• Krátkometrážní

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Upřímně, moc jsem od tohoto filmu nečekala. Nakonec musím konstatovat, že to byl skvělý oddechový film. Děj byl sice předpokládaný, ale provázený nečekanými událostmi. Libily se mi úsměvné maličkosti a velmi povedený byl konec filmu se žárlivou holčičkou nebo hra s dětmi na planety. Celkem povedená lehká komedie.

Stážisti (2013)

Klasická americká blbost. Spoustu sprostých narážek, v hlavní roli podivíni (outsideři, navíc o generaci starší oproti ostatním studentům) versus "pan dokonalý" záporák, nějaká ta love story a nakonec hvězdný happy end pro všechny. Čekala jsem, že bude více ukázáno z prostředí Googlu a technologií (když už je celý film jako taková reklama), místo toho jsem viděla dva vulgární podivíny, kteří se z nuly staly úžasnými skrze rádoby motivační kecy. Děj shrnu asi takto: Vyhozeni z práce. Nalezení místa snů. Velmi těsné přijetí na stáž. Poukázání na naprostou neschopnost hlavních postav a postupné "nečekané" zlepšování výkonů v různých úkolech. Oproti tomu nafoukanému záporákovi se život vyvíjí opačně. Závěrečný "napínavý" souboj opět nečekaně vyžaduje schopnosti a talent, které snad jako jediný hl. hrdinové mají. Nakonec excelují, získají práci a společně se svým týmem, ve kterém se všichni troubové stanou lepšími a úspěšnějšími, se těší té nejlepší možné budoucnosti. Shrnuto, podtrženo - blbost, ztracený čas nad předokládaným dějem. Podprůměr.

Sedmero krkavců (2015)

Jedna z opravdu hezkých pohádek. Má vtip, příběh, ale hlavně pointu (myšlenku) - Každý máme svoji pravdu. Lidé by neměli věřit všemu, co se říká. Pomluvy se šíří snadno a pravda se těžko hledá.

V hlavě (2015)

Film, tvářící se pro děti, mylně! Smála jsem se od začátku do konce. Slovní humor, grimasy a dokonalý český dabing spojený s vizáží jednotlivých vlastností vytvořil něco, co opravdu pobaví. Zároveň filmu nechybí hloubka - fakta o myšlení a paměti, pointa (je lepší spojit jednotlivé myšlenky s více emocemi, než jen s jednou). Příběh je jednodušší, ale dokonale vystihuje naše emoce a myšlení. Zkrátka skvěle vymyšlený film plný humoru. Děti nemusí zcela vše pochopit, ale starší tento film uchvátí. Pro mě je to jeden z nejpovedenějších animáků, co jsem za dlouhou dobu viděla - určitě jej zhlédnu znovu!

Správnej dres (2015) (TV film)

Kdybych měla film hodnotit po řemeslné stránce (dialogy, herecké výkony, zápletky) dostal by stěží **. Co se mi ale líbí je jeho myšlenka, ať už vyznívá hloupě nebo ne. Konečně se někdo alespoň pokusil pozitivně ukázat, že náhled společnosti není vždy správný a že každý by měl něco udělat proto, aby se takové věci nestávaly. Vystihla to hláška: "Vždycky můžeš dostat druhou šanci, ale první dojem je jen jeden."

Korunní princ (2015) (TV film)

Možná by bylo lepší film brát spíše jako komedii než pohádku. Roztomile hloupá zápletka mě pobavila. Obsazení je skvělé. Princ Jan i Karel skvěle sedli, princezna také sympatická, Kříž v roli sluhy exceloval a Abrhám jakožto český Gandalf též. Film pobaví vtipnými hláškami a dějem, který neurazí. Vytkla bych jen scény s drakem, který mi tam svým zjevem moc neseděl.