Havaj 5-0 (2010) (seriál)

První série byla velepříjemným překvapením na poli kriminálek. Sympatický vyšetřovatelský tým, luxusní havajské prostředí, skvělý humor a v neposlední řadě spousta zajímavých "guest stars". Druhá série začala tam, kde první skončila, přibyly další vedlejší postavy a s nimi i zajímavé zápletky, takže i po finále druhé série u mě panuje velká spokojenost. Stejná spokojenost panuje i po jubilejním stém dílu, který přišel v průběhu páté série.

Terra Nova (2011) (seriál)

Většinou hodnotím seriál až po celé sérii, ale vývoj zdejšího hodnocení mě přimělo k hodnocení už po pěti dílech. A právě pátý díl naplno ukázal, že Terra Nova by mohla mít daleko větší přesah než se z prvních dílů zdálo. Update: Po finále je jasno. Spousta lidí Terra Novu odstřelilo po pár dílech, ale ti, kteří byli věrni od začátku do konce, byli po zásluze odměněni epickým a promyšleným finále. Druhá série prostě být musí. Bez debat. 90%

Nádech (2010)

Kam až jsme ochotni zajít, abychom zachránili milovaného člověka? Jsme ochotni obětovat opravdu vše? Možná můžeme být rádi, že žijeme v relativně civilizovaném světě a podobné příběhy se odehrávají daleko za našimi hranicemi. A nebo je pravda krutější, než bychom čekali?

Zátoka (2009)

Pokud něco dokáže upozornit na jakýkoliv národní či mezinárodní problém a dát věci do pohybu, pak je to právě filmový dokument. A vůbec nejhorší je, pokud o nějakém problému ví celá společnost i mezinárodní neziskovky, přičemž pozadí onoho problému zná jen pár vyvolených, často z řad politické reprezentace. V současnosti je navíc čím dál tím těžší získat nefinanční (morální) podporu a hlavně - důkaz.

Chaplin (1992)

"If you want to understand me, watch my movies."

Šéfové na zabití (2011)

Výborně obsazená komedie s originálním námětem, která zábavným způsobem glosuje vztahy na pracovišti. Nepamatuju, kdy jsem se naposledy u nějaké komedie smál nahlas tak často. Jedna z TOP komedií roku.

Šmoulové (2011)

Snesitelnější, než jsem čekal. Šmoulové jsou roztomilí, hlavní herecká dvojice fajn (vzhledem k seriálové popularitě), ale záporák Gargamel, kterého si viditelně užil Hank Azaria, je pro mě paradoxně nejlepší postavou filmu. Animovaná dětská klasika se tak dočkala slušného digitálně-hraného zpracování, které nejvíc ocení především ta nejmladší generace a ta o něco málo starší si nostalgicky připomene hodiny ztrávené nad komiksy nebo u televizní obrazovky.

Green Lantern (2011)

Trochu mi nejde do hlavy, proč zrovna Green Lanterna mnozí odsuzují. Ve své podstatě je stejný, jako většina jeho komiksových kolegů. Tedy se všemi svými osobními problémy, smutnou minulostí, hledající spravedlnost, dívku svých snů a hlavně - se smyslem pro dobro. Jako neznalého původního komiksu mě navíc překvapily geniální schopnosti Lanterna, který může díky své představivosti vytvořit z energie téměř cokoliv. Skvělí herci, osvědčený režisér a parádní soundtrack. Takhle nějak jsem si to představoval. Snad se nebude dlouho váhat s pokračováním.

The Essence of Combat: Making 'Black Hawk Down' (2002)

Parádní dokument, který ukazuje, jak herci museli absolvovat základní trénink u Rangers, jak vznikaly speciální efekty pádu helikoptéry a dalších akčních sekvencí, dále mapuje scénáristickou a faktografickou stránku filmu a v neposlední řadě nechá nakouknout do své hudební kuchyně i mistr soundtracků Hans Zimmer.

Blesk (2011)

Takhle máme rádi Jasona. Naštvanýho, akčního a hláškujícího. Bohužel samotný film nic moc víc nenabízí a ač se snaží Jason co mu jeho bicepsy stačí, ke kulervoucí kriminálce to má pořád daleko. 50%