Big Lebowski (1998)

Důmyslně natočená a lidsky odvyprávěná kopa ničeho, ve které nezáleží na výsledku, ani na cestě. Na rozdíl od ostatních filmů ale Big Lebowski na absenci substance neselhává, nýbrž na ní staví.

Naprosto retardovaný (2012) (pořad) odpad!

Zajímavý nápad obrácen v ruiny absolutně sračkoidním provedením, kdy se zdánlivě sečtělý chlapík umělé vzteká na kameru a já mu ani za Boha nemůžu přijít na chuť. Jeho slovy se při sledování každého jeho vlogu doslova "nepřirozeně naseru". Pan Martin měl možná specifikovat, že název jeho pořadu je autobiografický.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Nemastný neslaný build-up, občas proložený zajímavými letovými sekvencemi, jež ústí v silné (leč ohrané) finále. Sully měl se svým hereckým obsazením definitivně na víc a absence hlubšího emocionálního náboje po většinu filmu mu na kráse rozhodně nepřidává. Své ústřední poselství však předkládá uspokojivě.

Top Guns (2011)

No co jsem měl jako dělat

Rocky (1976)

Vynikající komorní drama, jehož nejsilnějším zakončovákem nejsou bombastické bitky, ale velice "lidské" charaktery, se všemi jejich útrapami a vzájemnými interakcemi. Rockyho rozhovor s Mickem patří nejlepším filmovým scénám.

Pan Včelka (2007)

Snad nejprůměrnější Dreamworksácký animák. Netrpí na žádné neduhy, na druhou stranu však také v ničem nevyčnívá. Přesto jako odreagovačka na jeden večer postačí.

Kniha džunglí (2016)

Málokdy se stává, aby remake překonával originál. To platí dvojnásob, když se jedná o hraný remake jedné z nejoblíbenějších Disneyovských pohádek. A právě proto je takové ojedinělé kousky třeba náležitě ocenit a po shlédnutí nové Knihy upřímně řečeno žasnu, co zde Favreau a spol.dokázali vyčarovat za krásu. Atmosférické, technologicky dokonalé a vtipné. Dabing každého ze zvířat dokonale sedí, mým osobním favoritem je Elbovo Shere Khan. Dokázal svým hlasem totiž perfektně zachytit tygrovu nenávist a zahořklost, a z každé jeho scény jde divákovi mráz po zádech. Až na naprosto se nehodící písničky (naštěstí pouze dvě) je Kniha Džunglí nejpříjemnější překvapení roku a do zaprděného žánru přináší závan čerstvého vzduchu, podobně jako třeba loňský Mad Max.