Hra o trůny - Rudá žena (2016) (epizoda)

Melisandra je ale krásna. Na prvú epizódu je vcelku slušné, uvidíme ako to bude pokračovať ďalej. /85 %/

Lovec jelenů (1978)

„Čakal si, že sa tak všetko zamotá?“ Premakaný film po všetkých stránkach. Herecký výrazný De Niro, Walken, Streep. Herecké obsadenie presne vybrané na daný typ postáv. Vilmos Zsigmond precízne pracuje s kamerou. Naspäť do čias, kedy Amerika produkovala ešte kvalitné filmy. Miestami sa film, ba priam fantastický pohráva s divákom, čo sa týka psychologické úrovne napätia. Chcete vedieť, čo bol Vietnam - tak Lovec Jeleňov. Existujú filmy, ktoré sú výborne a potom už v dnešnej dobe filmy, ktoré stoja za to si ich zakúpiť. áno, poviete si „prečo by som si mal kupovať filmy, keď sú na internete?“.. ..viete, ak je skutočne dobrý film, tak stojí o kúpu. Vrelo odporúčam pozrieť a kúpiť. /85 %/

Noc (1961)

Ten moment, keď sa život pozorovateľa zmení na nepoznanie. A keď na nepoznanie, tak poriadne silno. Strhujúce. /95 %/

Princezna Mononoke (1997)

Tomuto sa hovorí, prirodzený talent (žiadne dlhoročné skúsenosti). /95 %/

Příliš vzdálený most (1977)

Už len samé herecké obsadenie budí záujem. Už len samotný príbeh budí záujem. Už len autentickosť. Už len samotný film. Tak šup do toho, neoľutujete. /80 %/

Posedlost (1992)

Synak, hádam ti nevadí, že spím s tvojou snúbenicou? Príliš veľa sexu? Prd, jen ukazujú divákovi, prostredníctvom toho psychologickú úchylku daných postáv. Nie je to len film o sexe. Absolútne psychologické lano, ktoré sa uťahuje minútou po minúte. K tomu máme skladateľa, ktorý presne vie kam má pridať svoje noty a dodáva filmu určité napätia. Len nech to nikto nezačne prirovnávať s Posledným tangom v Paríži, prosím. Ďalší malý krôčik pre Juliette Binoche k filmu Tri farby: Modrá. Mimochodom pôvodne chcela hrať v Jurskom parku od S. Spielberga. Dobrý príklad toho, že kam môže zájsť posadnutosť. /80 %/

Hodina vlků (1968)

Dobrý deň, volám Ingmar Berman, vítajte v mojej ordinácií, prosím vás ľahnite do na pohovku, lehátko .. zatvorte oči zhĺboka sa nadýchnite. Na dnes vám sme si pripravili a naservírovali terapiu menom Hodina vlka. Od dnešnej terapie môžete očakávať majstrovskú réžiu, rukopis, vysokú školu psychológie vcutnutej do jednotlivých postáv, herecké kulty ako Max von Sydow, Liv Ullmann alebo Erland Josephson, môžete čakať výbornú prácu s kamerou, hudba ktorá vám natrhne ušne bubienky. Už len z traileru mi behal mráz po chrbte! A to už je čo napísať! Tak aká bola veľa hodina vlka? „Masky, skrývajúce sa pod tvárou “ Úžas na to pozerať. /100 %/

Navždy spolu (2012)

Pre tých, ktorý sú zvyknutý na starú klasiku, si to nepozrú pretože to nie sú skvelý herci, ktorý nemajú úžasnú charizmu v očiach. Rachel McAdams nie je prirodzene krásna, je to len americká umelina! bla bla bla a mám pozerať na krásne telo Channinga Tatuma. Vážne chcete, kvôli týmto dôvodom si nepozrieť tento krásny príbeh. Pri tom dvaja hlavný predstavitelia pôsobia veľmi milo. Napísal som, že krásny príbeh a prečo tri? Je to normálne klasické drama, kde nie je to „pravé umelecké médium“, žeby ste sa nám náhodou neposkladali do kocky. Sekavá hnusná konštruktívna kritika: lepšia kamera, hudba, strih, réžia. Vrelo odporúčam pozrieť, dobrá vec na odpočinok. /50 %/

Blízko od sebe (2013)

Meryl Streep zvládnutá úloha číslo 2517. Vzťahy medzi jednotlivými členmi rodiny sú skutočne, také aké sú v normálno reálnom živote. žiadne prikrášľovanie. Lenže na to, aby bol skutočne úspešný nestačia len skvelé herecké výkony a jednotlivé psychológia medzi postavami, to si človek môže najviac ceniť pri tomto filme. Celé to je holé, chýba tomu celistvosť... mávam pocit že tvorcovia sa hlavne zamerali na postavy a že len postavy, sú tým hlavným nosným prvkom v tomto filme. To že dáte do filmu skvelé herecké obsadenie, automaticky neznamená že to bude kinový trhák. Poriadne studené a depresívne (príliš depresie neskutočne škodí), ak vám to nevadí ak chcete vidieť rodinné drama, kde sú skvelé herecké výkony tak potom Blízko od seba. Ľahko sa to môže stať aj veľmi osobným snímkom, čo nevadí pretože všetci sme len ľudia. Možno by bolo potrebné ešte pridať ďalších 20 minút, aby sa naplno prejavili všetky postavy, pretože je ich toľko ,že človek ledva stíha vnímať všetko. Na druhej je to dosť poučný film, takže. Malo celkom slušný potenciál v tomto prípade napíšem ALE..... /45 %/