Venom 2: Carnage přichází (2021)

Priveľa ´´vtipných scén´´ ktoré však vo väčšine tak vtipné neboli. Sústredenie na málo atraktívne prvky filmu a pán herec Woody Harrelson s parochňou bol tiež fail. Z filmu kde hradú Hardy a Harrelson by som očakával oveľa viac.

Amnestie (2019)

Pohľad na anabázu amnestií po nežnej revolúcií aj z trochu kritickejšieho menej idealistického pohľadu. Klobúk dole pred hereckým obsadením, ktoré sa podujalo na opise skutočností historie.

V nemilosti (2021)

Dobry výkon od dlho nevidenej hviezdy.

Red Notice (2021)

Prijemné akčné dobrodrúžstvo pre celú rodinu. Novodobý Spencer a Hill s nádychom Indiana Jonesa.

Poslední souboj (2021)

Po dlhšom čase fascinujúci film. Ukazuje viacero možností čím sa môžno po zhliadnutí obohatiť. Presne také filmy mám rád. Filmy s pridanou hodnotou v zmysme viacerych pohladov na jednu situaciu tu už boli. Tento však, bol umocnený faktom, že bolo v pomyselnom banku to známe, všetko alebo nič. Každý muž sa určite nájde v určitých vlastnostiach jednej či druhéhej mužskej postavy. V dobrom alebo zlov slova zmysle. Panujú vo mne ale dojmi zbytočnej píchy a egoizmu, ktoré si nosí veľmi veľa ludí. Ďalším pohladom je aj chápanie ženy, ktorá môže často byť účastníkom vecí o ktoré nestojí. V dnešnej dobe zrejme menej častý jav ako kedysi no predsa možno stále nájditelný. Môžnosť poučenia alebo pochopenia nikdy nie je na škodu o to viac ak sa divák v postave sám nájde.

The Deuce: Špína Manhattanu (2017) (seriál)

Film z prostredia Amerického New Yorku mapujúci život ulice ľudí bez budúcnosti. Príbehy ľudí nad ktorými visia otázniky či dokážu svoj osud uchopiť do rúk a zmeniť stratený život. Seriál mapuje okrem iného tiež vplyv zmien v New Yorku počas niekoľkých desaťročí na ľudí ako aj samotnú tvár celého veľkomesta.

Stíny (2014) (seriál)

Najlepší rumunský seriál v ktorom sa hlavný hrdina pohybuje v Bukurešti a širšom okolí. Otec obyčajnej rodiny vykonávajúci občasné výpalníctvo pre druhoradého mafiána sa veľmi rýchlo dostane do problémov v ktorých sa viac a viac prepadáva ku dnu čo si okrem neho odnáša celá jeho rodina.

Černobyl (2019) (seriál)

Obrovské, ohromujúce a desivé. To je opis katastrofálnej situácie, ktorá aj po dlhých desaťročiach vyvoláva zimomriavky na tele. Stav v akej ťažkej situácií sa ocitol po tejto katastrofe celý Európsky kontinent nie je možné napodobniť inou udalosťou v histórií. Iba vďaka odvahe jednotlivcov ktorých osudy a odvahu opisuje seriál môžu tisíce ľudí ďakovať za život.

Zaklínač (2019) (seriál)

Výborné rozprávkové prostredie, ktoré prekonalo nápaditosťou hranice Poľska a vysoko zabodovalo aj v Hollywoode. Testosterón moderného Supermana bezchybne dotvára celý výborne realizovaný seriál.

The Punisher (2017) (seriál)

Dokonalé a verné stvárnenie komixovej postavy, ktoré na míle prekonalo predchodcov z celovečerných filmov. Krv, akcia a palivo v podobe hnevu pripomínajúce takmer nesmrteľnosť hlavnej postavy. To je Punisher.