Dr. No (1962)

Niekde James Bond začal a práve tu tým najelegantnejším spôsobom, za ktorú si zaslúži veľkú pochvalu Terence Young. Ursula Andress je jednou z najlepších predstaviteliek Bondových „priateliek“ alebo najlepšie dopĺňala Sean Conneryho vo sérii James Bond. Stará klasika a kultová, vrelo odporúčam pozrieť, to je jedno že či ste alebo nie je labužníkom filmov a tí rozlišujú staré a nové filmy. Sean Connery je najlepší predstaviteľ... Jmenuji se Bond.... James Bond aj takáto legendárna veta vzišla z úst tohto herca. Šarm, elegancia, hudba, poctivosť, kamera a majstrovstvo Seanna Conneryho. /95 %/

Goldfinger (1964)

Taká pozlatená Shirley Eaton, lietajúci klobúk Harolda Sakatu a rôzne ďaľšie rozdielne scény. Bohatosť a rafinovanosť jednotlivých scén v maličkostiach to robí dobrý film filmom, predsa je to o trošku čosi odľahšenejšie ako predchádzajúce dva kúsky, to neznamená, že Guy Hamilton poľavil ani náhodou. Sean Connery je famózny predstaviteľ Jamesa Bonda. A k tomu všetkému štavnatá hudba od Johna Barryho - to je zaručená zábava na večer. Vrelo odporúčam pozrieť. O no to je tak, tí zbožnujú starú filmárčinu, tak si určite zapnú starého Bonda tým, ktorým je to ukradnuté si zapnú nového Bonda. Vec vybavená. Guy Hamilton pokúša a dovádza Seana Conneryho niekedy k jeho maximom, ako herca. /85 %/

Vedlejší účinky (2013)

Aké krásne o tom, že lieky už nie sú lieky a že to len jeden veľký hnusný biznis, ktorý vám zničí telo omnoho viac ako samotná choroba. Herecké obsadenie celkom slušné, zo štvorice hlavných predstaviteľov je Rooney Mara najzdatnejšia herečka, určite do teraz mala vo svoje kariére rozličné, ktoré preskúšali jej schopnosti a verme, dobrých úloh ešte dostane. Aby som nevychvaľoval len Rooney, taký Jude Law alebo Catherine si tiež švihli v tomto filme, pre tých ktorý sú fanúšici týchto hercoch odporúčam vrelo pozrieť, neoľutujete. Ako dostal pochvalu od Davida Finchera, tak Steven Sodenberg. Poctivá réžia, Steven si trošku pričuchol na retro z 90. rokoch, kde thrilery ako Sedem alebo Základný Inštikt dobývali popredné priečky kín a niektoré aj filmové festivali, taký Cannes. Teraz premýšľam, čo Vás dokáže omnoho viac zdepdať na tomto filme. Réžia, kamera alebo samotný príbeh za tým... asi príbeh. Mimochdom od Stevena si môžete vychutnať množstvo skvelých záberoch, rpe tých ktorí si potrpia na dobrých záberoch. Celkom slušný soundtrack, a to prihliadam k tomu, že aké soundtracky sa dnes používajú. Suma sumárom moderné retro, na ktoré musí mať človek náladu. Pre filmársku kvalitu -----> /90 %/

Mulholland Drive (2001)

Umelecká psychológia poézie, cez kameru, slová, hudbu a réžiu. David Lynch má fantastický rukopis, svojský štýl a človek okamžite spozná, kto to je. Tomuto sa hovorí filmárske umenie, ktoré sa nedá naučiť, len zapracovať na tom. Výnimka súčasnej americkej kinematografie. TOP 5 Lynch. /100 %/

Upír Nosferatu (1922)

The ultimate classic of vampire story. Twilight, The Vampire Diaries, True Blood, Dracule... kiss my cold ass ! Je úžasne vidieť tie autentické zábery z Oravského hradu, ani sa nedivím prečo si vybrali aby práve tu natáčalo, vrelo odporúčam navštíviť. /100 %/

Underworld: Evolution (2006)

Zo všetkých časti, je táto povedzme najlepšia.... nie som zástancom efektných filmov... tu pri tomto som sa neskutočne bavil... lenže na druhej strane.... je jeden film o upíroch, ktorý vedia. Nie je to zlé a tak odporúčam pozrieť v origninály, Kate Beckinsale má fantastický hlas a v tom tá upírska strohosť, no čo povedať/napísať. Kate dokáže poriadne poblúzniť hlavu s jej kostýmom, hlasom a podstrihnutými vlasmi, vie poblázniť hlavu. Jedným z hlavných faktov, prečo sa vám bude páčiť je vizuál o ktorý sa postaral grécko- francúzsky UMELEC Patrick Tatopoulos, kde jeho vizuály sú skutočne UMENÍM. To najlepšie z underworld. Je pozoruhodné, že tento film som videl v roku 2008 a pamätám si takmer z neho všetko. /50 %/

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Neviem čo lepšie, obraz alebo hudba....Ennio Morricone - tak jeho najznámejší soundtrack, faktom je že je to jeden z najlepších soundtrackov od kedy prišiel zvuk do filmu. A aby film neostal povedal, spolu s Vtedy na západe - absolútne klasiky spaggetti western, človek to môže pozerať aj po sto rokoch a stále to bude fantastické. Herci, scenár, kamera, hudba, réžia. Clean Eastwood- frajer. Dámy a páni, prichádza Vtedy na západe -----> /95 %/

Pohrdání (1963)

Nech má s tým DVD obalom a DVD od FILM X pochovajú, čo povedať jedna z najväčších klasík francúzskej kinematografie. Narozdiel od Pamely, Brigitte má narozdiel od tejto slečny má táto talent, skutočne nepochopený a to je škoda. Oplatí sa aj prečítať si aj knihu.. čo povedať- geniálny snímok s neskutočne hutnou atmosférou, na čele priekopníka réžie, podľa geniálnej knihe a atď atď atď atď. Radšej si to pozrite, predtým než to budete súdiť. ;) /95 %/

Kurýr 2 (2005)

Kladiem si otázku, čo je horšie v tomto filme ? /20 %/

Kurýr 3 (2008)

Zopár dobrých, zopár zlých momentov. Niektoré časti nie sú až tak logicky dotiahnuté, niektoré veci sú vyložené polopate ako to býva u komerčných filmov. Vo filme nájde človek zopár skvelých momentov, z ktorých sa z chuti zasmeje alebo od srdca. Všetko, čo je vo filme (čo vás len napadne) sa vytiahne na maximum až v závere filmu. A čo je na tom najlepšie: Valentina doslova hryzie nervy Frankovi. Séria kuriér má kvalitnú kameru. Za celkom slušné momenty, lokácie (ktoré dodávajú divákovi menší pocit z komercie), posledná tretina filmu, kamera. Aké úžasne, že som si našiel času napísať také hovadiny, no nie ? ;) /54 %/