Gauneři (1992)

Tarantino je ten, ktorý bol masovo prijatý a dokázal niečo hodnotné vytvoriť, ktoré sa môže považovať za UMENIE a tu to začalo. Presný debut pre takého režiséra. Predstavte si jeho nasledujúce filmy a tu má ešte zadné dvierka, nie domakané do toho najlepšieho. Veľmi príjemný debut. /75 %/

Nikdo není dokonalý (2012) (pořad)

Ich najlepší ročník Junior a Marcel bol 2014. Ďaľie dobré časti boli s Knechtovou (2014, 2016), Hargašovou (2016), Tully, + Grešo (2015), Sládečková (2015), Šinkorová (2015), Pomajbo (2016), Kubáni (2016), Hudák + Buckingham (2016), Cmorík + Farkašová (2016), Vajda (2016), Čekovský (2015), David + Hryc (2015) Výber z tvorby ;) : „ Horí ohník horí, na kráľovej holi, kto že ho nakládol?... ako to ďalej pokračuje"... Velmo dobre......" „ Ona na to nemá rozum ...“ „ Normálne včera mi napadlo, svetové strany ...“ „ Pat a Mat: čistý slovenský parlament ...“ „ Majú to radi chlapi.... je im to veľmi blízke..... Tak to možu byť, ženy cecnaté a majú postavu jak vy, a budú za vami 150.... ste jak manekýnka “ „ Eustachova trubica... oooo to moc jaká trubica ... ja viem to sa nevypráva ... a vy ste mala bábo ... ja som schopný ...“ „ Dindaj, dindaj,lebo dám pánovi ... “ „ Výborný bol ten, čo ťa hral ... “ „ Jarmila Hargašová - Lajka + moderovala nočné pusy alebo láskanie “ .... „ Vodca rómov, Rómančík “ /50 %/

Víkend (2015)

Najlepšie z tohto je kamera zápletka. Príbehovo prekomplikované, scény nie sú až také plynule (F1). Nie je to film ana jedno sústo ! Maďarský režiséri si potrpia na kvalitných aspektov u filme. A keď napíšem, že maximálne jeden jediný efkt bol použitý auta pri výbuche auta. :) Ku každej postave človek má neutrálny postoj, tak dajte šancu. /60 %/

Agatha Christie's Poirot - Vraždy podle abecedy (1992) (epizoda)

Filmársky a príbehovo funguje od A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z. Poirot: The ABC Murders je absolútnym vrcholom zo všetkých častí, ktoré BBC ponúka. To aj povedia verný fanúšikovia tohto detektíva. Miami, Las Vegas, New York, si môže len s povzdychom pozrieť na túto detektívku a nie je na túto, aj na ďaľšie časti. /90 %/

Jason Bourne (2016)

Bournov Odkaz to nie je to pravé Bournovské, čakal som som že Bourne skončil práve Ultimátom, potom prišiel Odkaz a t... Len nech si Greengrass dáva pozor, na to keď bude natáčať ďaľší diel, pretože už to smeruje poriadne na úkor kvality. Tento film, už nemá takú atmosféru, akú mali napríklad prvé dva diely (aj keď Bournov mýtus je kapánek dosť nenávidený film). Okrem Matta Damona bola veľkou častou aj Joan Allen, neviem pochopiť prečo nedostala miesto. Nejak mi tu chýba aj Franka Potente, ta tiež mala svoje miesto v prvej časti a vniesla určité čaro a v druhej si už dohrala. Greengrass znova odviedol poctivú robotu, s porovnaním prvým dielom je to o trochu slabší článok. Ono sa hovorí, že všetko raz mmusí skončiť, pretože si Greengrass zničiť všetko na čom tak dlhé roky, herci a štáb. Je aj celkom príjemným osviežením vidieť Muž z čiernych a Aliciu Vikander. Diplomatická dutka: a toto už je naposledy ! /75 %/

Zaklínač (2001)

Ak je niekto zvyknutý na seriál, tak toto je poriadny zaberák. Ono to je vtom, že film a seriál sú tvorený z prvých dvoch kníh a tie vo forme poviedok a z poviedok natočiť jedne súvislý dej, ktorý krásne plynie je prakticky nemožné. Nie je to zlé, seriál je lepší. Ak by robili film neskôr z nasledujúcich knihách, určite hodnotenie bolo by vyššie. Pre fanúšikov zaklínač povinnosť. Ako Pána, tak aj Zaklínača. /55 %/

Druhá míza (2015)

Herecky výborne, príbeh fajn, réžiou fajn. Al Pacino už je v pozícii veľké herca. Magické spojenie Annette Bening a Al Pacino. /60 %/

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Pre fanúšikov akčných filmov, je to sviatok sviatkov,cream della cream alebo strebodob, čoho si môže fanúšik priať. To herecké obsadenie je pre fanúšikov radosť nevídaných rozmerov. Ak chcete dostať maximum z , tak práve 2. čuduj sa svete, tí majú nevýslovný odpor k akčným filmom, vás aj osloví Síce stále je to viacej guliek, ako dobrých scén, čo už taká hovadinka, ktorá aj pobaví. Má všetko, čo majú akčné filmy okrem tých výbuchov a striel. Magnet na peniaze. Skúste si spočítať vypálených guliek, zo všemožných druhov zbraní. /70 %/

Životní šance (2014)

Bol by hriech napísať, že je to zlý film. Príbeh je vynikajúci, niečo z normálneho života, o tom že ak niečo dokázať musíš preto niečo urobiť. Samo ti to do pusy nespadne ! François Girard je výborný režisér, miestami mi chýbajú tie inovátorské postupy ... viete nechcem ho urážať, keď zoberiem Mike Hanekeho alebo Davida Lyncha. Od Hanekeho Pianistka, tak viete si predstaviť, že spomínaný film o triedu vyššie. Dustin Hoffman zahral výborne svoju úlohu a je vidieť, že Hoffman si len tak nevyberie úlohu a aby dával zo seba množstvo energie, aby to nemalo nejaký konkrétny význam. Silnou stránkou je samotná hudba (jeden z najsilnejších prvkov a tak to má byť pri hudobných), Herci, príbeh, kamera, réžia. Tak šup do toho. Má to svoje muchy, v tomto prípadne by som neváhal ani minútu. /85 %/

Kurýr: Restart (2015)

Pokiaľ viem, tak reštart funguje na to , aby nabehol odznova systém .... no niekedy to mu tak, nie je... kto bol skutočný kuriér - Jason Statham. Jednu hviezdu navyše, za kameru. /20 %/