King Lear (2008) (TV film)

Úžas s úžasnou myšlienkou a úžasným spracovaním, Kenneth Branagh nie je jediný, kto vie ako na Shakespeara. Stojí za to si to pozrieť a kúpiť. Vážne! /95 %/

Wallander (2008) (seriál)

Výborná detektívka s výborným hercom od výborného spisovateľa. Detektívka ako má byť. /90 %/

Království nebeské (2005)

Prvá polhodina má fantastickú atmosféru, Radley perfektne vystihol stredovekú atmosféru a spracovanie. Škoda, že nemôžem to napísať o zvyšných dvoch a pol hodín. Radley Scott bol niekedy v minulej dekáde vynikajúci režisér (aj keď jeho filmy po roku 2005 naozaj nestoj a za nič), aj majstri šľapnú vedľa. Soundtrack je vynikajúci (každá jedna možná časť soundtrack predstavuje vynikajúcu súhru s obrazom, najmä chorály hrajú svoju rolu). Vynikajúci námet, možno len čaká na niekoho, kto to do absolútnej hodnoty spracuje. Skutočný Balian bol naozaj niekto iný, výzorovo a psychologicky. Pre diváka je to jedno, je to zlý film a nevráti sa k nemu. Slovo, ako „cista“ ešte vo 12. storočí neexistovalo. Mohol to byť vynikajúci film, a vôbec jeden z najlepších historických filmov vôbec, lenže to si pýta prepracovanejší scenár a lepší prístup režiséra. Nevadí. Sumárum- premrhaná šanca. /45 %/

Hra o trůny - Domů (2016) (epizoda)

Lyanna Stark! Prečo nespálil telo Johna Snowa? Záhada. /80 %/

Hra o trůny - Křivopřísežník (2016) (epizoda)

The story continue - zatiaľ je to celkom zaujímavé tie retrospektíve pohľady, tiež dosť napovedajú. /75 %/

Červený stan (2014) (TV film)

Spočiatku som bol dosť skeptický voči tomuto snímku a nakoniec po dvojnásobnom zhliadnutí, by som dvakrát tento snímok nepodceňoval, ani náhodou. Kladiem si otázku, za tie všetky ohavnosti, ktoré sa udiali v minulosti, nebolo zodpovední vypočítaví ľudia, než náboženstvo? Film, kde je viac len, než náboženstvo. Jedna z najlepších rolí Rebeccy Ferguson a herecké obsadenie je tiež prekvapenie. /80 %/

Dobrý ročník (2006)

Keď sa nadpriemerný režisér rozhodne natočiť normálne téma, takže nečakajte žiadne bohaté umelecké výtvory. Príjemná atmosféra, dobrá hudba, kopec humoru, celkom slušná kamera a výborný Russell Crowe. Výborná postava Marion Cotillard. /70 %/

Okno do dvora (1954)

Pri filmoch Alfred Hitchicoka udivuje, že ako dokázal skvele vytvoriť pre diváka napätia, bez použitia hektolitrov krvi.. hlavný predstaviteľ paralizovaný a blok v ktorom žije, je to jediné čo môže vidieť a stále je to napätia. Grace Kelly vniesla malé kúzlo svojím šarmom. Pri tomto filme, človek zistí, že Alfred dokázal z obyčajného spraviť neobyčajné - inými slovami, výborný thriller. Vrel odporúčam. /90 %/

Memento (2000)

Ani nálepka USA nemá prekážať k tomu skvostu, možno z toho kričí komercia.. stále je to umelecké dielo, kde treba poriadne naštartovať závity v mozgu, otvoriť oči a vidieť to. Christopher Nolan na vrchole svojích síl, bez srandy. Spolu s Requiem for a Dream, jeden z najlepších filmov roku 2000 made by USA. Zaujímavý námet a spracovanie. /95 %/

Hra o trůny (2011) (seriál)

Každá séria má niečo do seba. (Tretia, bola no skvelá). Áno možno prvá séria je najsurovejšia, má najlepšiu dejovú líniu, atmosféru, herecké obsadenie. A? Môžem spokojne napísať, že je to jedna z najlepších fantasy súčasnosti George R. R. Martin si môže spokojne dožiť, pretože podal ľudstvu neskutočne prepracovaný svet, len škoda že tvorcom tohto seriálu to trošku nevyšlo ako podľa knižnej predlohy, nemám na mysli detaily ohľadom každého stromu, ktorý sa nachádza v tomto svete, skôr dejovú líniu (napr. pôvod Johna Snowa). Kto je príliš leniví na čítanie, tak skúste seriál (milé a logické písať 6 rokov po premiére) ... taká otázka, kto to ešte nevidel? Momentálne, vrchol možností videa ako takého (spracovanie, efekty - milované a nenávidené). Pre ešte väčšiu spokojnosť (možno) vašej mysle <--------- Kniha Seriál -------->. Jedno pravidlo - nikdy, nikdy si nezamilujte žiadnu postavu z tohto seriálu. NIKDY!!! Lebo budete plakať ako ja, kvôli Margaery Tyrell, lebo je v base - ty špina (ups, spoiler hnusný to mi ušlo, veď len príklad som uviedol). Winter is Coming. /90 %/