Dokonalý trik (2006)

„Pozeráte sa pozorne?“ Po filmárskej stránke je to premakané dielo, Christofer Nolan si nezvolil tú najjednoduchšiu cestu, ako vyrozprávať príbeh. Je tu vo forme (spätných spomienok, jeden číta denník toho druhého a tiež sa zachádza do spomienok.. dobré to na tom, že človek sa v tom nestratí Nolan má v tom poriadok. Slušná zápletka s bohatým dejom. Celkom slušná rafinovať trikov, niektoré boli vierohodnejšie viac, niektoré menej (s tým prístrojom od Tesly). Dobré zvolená kamera, do toho doprevádzaná psycho hudbou. Z hereckého obsadenia, Hugh Jackman aj Scarlett Johannson sú herecky o trochu vyššie, ako Christian Bale. David Bowie, ako Nikola Tesla? Prečo nie, celkom sa mu podobá. Talentovaný režisér v americkej produkcii. Film mi prišiel trocha dosť uponáhľaný, nevidel som plynulý priestor, kde by sa mohol divák prispôsobiť na ďalšiu scénu. Nie je to zlý film, má len muchy. Omnoho vierohodnotnejší, ako Temný rytier, možno menej chytľavý, ako Inception a zas rafinovanejší a komplikovanejší, ako Interstellar. Škoda, že Ch. Nolan zavelil svoju kariéru do Hollywoodu, pretože má talent a ktorý nie je vôbec na zahodenie. „Abrakadabra“ /70%/

Moliere (2007)

Pri európskych historických alebo životopisný je známe, že je silný surový realizmus (tak, ako to bolo-bieda, chudoba, choroby, hladomor a špina). Tento ma tú odľahčenú stránku, celkovo dramaticko - komediálne pojatí film (že by to urobili schválne) s hravou hudbou a farebne rozmanitým hereckým obsadením, kde sa pri tom človek skvele baví o spoznávaní jedného z najväčších dramatikov Francúzska. /75%/

Nymfomanka, část I. (2013)

„3+5 Nikdy nezabudnem, na tie dve ponižujúce čísla.“ Lars von Trier- najdepresívnejší režisér v Dánsku a v európskom mieritku medzi z jedných. Autentické a kruté, miestami sa zachádza do extrémizmu. Pekne sa pohral s detailami, kameru vie používa, typicky akademická o aké krásne zábery, nemám na mysli erotické...alebo. Jedno je dobré, že to nezašlo, až „presne ušité pre akademikov“. Samotnú atmosféru, nevytvára hudba ako to býva u väčšine filmov. Lars ju posadil na ľudských emóciach a frustráciach. Pre istotu som prekontroloval google, že historické poznatky, ktoré sa spomínajú vo filme sú skutočne reálne.. a oni sú. Niekedy to miestami pripadá, ako protidrogový dokument, hlavne keď si vybral len na záber Charlotte a do toho hudba. Herecké obsadenie slušné a každý ma dobre vybratú úlohu. Ako Shia, tak aj Uma Thurman sú osviežením filmu. Uma najmä. Musím pochváliť Lars von Triara, pretože dosť mu trvalo to všetko natočiť (ako spätné spomienky a nakoniec súčasnosť). Potom čiernobiela kamera, nakoniec dodáva v určitom momente celému filmu grády, že by pri jednej kapitole chcel týmto niečo zdôrazniť.. no tak to sa mu aj podarilo. Jednotka je skôr pohráva s mysľou človeka a dvojka so zrakom. Odľahčenie filmu je prirodzene krásna a s krásnym hlasom Charlotte Gainsbourg, že by si ju Lars vybral zámerne... (talent má to je isté). mimochodom pripomína mi Siennu Miller. Lars von Trier má filmy, kde herec musí ukázať, že vie zahrať ... mimochodom pripomína mi Siennu Miller... Jednotka je určite lepšia, ako dvojka. Hipsteri, užaj na tento film. /80%/

Hancock (2008)

Celkom slušné fantasy, nad ktorým netreba pohrdnúť... odreagovačka je dobrá. Slušná hudba, herci a kopec humoru. Film, kde som spoznal Charlize Theron, síce nie je to jej najlepší a nie je zas najhorší s ktorým začať. /55%/

Kubo (1965) (TV film)

Na obzore od 1965, klasika. /95%/

Sladký život (1960)

Keď mozog nemôže zostať nekonečný, tak aspoň myšlienky Federica Felliniho zostanú. Majstrovské dielo, ktoré má právoplatnú nálepku klasika. /100%/

Ivan Hrozný (2009)

Pavel Lungin sprevádza diváka devastujúcim a hrozným pohľadom Ruska v 16.storočí, doprevádzaným geniálnym výkonom Pjotra Mamonovha. Možno to nie je ten najdokonalejší film, na druhej strane sa bohato Pavel pohral s vyobrazením Ivana Hrozného. /75%/

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Škoda, že to nevyšlo Millerovi v Cannes, lebo vytvoril sci-fi, ktoré prepracované do tých najmenších detailov a niekedy z ktorých sa budete chytať za hlavu (dojičky, masky (pery, oči, motorový olej, ako forma masky), kostými, autá a ten gitarista skutočne nemal chybu - jedná z vecí, z ktorej sa zasmeje). George Miller tú zvýraznil aj problémy, ktoré sú veľmi blízke súčasnej dobe a stačí sa len pozrieť na film. Charlize Theron skutočne sedia silné ženské postavy, ktoré poslušne nenasledujú chlapa. K tomu ešte sa podarilo Millerovi vypichnúť emocionálnu stránku. Počas filmu budete poznať, že režisér už skutočne má niečo za sebou a nemá problém si točiť kvalitné filmy. Jedna z tých sci.fi, za ktoré nie je hriech utratiť peniaze alebo nájsť si čas a pozrieť si. „Režisérov film“. /90%/

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Povedzme, že tento film bol vytvorený hlavne, aby Leo vyhral Oskara a aby celý svet žasol, že konečne x krát nominovaný Leo ho ....VYHRAL Pozor! Za tento film si ho už skutočne zaslúžil.. mimochodom Leo gratulujem s Oskarovi. /60%/

WikiLeaks (2013)

Každý máme na tú istú vec iný pohľad, niekto chce z toho vyťažiť a nepozerá na následky a druhej strane sú tí, ktorý tomu chcú zabrániť. Tvári sa to, ako thriler.. pravdou je, že to je skôr drama. Hlavno zbraňou je napätia medzi Benedictom a Danielom. Slušný film o tom, že niekedy vedieť príliš veľa, nie je nikdy dobré. Poslednú dobu ho neustále vysielali na kanále JoJ Cinema, zrejme mi neostáva nič iné .... je to jedne z tých filmov, ktoré je možné pozrieť znova a znova. Odporúčam pozrieť. /70%/