Správci osudu (2011)

Úplně základní příběh je sice banálnější, ale má tak úžasný originální kabát, že to skoro nejde poznat. Snímek neřeší úplně jednoduché téma, ale přesto z komplikovaných teorií a jejich vysvětlení dost dobře vybruslili, všechno má hlavu a patu, ale divák se nad pár tématy může hlouběji zamyslet. Herecké výkony, výprava, hudba - všechno na jedničku! Další příjemné filmové překvapení.

Panika v městečku (2009)

Přehršel bizarních pošahaností a humoru, který vzbuzuje poulení očí a neustavičné kroucení hlavou.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Wow, pro mě vážně příjemné překvapení. Zajímavě postavený příběh, Jack kupodivu ještě není tak hloupě se opakující šašek, akční scény sice mají grády menší, než ty v prvním díle, ale pořád mají aspoň nějaké a vtipu je zde také dostatek. Pro mě je největší chybou tvůrců nevyužitý potenciál postavy Černovouse - piráta tak hrozného, že se ho bojí všichni piráti. Moc hrůzy z něho teda bohužel nešlo, ačkoliv je zcela pochopitelné, že musel ustoupit divácky "atraktivnější" postavě. Když už jsme u ní, Penelope se své úlohy zhostila překvapivě dobře a její postava nakonec není tak příšerně příšerná a pitomě emancipovaná jako Elizabeth ve třetím díle. A "nová" dvojice zcela nahradila nudné, neustále hádající či líbající se hrdličky. Pátý díl už ale doufám nebude, protože to, že čtyřka nakonec není tak děsuplná srajda, to je vážně zázrak a štěstí už by nemělo být tak pokoušeno.

Thor (2011)

Nesmírné zklamání, vzhledem k tomu, kdo je režisérem. Samozřejmě to, že je někdo schopný brilantně a s citem natočit komornější snímek (ještě dle jasné předlohy) nemusí nutně znamenat, že je režisérem schopným natočit brilantně cokoliv, ale zrovna u Branagha nechápu, do čeho se to vůbec pouštěl. Na začátku to aspoň vypadalo, že půjde o velkolepý, epesní snímek, kterým Thor opravdu chvílemi byl. Před některými scénami klobouk dolů, ale jiné to svou stupidností hodně sráží. Trochu mi uchází smysl rozšíření mytologické roviny o tu "naši" současnou, nebýt jí, stojí Thor možná dost za to. Komiksovou předlohu neznám, ale i kdyby byl Thor její dokonalou filmovou kopií, některé věci fungují na papíře dobře, ale ve filmech působí prostě děsně. Co se hereckých výkonů týče, ačkoliv se zde objevují hvězdy obrovského formátu, tak bohužel ani ony nejsou se svým talentem schopny ustát tíhu hloupých klišoidních hlášek a i ony kolikrát vypadají nesmírně trapně. Za výpravu si tenhle film rozhodně zaslouží spoustu ocenění a uznání, ale za ten bahnitý obsah by měl Thor skončit v koši.

Dopisy pro Julii (2010)

Na první pohled je to něžné a milé, na druhý je to "překvapivě" nesmírně hloupé. Přesto, hranice únosnosti byla překročena kupodivu ne zas tak mockrát a herci zvládali udržet své herectví na uzdě a příliš nepřehánět. A za vyhnutí se těmto v moři současných romantických komedií typickým prohřeškům, dávám Dopisům jeden významný plusový bod.

Světlušky v zahradě (2008)

Příběh byl na mě až moc mlhavý a neúplný, trochu se mi v průběhu ztrácel záměr a nějaké sdělení se nedostavilo ani na konci. Ale když pominu obsah, zbyde mi dobře natočený snímek se zajímavou, dramaticky-příjemnou atmosférou a dohromady v průměru lehce nadprůměrnými hereckými výkony. Jenže takových už je spousta a Světlušky pro mě bohužel vůbec ničím nevynikaly.

Shortbus (2006)

Úplně jistá si tímhle snímkem nejsem. Sice mě neznechutil a nenaštval tak, jak jsem se obávala, ale nakonec to nebyla ani taková umělecká podívaná, jak to slibovaly některé vizuálně nápaditější záběry. Příběhy hlavních hrdinů pro mě nebyly ani nesmírně závažné, ani lidsky obyčejné a řešení, která se nenabízela, ale přesto přicházela, ta šla absolutně mimo mě. Asi jako celý tenhle film.

Kněz je poděs (2007)

Některým tvůrcům bych za ty zmařené potenciály trhala ruce! Námět zas tak debilní nebyl, dalo se z něj vytěžit i pár zajímavých "sdělení", ale proč se asi namáhat ... díky Bohu aspoň za Robina!

Princezna Mononoke (1997)

Občas se člověk trošku ztrácí, ale vzhledem k veškeré nejen vizuální kráse kolem budiž lehká nepřehlednost odpuštěna. Příběh samotný i jeho zpracování nadchne a okouzlí.

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Doufala jsem, že to nebude tak strašně stupidní, ale bohužel ... Moc dobře nechápu, proč tvůrci nevyužili pěvecky i pohybově nadané a dejme tomu i na pohled relativně zajímavé herce o něco lépe. Nebo proč mají pocit, že pro dnešní mládež není třeba vytvářet nápadité a aspoň trochu chytré zápletky a příběhové linie ... Zlatá Pomáda!