Kung Fu Panda 2 (2011)

"Ah. My old enemy... stairs!" O chlup slabší než první díl. Ale i tak drží Po se svou kung-fu partou vysokou kvalitativní laťku, kterou nastavili letošní animáky. Opět skvělá animace, přibylo pár nových nápadů, zůstal osvědčený druh humoru a luxusní soundtrack. Pokud bude v podobném duchu další pokračování, je se na co těšit.

Síla country (2010)

Silnější a emotivnější než loňský Crazy Heart, který trpěl nedostatkem kvalitní scénáristické výplně mezi songy. Country Strong se zdá se z některých jeho chyb poučil a kromě silné hlavní dvojice McGraw - Paltrow nabídl stejně silnou vedlejší dvojici Hedlund - Meester a dostatek prostoru i pro nějaké ty emoce, které naplno uvolňuje závěrečné a lehce mrazivé "Coming Home". PS: Leighton Meester chci domů.

Bullittův případ (1968)

Odschoolová kriminálka, která toho sice nemá po scénáristické stránce moc co nabídnout, ale díky charismatickému McQueenovi a legendární automobilové honičce dvou amerických klasik - Mustanga a Chargera stojí za to vidět. 70%

Orel Deváté legie (2011)

Chybí tomu krev a peníze. Ano, rozpočet byl viditelně skromný a kvůli přístupnosti vypadá dravý orel bohužel spíš jako domácí slepice. Není to špatný film, ani námětem, ani obsazením. I režisér Macdonald nás už dvakrát přesvědčil, že umí. Jen tomu chybělo to, co dělá z historických filmů nezapomenutelné eposy.

Alias (2001) (seriál)

Polovina první série je v podstatě seznamovací a druhá půlka už nabírá pořádné akční obrátky. Ač se to nezdá, kvalitních akčních seriálů není zase tolik a když to už definitivně zabalil Jack Bauer a Nikita s Chuckem měli přestávku, Alias byla první volba. A nutno říct, že jsem s touto volbou zatím velmi spokojen.

Kamarád taky rád (2011)

Po Zkus mě rozesmát další svěží vítr do stojatých vod romantických komedií. Hlavní dvojice sype jeden vtipný dialog za druhým, mezi Justinem a Milou funguje ona pověstná chemie a vedlejší postavy v čele s homosexuálním Harrelsonem nebo volnomyšlenkářskou matkou Patricií Clarkson nemají chybu a hlavně neotravují. Těžko se hledají nějaká výraznější negativa. 70%

Světla velkoměsta (1931)

Je umění střídat humorné a groteskní scény s romantickou linkou, která navíc ústí do překvapivě citlivého závěru. Box a opilecký večírek v restauraci nemají chybu.

Zrození Planety opic (2011)

Pryč je doba plyšových masek a papundeklových kulis. Restartovaná klasika nabízí vedle digitálních orgií smysluplný příběh, který nešetří emocemi a má v sobě i tradiční (nadčasové) poselství, které je obvzláště v dnešní době nutno připomínat. Chválu zaslouží i perfektní soundtrack Patricka Doyla, skvělý Franco a působivá kamera. V oscarové sezoně by bylo Zrození planety opic adeptem minimálně na nominaci za nejlepší triky. 90%

Slimák (2006)

Slimáci, noční můra každého zahrádkáře, se nám nějak přemnožili a věřte nebo ne, tady nepomůžou rady ani Přemka Podlahy. Na můj vkus místy až přehnaně nechutný horor, který částečně zachraňují herci a částečně černý humor s potřebným nadhledem.

Transformers Prime (2010) (seriál)

Stejně jako Star Wars mají Clone Wars, tak i Transformers se dočkali kvalitního animovaného seriálu, který přináší nová dobrodružství starých známých i nových postav.