Červený Bedrník - Červený bedrník (1999) (epizoda)

Ukážka výborného historického seriálu. Niekedy aj dabing, dokáže dopomôcť ku výbornej forme seriálu, tým nechcem napísať, že v origináli to nie je. /95 %/

Zurvalec (1993) (TV film)

Tak tomuto hovorím naháňačka, jeden z najlepších televíznych filmov 90. rokov bez srandy! /95 %/

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Prelet nad klasikou, kamerou, príbehom, hudbou, réžia a hercami. Jeden z vrcholov réžie a tvorby Miloša Formana :)

Evanjelium o Márii (1992) (divadelní záznam)

Jožko? Kde si? Odišiel si a zanechal si nám veľa dobrej odvedenej práce. Dôkaz o tom, že keď Beďo dokázal zrežírovať toto, tak už potom nemal problém s ničím. Mimochodom, nezabudnite na Don Giovanniho. :) Tiež veľmi pekné sústo ako toto. /85 %/

Amatér (1979)

Darmo, čo povedať týmto filmom sa Kieślowski navždy zapísal do umeleckého éteru. Ak by som bol Poliakom, tak by som bol hrdý na to, že som sa narodil v zemi, ktorá mala takého skvelého režiséra. Tak to vidieť na veľkom plátne. Vznikol v čase, kedy sa točili posledné klasiky. /100 %/

Angelica (2015)

Nezvyčajné a neobvyklé, na dnešnú kinematografiu a v USA, ani nehovoriac. Spočiatku trošku skeptický po prvom pozretí a potom po druhom až treťom pozretí to vzniklo, že je vcelku zaujímavý film a v rámci žánru, podarený kúsok . Dobrá kamera, zaujímavá réžia a k tomu výborná napätá hudba. Skúste to a pozor, toto nie je na jeden kúsok. /80 %/

Návrat (2003)

Úžas, viac netreba! /100 %/

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Z komerčného hľadiská úspech, z umeleckého hľadiska pohroma a do písmena, pre tých ktorý majú radi sci-fi a je mu jedno, tak kľudne a ten kto umeleckú stránku, mor. Mor ho! 2 hviezdy za celkom pohodovú hudba to je asi všetko. Aspoň, keby bol ten film logicky zlepený. Lenže :) /30 %/

Padlí andělé (1995)

Wong sa nemení, cibrí svoj štýl, máme cigarety, zbrane, strieľanie. Taká gangsterka, ktorá má význam, Wong znova dokazuje ako sa má vystavať film. Mimochodom čiernobiely Wong je úžasný, tu zistíte v čom spočíva jeho rukopis. Vizuálne bohatý, bez použitia efektov. Komorná atmosféra, dobre vystavaný film, dobrá hudba, výborná kamera. Kľudne /90 %/

Záře (1996)

Výborný príbeh a hudba a aby toho nebolo málo, hudba dodá príbehu omnoho väčšiu emocionálnu. Film by si zaslúžil o trochu svižnejšiu réžiu, napríklad ako kamera zachytáva jednotlivé. zábery, na druhej režisérovi sa podarilo Geoffreyho Rusha posunúť k výbornému výkonu, ak by ste chceli vedieť aký herec je Rush tak určite film Žiara. Veľmi dobrý poučný film, že ten kto mal podiel nna tom, aby si prišiel na svet nemá a že nemá právo na to rozhodovať o tom, akým smerom sa má jeho dieťa rozhodnúť ísť a k tomu, keď má talent. Dobrý scenár a hudba a trochu slabšia réžia, nie je to zlé. /80 %/.