To byl zítra flám (2010)

Jedna z mála komedií, kde se vyskytuje fekální humor a přesto neuráží. Výborná linka s bezrukým sluhou, spousta vtipných srovnání 80's se současností a nechybí ani pár popkulturních narážek. A za parádní soundtrack nakonec i čtvrtá hvězda.

Černé zlato (2011)

Zajímavý námět, který je bohužel roztažený na nedůstojných 130 minut, z nichž prvních asi 30 je skvělých a zbytek je jako z dokumentu "Jak jsme bloudili pouští". Škoda.

Prometheus (2012)

Prometheus has landed. Až je mi trochu líto, že Ridleymu není třicet. Na podobné sci-fi projekty má téměř monopol a rád bych se dočkal nejen pokračování Promethea, ale i Blade Runnera. Je taky s podivem, jak atmosféricky blízko jsou si Prometheus s Alienem, i přesto, že je dělí tři desetiletí a také neskutečný pokrok ve vizuálních efektech. V mých očích bezchybný Prometheus vznáší mnoho otázek, na které postupně dostane trpělivý a pozorný divák dechberoucí a nečekané odpovědi a jednu zásadnější si dokonce ponechává pod rouškou tajemství pro případný další díl (ale i tak dává závěr perfektní smysl). Epický příběh s epickým zpracováním. My God, we were so wrong...

Sněhurka a lovec (2012)

"Mirror, mirror on the wall. Who is fairest of them all?" Kdo by to byl řekl, že se Kristen Stewart herecky najde v tomhle dobrodružně-akčním fantasy blockbusteru. Její Sněhurka, která se brodí blátem, oslňuje krásou, bojuje o své vlastní přežití a o osud celého království, je uvěřitelná a něktěří možná i zjistí, že se ani moc vzhledově neliší od animované předlohy. Filmu hodně svědčí rychlý nástup děje a po úvodních cca 15 minutách je pozorný divák již plně vtáhnut do magického, leč poněkud drsného pohádkového světa. Sněhurka je herecky skvěle obsazená (od královny až po trpaslíky), nezapomíná ani na humor a trikově je vymazlená do nejmenších detailů, stejně jako soundtrack mistra Newtona Howarda. Opravdu nevím, co bych Sněhurce vytkl a osobně bych se jí nebál umístit mezi nejlepší hrané filmové pohádkové adaptace. "Who will be my brother?"

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Překvapivě nahláškovaná oddychovka, která volně čerpá z předloh Julese Vernea, nehraje si na Indiana Jonese (ikdyž jedno malé pomrknutí tam bylo) a hlavně baví od začátku do konce. Předně se musím zastat Rocka, který v sobě objevil komediální talent a v podobných rolích ho může prodávat po tunách. Vůbec celý herecký ansámbl je nutno vyzdvihnout, ať už pro herecké kvality, krásu nebo humor. V neposlední řadě chválím parádní soundtrack a vizuální efekty, za které by se nemusely stydět i renomovanější filmy. Už se těším na výpravu na Měsíc.

Underworld: Probuzení (2012)

Čtvrtý Underworld je vlastně prvním filmem ze série, který mě opravdu bavil. A největší zásluhu na tom má režisérské duo Marlind-Stein a samozřejmě Kate Beckinsale. Předchozí díly trpěly na nepřehlednou akci a jsem rád, že tentokrát se tvůrcům podařilo digitální hrátky udržet na uzdě a nepřidělávat tak epileptikům další zbytečné problémy. Vizuál čtvrtého dílu upírsko-lycanské ságy je opravdu vymazlený a spolu s výpravou (podzemí, město, chodby) tak patří k tomu nejlepšímu, co série Underworld nabízí. Po třech slabých dílech konečně příjemné překvapení. 65%

Gone in 60 Seconds (1974)

Herecky nic moc, filmařsky taky žádný zázrak, ale ta honička s Mustangem v celé druhé polovině filmu je prostě parádní. Žádné stojící auta před předtočeným pozadím nebo snad zelené plátno. Tohle je čistá kaskadéřina.

Kontraband (2012)

Poctivá žánrovka s Markem Wahlbergem v top formě. Bez zbytečných dějových odboček, s přímočarou akcí, bez logických lapsů a s uspokojivě vypointovaným závěrem. Jen houšť a větší kapky. A proto není důvod zůstávat s hodnocením při zemi. 70%

Šťastný Nový rok (2011)

Marshallovi nestačil Valentýn a tak opět obvolal půlku Hollywoodu a natočil jakousi poctu Novému roku. Je pravda, že takovou koncentraci hvězd na metr filmového pásu byste asi hledali jen těžko, ale na druhou stranu to rozhodně ještě není záruka, že uvidíte výborný film. Obecně půlka dějových linek je vcelku o ničem, případně o jednom, dvou záběrech, ale jsou tady i takové, které nejsou hloupé a díky nimž budete chtít tenhle film dokoukat (Bon Jovi-Heigl, Kutcher-Michele, Duhamel-nebudeme spoilerovat :) ). Snesitelný a místy i sympatický pohled na silvestrovský shon a stres, který nám stále dokola opakuje to samé: mějme se rádi a odpouštějme.

Rumový deník (2011)

Marně si vzpomínám, kdy mě film s Johnny Deppem tak moc nebavil. Rumový deník by se alternativně mohl jmenovat i Pařba v Karibiku, protože víc než film připomíná spíše video z Deppovy dovolené. Pozitivním aspektem filmu je kromě standardně hrajícího Deppa i Amber Heard, které role svůdné krásky prostě bude slušet za každých okolností. Škoda jen, že film je opravdu o ničem.