Fate/stay night (2006) (seriál)

Jsou věci, nad kterými můžu zamhouřit oko a jsou věci co mi bytostně vadí. Chápu, že západní církve jsou pro Japonce "exotické", ale proč jsou spojovány (sice nepřímo ale zcela bezostyšně) s něčím co nehlásají ... tomu se říká zavlečení. Konkrétně mám na mysli postavu Kirei Kotomine, nebýt toho dal bych o jednu hvězdu více. Na druhé straně má tento seriál i svá pozitiva, ale děsivý mix bájných hrdinů, dle mého, k ním nepatří.

Persona (1966)

Než lhát a namlouvat druhým co není pravda, tož raději mlčet. Drsné, impresivní, Bergmanovské. Vřele nedoporučují úzkostlivým povahám.

Med a čtyřlístek (2005) (seriál)

První čtyři díly mne moc nebraly. Naštěstí jsem se koukal dál a stálo to za to. Čyřlístek má čtyři listy, nebýt těch prvních dílů dal bych pět.

Med a čtyřlístek - Série 2 (2006) (série)

Mám úplně opačný dojem než Pirkaf. Druhá řada na mne působila mnohem lépe, mimo jiné protože zmizely crazy scény jakož i přehnané anime emotions. Přiběh ještě více zvážněl a získal na hloubce. Nutno podotknout že H&C II patří na ANN do top 20 a obávám se že po právu.

Pták Žal (1985) (TV film)

Ještě teď mám dětskou hrůzu v očích. Studiová pohádka za **, Josef Kemer *****, a tak to vychází na slabší ****.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Koukám na komentáře a je mi docela smutno. Seriál je sice prodchnut komunistickou propagandou, ale pokud se od toho odhlédne tak má bezesporné kvality. Hlavně bych vyzdvihl velmi dobrou filmovou hudbu. Některé jeho díly dokonce neobsahují propagandu a jsou založeny na skutečnosti (například Kvadratura ženy, Studna). Herecké výkony bych řadil minimálně k průměrným. Slabé **** (bez hodnocení účelu - propagandy komunismu).

Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)

Angličané mají Holmese, Belgičané Herkula a Češi mají radu Vacátka s kolegy ze "čtyřky". Tento seriál je pro mne synonymem nedělního předpolední. Dnes se již tak báječné krimi netočí, patrně není místo pro dědkovité detektivy.

Bílá paní (1965)

Dlouhou dobu jsem se divil, že to vůbec cenzura pustila ven. Nebýt uvolnění před 1968 asi by to vůbec nebylo možné natočit. Kromě notoricky známých scén stojí za vidění návštěva blázince, kde se člověk dozví jak je to s normalitou.

Jakitate!! Japan (2004) (seriál)

Dobrý nápad, poměrně zábavné. Po 50. dílu poněkud stereotypní. Lepší ***.

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006) (seriál)

Musím přiznat, že mne toto anime příliš nenadchlo, v porovnání s tím, jak je hodnoceno ostatními. Asi jsem už moc starý. Dobrá animace, spousta bitek, slabší příběh a příliš nejasný konec (patrně příprava na pokračování).