Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Takto nejako si predstavujem špičkový akčný film, po všetkých stránkach! Ak by som mal odporúčať, zo série Mission Impossible, tak práve: Rogue Nation. Už, keď som videl Rebeccu v Bielej kráľovnej...hneď a som vedel, že tá Rebecca Ferguson sa ešte predvedie.. len som čakal na ten správny moment... a ten je práve tu. Mission Impossible, získal silnú ženskú hrdinku.. takže sa človek môže tešiť na nové časti tejto série. Málo ktorý akčný film odporúčam. /90 %/

Zrůda (2003)

Niekde predsa, Charlize Theron musela preraziť... a práve týmto.To bol jej veľký moment... (životnú nemôžem napísať pretože, celkom slušne zahrala Aeon Flux, Furiosu z Mad Max, Mavis Gary z The Young Adult, Ravenna z Snow White and the Huntsman). Je len zaujímavé, že v takmer vo všetkých ostatných filmoch vyzerá ako princeznička.. tu vyzerá, ako odporná že ako zovňajškom, tak aj vnútrom a tu si ju ľudia najviac vážia.. Aby som len nepísal o jej výkonu, filmy tiež má čo ponúknuť.. kľukatý dej, poctivo prepracované postavy, skvele vyobrazené vraždy, hudba, kamera, výprava.. výber jednotlivých hercov. Tento film, možno by vyzeral aj divne, keby ho režíroval muž, koniec koncov nebolo na škodu, že ho žena režírovala. Film, ktorý sa vás dotkne a to poriadne! Odporúčaný film s Charlize Theron 1/7. /95 %/

Hvězdná brána (1994)

Predsa film je iný a lepší, ako seriál.... robí ho originálnejším a surovejším.. kvôli tomu, že brána uzrela prvé svetlo svetla... Tí sa mali, keď po prvýkrát to videli.. to musel byť zážitok. Mimochodom výborný soundtrack! David Arnold , tlieskam ti. :) /80 %/

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Akčné filmy nikdy nemajú veľkú šancu na to, aby mohli získať vysoké hodnotenie. O autentickosti, ani nehovoriac. Mad Max sa odlišuje od tých všetkých akčných filmov, hlavne svojou myšlienkou a nápadom, čo sa môže stať v budúcnosti. George Miller sa nebál a tak ako režiséri, ktorý natáčajú filmy z reálneho prostredia, kde sa pohrajú s psychikou postáv. Tak tu sa George vyhral s prostredím (autá,, kostými, miesta kde bolo natáčané) a nezabudol, ani na Maxa. So série Mad Max je práve dvojka najlepšia. Ak chcete dobrý akčný film s dobrou myšlienkou, tak určite Mad Max 2: The Road Warior. /95 %/

Vetřelec (1979)

1979? Tie efekty a to spracovanie. Fuj, ty potvora jedna hnusná, si ty ale škaredá. Zapnúť pc, mobil, tablet - Votrelec online - igelitové vrecúško pri sebe, ak by to náhodu na vás prišlo, počas filmu. Nechajte sa „kochať“ potvorou, pretože film a potvora, sa vám votrú do očí. Najlepší sci-fi film od Ridleyho Scotta. 1 je KULT, čo viac napísať. /90 %/

Nehynoucí láska (1994)

„Talent je vždy príťažlivý.“ Tak, ako Gary tak aj Isabella, sú herecky príťažlivý, len škoda že o filme nemôže písať s takým pozitívnym vnímaním. Niekedy filmy, ktoré sa zameriavajú na určitý úsek danej osoby, príklad môžem uviesť Coco Chanel & Igor Stravinsky, to nie je niekedy dobrý nápad, môže to skĺznuť až do hraného dokumentu. Gary Oldman, ako Ludvig van Beethoven? Prečo nie, herecky by ho vedel perfektne stvárniť a aby som nezabudol, dobrým je aj Paul Rhys v dokumente z roku 2005. Gary Oldman dodal filmu maximálne, ako mohol. Existujú filmy, kde herecké výkony sú viac, ako samotný film. Miesto toho, aby nám tvorcovia surovo vyložili fakty na stôl, nám nechali vyrozprávať príbeh, výhoda + s Gary Oldmanom, čo ho delí pod 70 %. Nič prevratné. /70 %/

Domek z karet (2013) (seriál)

„Já jsem ten, kdo čistí potrubí, aby mohlo proudiť bahno.“ Kopec sarkazmu, to môže osloviť aj mladšiu generáciu Škoda, že tento seriál nerežíroval David Fincher, pretože viem že by aj po prvej sérií z toho dokázal vytvoriť, jeden skvelý seriál. Celkom šikovný nápad urobiť Kevina Spaceyho rozprávača, to trošku rozlišuje seriály z podobnou tématikou, mimochdom pri tých monológov človek zistí, že aký dobrý je herec. To taktiež platí pri Robin Wright. Dúfam, že tento domček z kariet nerozpadne, pretože po 1. sérii to málo na mále. Kto nechce byť sklamaný tak len 1. séria. Kto chce vedieť, ako to pokračuje a je mu absolútne jedno, že či má kvalitu alebo nie. Scenár, atmosféra, herci a niekedy výborná réžia. To, neznamená, že séria je slabšia a že ju nemožno odporučiť, každá séria má niečo do seba. Vrelo odporúčam. 1. séria - /90 %/ 2. séria - /75 %/ 3. séria - /60 %/. /75 %/

Vánoční koleda (1999) (TV film)

Tá televízna tvorba je o trochu rozdielna, ako tá ktorá sa premietaná v kinách. V podstate tu viac ide, ako dosiahnuť umenie, alebo podať divákovy umelecký zážitok. Vrelo odporúčam na vianočné časy. Je len škoda, že tá televízna tvorba upadá a máloktorému sa dnes chce zapnúť televízor, to len tak na okraj. /70 %/

Tess (1979)

Takmer trojhodinová melancholická jazda, doprevádzaná skvelou réžiou, kde moderné romantické filmy s rakovinou vyzerajú oproti tomuto, ako prechádza rúžovou záhradou (nepíšem, že sú to zlé filmy...tento je doslova a do písmena apokalypsa, čo sa týka príbehovo). Odporúčam si zakúpiť verziu Director´s cut: 186 min. Jeden z tých filmov, kde si človek povie toto a Roman Polanski a k tomu tá lahodná hudba. Odpustiteľný hriech to nevidieť, keďže človeka nemožno donútiť pozerať filmy. /95 %/