Terminator Genisys (2015)

prekvapivo vydarene, najma vdaka arnoldovi, na ktorom stoji a pada cely film a ktory v nom nastastie figuruje od zaciatku do konca. v tom, ze emily clarke a jai courtney prilis nevytrcaju z davu a javisko patri arnoldovi, vidim skor umyselny zamer tvorcov ako caro nechceneho. aj preto davam filmu 4*.

Cesta naděje (2014)

trochu prifarbene v prospech turkov, ktori pocas vojny mimochodom spachali genocidu na armencoch a zmasakrovali 1,5 miliona civilistov, ale inak pozeratelna drama s prijemne dobovym orientalnym nadychom.

Nákaza (2011)

jeden z najlepsich soderbeghovych filmov. skvele natoceny, perfektne resersovany. podany neosobne, bez citu pre pribeh alebo dramu. tento reziser by bol skvelym tvorcom popularnej dokumentaristiky. ako reziser kinematografie zalostne zlyhava.

Super Mario Bros. (1993) odpad!

podla retardovanej infantilnej hry adekvatne retardovany infantilny film. tu je zle uplne vsetko na co si len spomeniete, alebo nespomeniete.

Popelka (2015)

dobre natocene s vhodnymi hercami, ale presladene, az by z toho zaplakal hocktory diabetik. ale co uz, ked predlohou je rozpravka o submisivnom, obmedzenom a neasertivnom dievcati, ktore by mohlo byt zakladom kazdej "tradicnej rodiny".

Konečně doma (2015)

dokonale instantny animak, len sity na mieru pre rihannu a sheldona.

Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

nevladal som to dopozerat. obaval som sa, ze si zdeformujem tvar, kolko som si ju tlacil do dlani...

Jupiter vychází (2015) odpad!

tento film si laskyplne zaradim medzi top 10 najhorsich sci-fi filmov vsetkych cias. ma totiz uplne idealne parametre: komicky az slabomyselne vymysleny pribeh, ktory s mizernymi hercami, mizernymi dialogmi, odpudivym 3D dizajnom a rovnako odpudivymi kostymami dokazal vytvorit jedinecne nesympaticku atmosferu priam iskriacu akymsi diletantsko-hipsterskym nevkusom. brat... surodenci wachowski len potvrdili, ze su v skutocnosti babraci a prvy matrix bol cimsi ako vyhrou vo filmarskom lotte, cize skor dielom nahody ako umeleckeho genia. jupiter ascension mozete v pokoji zaradit do kategorie pomatrixova sracka z dielne ww, ci skor wc...

Poslední rytíři (2015)

a dalsi, aj ked pozeratelny ale pateticky, odvar siedmych roninov. tentoraz na sposob kulturno-historickeho hybridu, s dobrou akciou ale skaredou interierovo-exterierovou vypravou.