Mezi námi zloději (1963)

Komentáře většiny uživatelů říkají asi toto: skvělé obsazení ale zbytek nic moc. Ačkoli je to v podstatě pravda a jedná se o průměrný film, tak bych se ho trochu zastal. Předně bych nespojoval polepšení zlodějů s působením „dobrého kolektivu“. Již v první části filmu je vidět, že hlavní hrdinové (přinejmenším dva ze tří) nejsou bezcharakterní lotři. Přičteme li, že v závěru filmu kradou peníze, které s nemalým úsilím vyzískaly, a které značnou měrou patří jim známým osobám (ke kterým mají citový vztah), tak závěrečné „obrácení“ působí přinejmenším uvěřitelně. Film je lidovou komedií „fraškou“ a v tomto směru se mu dá málo co vyčíst, snad jen pár scén které jsou zbytečné nebo zbytečně dlouhé. Zápletka i děj je jednoduchý, ale ne podprůměrný (srovnatelný se Sluhou dvou pánu, či Zkrocením zlé ženy). Tu a tam vytýkaná tendenčnost je věcí názoru, ale v porovnání s jinými filmy (např. Císařův pekař, Pyšná princezna) mi nepřišla tak citelná.

Palte do mne (2006)

Italský snímek, který lze, alespoň podle hodnocení, považovat za rozporuplný. Na můj vkus jsou některé jeho části až příliš romantické, což by se dalo přisuzovat optice mladého Eugenia, který je patrně hlavní postavou filmu. Druhá linie, vedlejší, je vedena skrz neapolského krále Joachima Murata. Obě dějové line na první pohled moc nesouvisí a viditelně je spojuje jen osoba Eugeniova děda. Jistým, i když ne tak zřejmým pojítkem, by mohlo být toužení a snění obou mužů, ale naneštěstí je poměr mezi liniemi velmi nevyrovnaný, a tak historicko politická část krále Murata působí jen co by papírová kulisa. Díky tomu sjednocení linií, na konci filmu, působí dost rozpačitě a nepřesvědčivě. Přes výše uvedené, nelze filmu upřít poměrně dobré herecké výkony, hudbu a výpravu. Na druhé straně mi tam chybí nějaké jasné poeslství (s trochou fantazie: láska zabíjí ?). Výsledný verdikt je věcí vkusu, a protože jsem ještě před filmem byl vybaven hodnocením a komentářem známého, nebyly by moje hvězdy zcela neovlivněné. Pokud bych hodnotil dal bych patrně 2*.

Čikjú šódžo Arjuna (2001) (seriál)

Seriál motá dohromady, co se mu zrovna hodí, a tak se člověk setká s působivou ekologickou agitkou, mezilidskými vztahy, a aby toho nebylo málo přidává i filozofický pohled na svět. Jednotlivé prvky, s výjimkou ekologické agitky, jsou docela přijatelné, ale jako celek poněkud nesourodé. Na neštěstí se v seriálu objevují logické chyby, a tak ani poměrně zdařilá technická stránka nemohla vytáhnout hodnocení více jak na 2 hvězdy.

Sedm mečů (2005)

Nepotěší ani neurazí, slebé 3*.

Vexille 2077 (2007)

To podstatné tu už asi je. Technicky dobře zpracovaný film s poněkud podrůměrnou zápletkou. Jediným milým překvapením byly dvě skladby od uskupení Death can dance.

Mrak (2006) odpad!

Filmová stránka není na odpad, ale věcná je na to mnohem hůře. Nejsem odborník na havarijní připravenost, ale některé věci jsou ve filmu postavené na hlavu. Krátký výčet: 1) Evakuace není bezprostřední opatření v případě jaderné havárie, přesto k němu orgány vyzívají. Standardní postup je ukrytí a jodová profylaxe. 2. Hlášení v televizi oznamuje, že v okruhu 5 km nikdo nepřežil což vzhledem k ochrannému pásmu okolo JE znamená že umřela jen obsluha JE (no možná i nějaký náhodný návštěvník). 3) Dle hlášení by měla být uzavřena "kruhová oblast", ale během testu větru (kdy se šátek chvěje jak v solidním průvanu a vzdálené obilí se sotva vlní) je demonstrován význačný směr šíření mraku, a tak by se dalo očekávat, že zasažená oblast bude ve tvaru plamene. 4) Odstavení dalších 18 reaktorů není adekvátní reakcí. Takový zásah by spíše destabilizovala dodávku elektřiny. 5) V provizorním oddělení pro kontaminované (tvůrci mají trochu problém s rozlišením termínu ozáření a kontaminace , ale to by asi člověk chtěl moc) se dějí hrozivé věci (neroztřídění pacienti, průchoďák). 6) Projevy nemoci z ozáření pozorované na hlavní představitelce neodpovídají skutečnému sledu (ten by měl být: Zvracení, padání vlasů a oslabený imunitní systém). 7) Podobně, tvrzení o ozáření hlavního přestavitele (který dle záběrů byl evakuován a nekoupal se ve spadu) jakož i projevy jsou zcela absurdní (erythema je příznak zevního ozáření a byla by spíše na nechráněném obličeji než na hrudníku. Pokud by dostal větší dávku, tak by se mu vedlo obdobně (ne li ještě hůře). Další raději neuvádím, už tak je to dlouhé.

Východní přísliby (2007)

Dobře výstavěný film s poměrně velkou dávkou drsých scén, který na druhé straně trpí jistou najivitou. Ačkoli je Angličtina s ruským přízvukem úžasná, dávám slabší čtyři.

Jak se Franta naučil bát (1959)

Krádkostopážní pohádka s komickou dvojicí nepoctivých mlynářů v podání J. Kemra a F. Filipovského. Jestliže něco mě přimělo dát lepší tři hvězdy tak to byly oni.

Transformers (2007) odpad!

Jen díky animacím, dávám lepší odpad!