícími skvělé výkony, nabitý k prasknutí. A jelikož se tohle Andersonovi podařilo všechno dát dohromady, ještě v takhle skvělém provedení, plném zvratů a překvapení, nemám jinou možnost než ohodnotit 5/5. Peace

LEGO® příběh (2014)

Skvělý film, s ještě lepším hereckým obsazením, z kterého jsme se dočkali jen Willa Ferrella. Bohužel. Neskutečně mě však potěšila vskutku věrohodná animace, dokonale využívající skutečné LEGO kostky. Ty diváka doprovázejí po celou dobu příběhu nabitého humorem i plnohodnotnou akcí, která dokazuje, že film rozhodně není jen pro děti. Naproti tomu stojí hudba lezoucí mi na nervy už od druhé minuty. Zakončení? VŠECHNO na tomhle filmu JE naprosto BOŽÍ. Peace

Avengers (2012)

První díl ultimátního sjednocení nejslavnějších marveláckých superhrdinů, kterému napovídaly už velikonoční vajíčka z předešlých filmů. Musím však uznat, že to je vynikající kousek. Děj je doprovázený lehkými závany poněkud tmavšího humoru, skvělé hudby a arabského jídla. Zklamáním byl poněkud zdlouhavý začátek, během kterého se hlavní postavy musí mlátit mezi sebou, aby se na konci mohli spojit pro záverečný boss fight. Ten se odehrál proti někomu, jehož jméno není třeba zmiňovat. Je to slabej bůh. Definitivní konec jsem zaznamenal díky velice zajímavé a vše osvětlující scéně v restauraci. Peace

Pohádka ze zátoky (2008)

Vážně? Nemohl jsem uvěřit co jsem právě viděl. Hloupý film, během kterého použili ošklivé, mentálně postižené loutky...‚‚To je loď. Ne to je židle". Jediné čemu jsem se na tomhle filmu pro zvláštní školy dokázal smát, byla jeho vlastní stupidita. Doporučil bych to možná tak rodičům, kteří chtějí mít z dítěte sériového vraha. Peace

Equalizer (2014)

Při sledování tohohle jedince jsem opravdu žasl. Obzvlášť díky úžasným záběrům z pohledu hlavního hrdiny. Poukázat však musím i na opravdu povedenou hudbu v pozadí, dokonale dotvářející atmosféru klasické americké zabíječky, jejíž protagonista má v oblibě zabíjet vším co je po ruce. Což je zvlášť zajímavé v obchodě se stavebninami. Na druhou stranu byl děj vcelku předvídatelný a hlavní záporák by nejspíš díky intuici poznal i co měla daná osoba ke snídani. Po celou dobu filmu se Denzela ptali co je vlastně zač. Osobně myslím, že Willis v hnědým.Peace

Iron Man 2 (2010)

Dvouhodinový kousek velkolepého Jona Favreaua, znovu naplněný neskutečně skvělou hudbou od skupiny AC/DC. Vcelku velkým překvapením pro mě bylo ztmavnutí Rhodeyho do podoby příjemnějšího Dona Cheadla. I díky němu jsem se dokázal přenést přes existenci hnusáka Rourky v tomhle filmu. Jinak to byl opravdu povedený návrat Železného muže, se stejně zábavným smyslem pro humor. Nakonec bych ještě podotkl, že záběry na pozadí Nataši vůbec nebyly k zahození. Peace.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Film, který mě štve už jenom tím, že sdílí název s průměrnou sérií knih á la (humr) Řecké baje a pověsti. Má s ní asi tolik společného jako vorvaň a jinej vorvaň. Debilní název. Připadá mi, jakoby pan Thor vzal náhodnou stránku z knihy, náhodou na straně 69 a náhodou popadl kyblík sraček a tu stránku v tom s pomocí Logana obalil. Přemýšlím, že i kdyby tento úžasný Bůh blesku natočil jak se za koule věší na strom, byl by z toho lepší film. Tenle bordel na pásce obelhává sám sebe, že za něco stojí. Nekoukat. Peace!

Sharknado 2 (2014) (TV film)

yea.Opravdu úžasný film, který neskutečně dobře simuluje situaci, která by nastala v případě, že by svět ohrožovali létající žraloci. Film vskutku nepostrádá přiběh nabitý akcí i humorem. Nesmím také zapomenout na kvalitní efekty, za které by se nemusel stydět ani Bay. Po jedničce jsem se na tohle opravdu těšil a musím uznat, že zklamaný jsem nebyl. Dávám 5*. Peace