Návrh (2009)

Milá komédia, ktorú je ľahko ľúbiť. /70%/

Hamlet (2009) (TV film)

Pôvabné, krásne spracovanie, ktoré vzbudí radosť. David Tennant si šľape svoje tempo, ako dobre pracujúce hodinky. Vrelo odporúčam a zakúpiť si v originálnom znení s titulkami, kto má lepšiu znalosť tak titulky nebudú potrebné.. Tu človek zistí, v čom spočíva rozdiel filmovou a televíznou tvorbou. Pocta Shakespearovi. /90%/

Děrsu Uzala (1975)

Realistické a emocionálne dych berúce dielo Asikaru Kurosawaho o tom, že čo dokáže mať v hlave takýto malý človiečik. Úchvatná rafinovanosť jednotlivých scén a lahodná kamera. Čo by si počali Rusi bez Dersuho Uzalu. /95%/

Hačikó - příběh psa (2009)

Pes, najlepší priateľ človeka. Dobre vieme, že čo majú Amíci so psami. S týmto človek bude poriadne prekvapený,že by sa postaral o réžiu Švéd. Tento aj na Ameriku je ako z iného svata a poukazuje pravú tvár vzťahu medzi človekom a psom a nie enormné množstvá filmom, aké poznáme. Veľmi pekne vyobrazený príbeh a nie je to prehnané, čo sa týka psami. Krásny film, vrelo odporúčam. Joan Allen a Richard Gere sú dobrá herecké dvojka. Nezaškodí si ho pustiť len tak pre radosť. :) /80 %/

Studený bufet (1979)

Umelecká komédia - doslova a do písmena. /60 %/

Zkažená mládež (2007)

Krutý a realistický pohľad o tom, že čo je to SKUTOČNE ŠIKANA a kam môže psychické týranie zájsť. Mali by si ho pozrieť, tí ktorý si myslia, že uťahovať z druhých a cítiť sa byť kráľom, je nakoniec absolútna sprostosť. Koniec filmu je absolútna apokalypsa, akú mohol tento film len dostať. /95 %/

Kandidát (2013)

Slovenská politika - námet, na film ktorý vyhrá Zlatú palmu v Cannes a Křišťálový glóbus v Karlových Varoch. Len škoda, že sa nedostal ani do jednej z spomínaných oblastí. Konečne film, kde sa Marek Majeský ukázal, ako dobrý a charizmatický herec a film pôsobí veľmi poctivo. /70%/

Nymfomanka, část II. (2013)

Lars von Trier - najkontroverznejší režisér v Dánsku. Dvojka sa jednotk,e už nevyrovnala a vyfučal z nej vtip. Hlavnou zbraňou je depresia a dvojka, je ešte k tomu o či trochu viac depresívnejšia (dejovo a postava hlavnej predstaviteľky). Jedna kontroverznejšia scéna, za druhou a jedna je horšia, než tá druhá a predsa dvojka je neoddeliteľnou časťou jednotky, pretože tu sa krásne uzatvára celý príbeh a človek pochopí, prečo si Lars von Trier vybral Charlotte Gainsbourg do filmu. Za to čo si musela Charlotte musela prejsť počas natáčania dvojky, si zaslúži a je jasné, že si to na sama vybrala, že bude účinkovať v tomto filmu. Ukázať celé svoje telo, predsa človek musí mať psychiku zo železa a nemusím byť psychológ, aby som vedel to správne pomenovať. Možno by si zaslúžila ocenenie, lebo predviedla talent a nebolo to len o sexe. Lenže, kto dá ocenenie takejto krutej nezmyselnej veci, ktorá dáva zmysel, lebo je pri nej skúsený režisér. Brandon (Michael Fassberger) Stud a Joe (Charlotte Gainsbourg) Nymph()maniac, si môžu potriasť rukami. Čím viac o jeho filmoch píše, buď pozitívnou alebo negatívnou formou, tým je to pre Lars von Triera lepšie, omnoho viac pozornosti. Bola, zatvorila dvere o odišla po schodoch. Odporúčam si zakúpiť verziu director cut, tá normálne, ktorú nájdete na internete, stojí za brak. A aby sa nezabudlo Stacy Martin, si tiež zaslúži pochvalu. Herecky trocha suchšie, ako jednotka. 3+5 /70%/

Modrý samet (1986)

Žeby, najlepší film od Davida Lyncha? Výstavba scien, hudba, detaily, Isabella Rossellini. Rukopis Davida Lyncha sa nedá zameniť a jeho myšlienky sa hemžia v tom filmu ako tornádo, ktoré sa skončí po dvoch hodinách. /100%/

Sledování (1998)

Jeho prvý a zatiaľ najlepší, čo Christopher Nolan natočil a čiernobiela kamera, prečo nie. /90%/