Avatar (2009)

Vizuální zázrak. Hudba plní svou roli na jedničku. Zbytek je Sra'Tchka. To po Na'vijsku znamená "nic moc".

Stranger Things (2016) (seriál)

Tribute hororům z 80tek. Výborně napsané postavy a úžasný soundtrack. Ale po první sérii to mohlo klidně skončit.

Haikjú!! (2014) (seriál)

Volejbal mi nic neříká. A přesto.

Profesionálové (1977) (seriál)

Doyle má fakt charakterní obličej.

Agent bez minulosti (2002)

Bojové scény opravdu nebyly nic moc a nemyslím, že by šlo jen o věk filmu. Bourne asi celkově zavedl populární (nyní už pomalu odcházející) Parkinsonovo kameru, kdy člověk ani pořádně neví, co se ve scéně děje.

Equalizer (2014)

Divil jsem se, proč mi během sledování tanul na mysl Pád Bílého domu. A on to byl Fuquův předchozí film! Náhoda?

Vladimír Menšík: Humor je vážná věc (2014) (pořad)

Scénky pana Menšíka jsem si užil, adorace "nejmladší generace" mi ale přišla neupřímná, nucená a až protivně nacvičovaná (s výjimkou Martina Dejdara). Možná to bylo ze snahy emulovat "lidskost" pana Menšíka, což samo o sobě není špatné. Je třeba si ale uvědomit, že jeho autentičnost pocházela ze způsobu, jakým žil. Zkušenost nabytou takovým způsobem nelze srovnávat s opakováním frází před zrcadlem.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Obsadit Freemana do hlavní role bylo geniální rozhodnutí. Nedokážu si představit lepšího Bilba. Bez všech typicky "freemanovských" manýrů by to nebylo ono. Snad nikdo nedokáže zahrát uvěřitelnější nevíru. Počet kulis klesl (drtivá většina filmu se odehrává před Osamělou horou) a střídá ho tradiční válka ve velkém stylu. Díky tomu film nepůsobí tak natahovaně, ostatní bolístky z předchozích dílů nadále přetrvávají (vyblitá paleta, nic moc cgi, nelogické momenty). Nové dějové linky, kterými se pan Jackson a spol. snažili obohatit původní příběh, mi vyzněly příliš povrchně, než aby vyvolaly nějakou citovou reakci. Dění uvnitř Hory a zejména pak interakce Thorina s Bilbem (a ostatními trpaslíky) jednoznačně nejlepší část filmu.