Jekatěrina - Season 1 (2014) (série)

Kto iný by dokázal lepšie prezentovať jednu z najsilnejších osobností Ruska. Kvalita na správnom mieste. Ku 5 hviezdam mu chýba maximálne geniálny režisér. /85 %/

Běsy (2014) (seriál)

Tento seriál, má čo dnes ponúknuť a povedať, pretože veľké množstvo ľudí sú diablom posadnutí a to stačí len vidieť a počuť, okolo seba! /80 %/

Plamen a Citron (2008)

Slušne natočená autentická a kontroverzná dráma, kde ku 5 hviezdam chýba o trocha lepšie spracovanie a lepšie využitá hudba. Človek musí byť počas dvoch hodín neustále v pozore, aby vedel že kto je ten pravý a kto podvodník. /70 %/

Hamlet (1996)

„To be, or not to be“. Jedným slovom, krása- cez réžiu, scenár, hercami, hudbou... čím ešte?? Zaslúžená pocta majstrovi. Mimochodom, dobré je aj televízne spracovanie z roku 2009. /100 %/

Dracula (1992)

Zo všetkých amerických spracovaní je práve toto najlepšie v podaní Coppoly a Garyho Oldmana, je radosť na pozeranie. Po vizuálnej stránke je to krása na to pozerať- tie kostými, masky, čuduj sa svete využitie efektov. Efekty vo filmoch veľmi kazia autentickosť, tu v tomto prípade človek môže prižmúriť oko, pretože so vnútornou stránka filmu sa Francis vyhral. Bohaté herecké obsadenie, každý jeden herec v tomto filme si nájde svoje miesto a podá divákovi svoje. Gotický pojatý soundtrack vytvára atmosféru, akú predstavujem s takouto tématikou.Nie je táka, že vám z toho rupne hlava, ani Coppola urobil veľmi dobrý krok, že si privolal Wojciecha Kilara, aby mu napísal noty. Veľký moment v hereckej kariére Garyho Oldmana, po tomto filme sa mohol omnoho viac rozhliadať vo výbere filmov. Samozrejme, že knižná predloha je sa nedá zrovnávať, čítal som originál Wordsworth Classic, nikdy sa nenatočí film presne do detailov, do slova a do bodky. Vrelo odporúčam./90 %/

Kolja (1996)

S okuliarmi na spičke nosa, ktorý pozerajú cez ne, povedia: „Bravoóó...“ /85%/

Pád Třetí říše (2004)

Pád tretej ríše, bol pádom ktorý mal neskutočný dopad na celú Európu a aj tento film má dopad v pozitívnom zmysle. Ono, že vôbec Hitler skutočne zomrel v 1945 je dosť diskutabilné. O tom filme netreba diskutovať a si ho pozrieť. /85%/

Hanebný pancharti (2009)

„K čertu s Hitlerem....ať zhoří v pekle." Po Historiek, ďalšia kultovka nad ktorou si všemožní kritici sveta vybili svoju fantáziu a potrápili ruky. Komediálne podaný štýl filmu, kde sú vážne tématiky podaná komediálnym štýlom. No a v tom doplnená tým streľbami a násilím a povite prečo to nemôže byť všetko vážne. NA 1000% pochybujem, že toto chcel režisér dať filmu. Hudba, herci, to čo reprezentuje Francúzsko a to akou formou je tu spracované a aký má vpil na dej, to môže pôsobyť , ako urážka Francúzsku, že by to bolo v takomto filme. Takže milovníci Franúzskej filmu budú asi trocha sklamný, retože tie časti z filmu nemajú pravú Francúzsku atmosféru, houby majú. Je vidieť, že Tarantino má veľmi v obľube ... skôr napíšem, že si svoje filmy zakladá na starej škole. Po filmárčine niet čo vytknúť, režisér sa dokáže bohato pohrať so všetkými aspektmi filmu a podá divákovi, zaručenú kvalitu. Ako pri historických je známe, tu človek veľmi nebude roniť slzy, len sa na to pozerať. Po filmárčine, sú Bastardi omnoho viac premakanejšia vec, ako Historky. Na druhú stranu to nemalo taký dopad, ako Historky. Fakt dobrý film. Vrelo odporúčam. /90%/

Let číslo 93 (2006)

„Dobrý den, vítejte na palubě..... přeji hezký let.“ Súkromné divácke peklo, ktoré tak praská, že schopné na krájaniu tisíce kúskov a až miestami zimomriavky. Prepracované v komplikovaných dialógoch, dejovo a kamera na detaily. Celkovo film pôsobí hutne. Hra na mačku a myš. Greengrass zvláda celkový nápor deja, dejových línií (k tomu je ich toľko a nestratil sa v tom), dialógov, hercov a udŕžať napätia v deji. Pri tomto filme, musel myslieť na každý centimeter, ktorý mal vo lietadle. Žeby 11. September nebol dokonaný? 111 minút ubehne, ako voda. Krutý a neskutočne silný film, človek sa len veľmi ťažko spamätá z tohto filmu. Greengrass prekonal samého seba. Najlepší film, ako začať s tvorbou Paula Greenngrassa. Klenot v Greengrassovej tvorbe. /90%/