Darfur (2009)

Uwe Boll dostal potřebu vyjádřit se ke kontroverznímu geopolitickému tématu a kupodivu mu to vyšlo. Sešli se mu dobří herci a ucházející scénář a ikdyž po filmařské stránce to není úplně ono (roztřesená kamera, dlouhé zmatené záběry, místy podivný střih), dá se Darfur považovat za jeden z nejlepších filmů německého režisérského samorosta. Většina "vyvražďovacích" scén překvapuje nezvyklou syrovostí a brutalitou, ale naprosto chápu jejich účel vzhledem k povaze námětu. Po výborných Tunnel Rats další solidní snímek v Bollově filmografii a další důkaz, že když Boll opravdu chce, tak umí. 70%

Kovbojové a vetřelci (2011)

Režisér Favreau už dlouhodobě fušuje do všech možných žánrů, ale kombinaci westernu a scifi ještě na kontě nemá. Proto vznikli (i za pomoci strýčka Spielberga) Kovbojové a vetřelci, kteří měli dát Craigovi další skvělou šanci na roli hlavního hrdiny, Fordovi typickou "indianovskou" roli na oživení herecké kariéry a Olivii Wilde další roli osudové krásky. To se víceméně povedlo, až na to, že půlku filmu nemají v podstatě co hrát. Naopak na vizuálních efektech je vidět, že peněz bylo dostatek a že se chlapci ve studiu neflákali. Bohužel ale ani profláklá jména scénaristů a producentů nedokázala z poměrně zajímavého námětu udělat víc, než průměrnou akční jednohubku s nulovou logikou a bez jakékoliv znatelné invence. A to je vzhledem k všem zúčastněným poměrně velká škoda. 50%

Call of Duty: Operation Kingfish (2011)

Už jen kvůli tomuhle kraťasu doufám, že se značky "Call of Duty" chopí nějaké schopné studio a udělá celovečerní filmovou poctu této herní sérii. Zasloužila by si to.

Top Gear USA (2010) (pořad)

Nechápu komentáře, které nadávají na kopírování britského originálu. Je to licencovaný pořad, tudíž se všemi náležitostmi originální licence Top Gearu. Je jasné, že americká verze nedosahuje kvalit britského Top Gearu (navíc je o třetinu kratší), ale v období, kdy má britský Top Gear pauzu mezi sériemi, je US verze ideální a zcela neškodnou motoristickou seriálovou výplní. Tanner s Adamem jsou fajn, Routledge lehce zaostává, ale i on dokáže pobavit.

Film o filmu Saxána a Lexikon kouzel (2011) (TV film)

Trikaři se snažili dělat zázraky, herci se snažili mluvit s neexistujícími postavičkami a režisér raději připomínal úspěchy první Saxany, než aby přiznal, že už dávno nejde s dobou, točí čistě pro peníze a všechny své nápady a humorné scénky si vyčerpal už v sedmdesátých letech.

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Vorlíček si asi myslel, že dnešní děti mají IQ 35 a v životě neviděli Harryho Pottera. Omyl. A myslím, že za vše mluví nudící se děti v kinosále, které už po půlhodině začaly buď nervózně poposedávat nebo usínat na rameni jednoho z rodičů. A slovům o tom, že když jsou peníze, tak lze udělat dobrý film snadněji, se musím opravdu upřímně vysmát. Stejně jako digitálním efektům, nehereckým výkonům všech zúčastněných, režisérovi a v neposlední řadě spoustě momentů a slovních výrazů, které nemají ve filmu pro děti co dělat. Zasloužený propadák roku, ne-li desetiletí.

Šípková Růženka (2011)

Radši ani nechci vědět, kde k takovému perverznímu námětu paní režisérka přišla. Celý film má pomalé až ubíjející tempo, kterému ještě "pomáhá" nudná režie, nulová charakteristika jednotlivých postav, spousta explicitní erotiky, spousta zbytečných nicneříkajících scén, absence hudby a tak dále. Tohle byl omyl.

Kronika mutantů (2008)

Dementní béčko s vizuálem průměrné videohry. Spousta renderovaných videí, laciných efektů a prostinkým příběhem na způsob "Resident Evil meets Sedm statečných". Těch pár známých hereckých tváří to bohužel nezachrání. Tohle se moc nepovedlo.

Prosincoví kluci (2007)

Původně jsem chtěl dát 3*, ale tak nějak nemůžu. Mám totiž problém s tím, že tady byl promrhán takřka milionový námět, zadruhé mě iritovaly ty fantasmagorické náboženské iluze (jakkoliv to bylo myšleno v nadsázce) a zatřetí tvůrci nepochopitelně zazdili romantickou linku mezi Lucy a Mapsem. Navíc závěr je jen těžko uvěřitelný. Nejde vyloženě o nepovedený film, ale výše vyjmenované skutečnosti mě prostě vadily. 50%

Pařba v Bangkoku (2011)

Druhý díl paření se nese v duchu toho prvního, přičemž to nejlepší přichází zase na konec - a to v podobě fotokoláže u závěrečných titulků. Nenudil jsem se, ale ve srovnání s jedničkou lehce slabší.