Řidič slečny Daisy (1989)

Řidič slečny Daisy je možná na dnešní dobu málo dramatický a příliš sentimentální, ale přesto že se nesnaží jít divákovi "na tělo" má co říci. Jistá uhlazenost a tok děje, budí dojem ospalosti. Ona ospalost je ale na místě, vzhledem k obsahu filmu , kterým je stárnutí. Kdyby měl být tento film realistickým pohledem na stárnutí, tak by se patrně jmenoval: Řidič vdovy Daisy.

Kouzelný most (2008) (studentský film)

Krátká jendoaktovka ve které mi některé pasáže úplně nesedly. Celkový dojem 7/10.

Mononoke (2007) (seriál)

Po dlouhém váhání nakonec dávám 4*. Pozitivní, alespoň pro mne, na tomto seriálu byl samotný princip vyhánění (zabíjení) přízraků. Na seriálu mi naopak vadilo ztvárnění vymítání (na můj vkus příliš "pozlátko"). Věcná poznámka: v obsahu tohoto seriálů (viz výše) je mylně přidána k dvěma nutným podmínkám (Makoto a Kotowari) ještě Katachi (o kterém sice mastičkář hovoří, ale to je ve skutečnosti následkem nikoli příčinou).

Tecuwan Birdy: Decode (2008) (seriál)

Zatím jsem shlédl prvních 8 dílů a tak mi přijde nefér dávat finální hodnocení. Dějová linie seriálu je poněkud přímočará a ani celkový námět nelze ani bez chybějícího mozku považovat za originální. Na druhé straně bych nevolil tak tvrdá slova jako Flipper. Velmi oddechové anime se záměnou osob jehož cílem je patrně věková kategorie 10+.

Rezidentův omyl (1968)

Úvodní díl k "Residenstké" filmové sérii (Osud rezidenta, Návrat Rezidenta, Konec operace Rezident). Film ztvárňuje špionážní drama z období studené války. Může zaujmout velmi dobrou atmosférou a písněmi. Zápletka mi nepřišla, přilž zajímavá, a tak ani dobré herecké výkony nevytáhly celkové hodnocení na víc jak průměr.

Last Exile (2003) (seriál)

Příjemné anime, které se nesnaží být za každou cenu originální, přičemž využívá osvědčené postupy. Dobrá animace i hudba, trochu naškodu jsou poněkud černobíle postavy. Celkový dojem slabších 5*

Kino no tabi: The Beautiful World (2003) (seriál)

Mám za to, že vše podstatné, možná i víc než je zdrávo (pokud si člověk chce udělat vlastní názor), o seriálu napsal Subjektiv. 7/10

Suzumija Haruhi no júucu (2006) (seriál)

Z počátku nuda, ke konci jsem již otupěl docela (naštěstí to má jen 14 dílů). Opět jedno z dobře hodnocených anïme, které mi dost nesedlo. Cukr, žádná káva, Limonáda (té spousty) , čaj (ten by se tam našel) ale žádný rum, na tož bum. Ach jo.