Baccano! (2007) (seriál)

Doopravdy je s podivem že tento žánrový mix funguje. Za odvahu si to určitě slabších 5* zaslouží.

GTO (1999) (seriál)

Dlouho jsem se rozmýšlel, zda si seriál zaslouží nějaký komentář. Nakonec, když už jsem dal nejhorší hodnocení ze všech uvedených, tak bylo dobré vysvětlit proč. Základní nápad udělat z bývalého vůdce gangu učitele v soukromé škole je poměrně dobrý. Hlavní postava, která se z počátku skutečně snaží být učitelem, se v pozdějších dílech chová neuvěřitelně hloupě a nesmyslně (vzhledem k předchozímu odhodlání stát se dobrým učitelem). Opakované stupidní vtipy, nikdy nekončící výjevy perverzního chování nejen některých učitelů (i samotného GTO), mne nedokázaly rozesmát. Poměrně slabý hudební podklad (zaznamenal jsem snad jen tři melodie). Animace na komediální seriál stačí, ale že by nějak oslňovala, to se říci nedá. Vážná linie (důvod proč se Onizukovi žáci chovají k učitelům špatně) vůbec nesedí se zbytkem a není uvěřitelná. Komediální seriál by měl rozesmát a pobavit nikoliv nudit. Neskonale dlouhé a cca od 10 dílu stále na stejnou notu. Dosud mi není jasné, proč tento seriál dostává tak vysoké hodnocení. Snad jen pár momentů mne přimělo nedat „odpad“, o němž jsem uvažoval.

Dave (1993)

Dávám slabší čtyři. Tak trochu mi to velmi vzdáleně připomína Kagemušu... ale je to taková US limonáda. No co, máme v Česku hambáče a kyselinu na čtyři, tak proč si občas nedat.

Ebeni v zahradě (2004) (koncert)

Velmi dobrý koncert ve spojení s dobře provedenou kamerou. Kameře lze vytknout snad jen to, že jen málo kdy zabrousí na třetího z Ebenů (Kryštofa). Na druhé straně obrazová část dobře kopíruje zpívané texty (O filmových milovnících, Jak to dělaj kosmonauti). Trochu mne mrzí že nepovedený nástup Marka a chyba ve zpěvu Jiřího Šmicra (Sprostý chlap) byla vystřižena, neboť takto působí koncert až příliš perfektně.

Zlý chlap spí dobře (1960)

Název trochu mate, protože Zlý chlap nikdy nespí ! Mam pro Kurosawu slabost, a tak ač na vážkách, dávám plný počet.

Žiji ve strachu (1955)

Z trochu pomalejšího a nepříliš vyrazného začátek se nakonec vyklube úžasné drama. Možná že to není nejlepší "Kurosawa" po filmové stránce ale obsahově si plné hodnocení zaslouží.

Skafandr a motýl (2007)

Celkově povedený film, jen nebýt pár scén, které mi přišli zbytečné (mimo jiné "Lurdy"). Knihu jsem nečetl, a tak nemohu posoudit, zda to co mi přišlo navíc není významné v předloze. 83/100

Godzilla (1954)

Triky jsou na dnešek slabé, ale jinak dobré. Slabší 4*.

Terra e... (2007) (seriál)

Lidé zničili Zemi a ta se stala neobyvatelnou. To vše se stalo velmi dávno a tak se o Zemi, kolébce lidstva, téměř nic neví. Člověčenstvo žije na vzdálených planetách a je řízeno superpočítačem stejného názvu jako rodná planeta. V průběhu času se vyvinula nová rasa, která není počítači po chuti, a tak jsou její příslušníci eliminování. Ti kdo unikli z lidského světa, touží a hledají Zemi, kde by mohli žít bez neustálého pronásledování. Je to už trochu déle co jsem to viděl, a tak se omezím jen na věcný komentář. Seriál je předělávkou stejnojmenného animovaného filmu z roku 1980. Hlavní směřování seriálu mi přišlo velmi podobné "Battlestar Galactice" 2004, jen bez té politické kritiky. 75/100

Kráva (1993)

Realisticky syrové, vesnické a přesvědčivé. Až to tele vyroste v bejka tak, dám možná plný počet.