Góóól! III. (2009)

Podivné pokračování fotbalového příběhu, který má s předchozími díly společnou pouze postavu Santiaga Muneze, která však dostala ve třetím díle jen pramálo prostoru, což znamená v součtu jen několik minut a takových dvacet replik. První půlhodina je jako z jiného filmu ( natáčení úchylného filmu v Rumunsku - WTF? ) a zbytek je jen záplava sentimentu a sestříhaných zápasů z Mistrovství světa v Německu. Třetí Goal! si tak bohužel přivlastnil již dvakrát osvědčenou značku, kterou bohužel už v prvních minutách poslal nezaslouženým způsobem rovnou do sprch. 35%

Ali (2001)

Asi nejslabší Mann, ale i tak je tento filmový životopis dostatečně zajímavý natolik, aby se divák, i při té poněkud rozmáchlé stopáži, vyloženě nenudil. Do velké míry za to vděčíme přesvědčivému, herecky-sportovnímu výkonu Willa Smithe. 70%

V pasti (2005)

Celý film se prakticky pohybuje od zajímavých hereckých kreací po hysterické výstupy, od brilantních scén po ty čistě prvoplánové a od krásně mysteriózního začátku až po nepochopitelně nezvládnutý závěr. I proto jsem se nakonec usadil na rozporuplných 50%.

Góóól! (2005)

Fotbalová pohádka bez přehnaného sentimentu, se špetkou romantiky a s poselstvím o štěstí, kterému šel naproti jeden chudý kluk s darem od fotbalového pána Boha. Fotbal mám rád, Premier League obzvlášť a ačkoliv to celé může působit jako jedna velká reklama na fotbal, já s tím rozhodně problém nemám. Naopak, nečekané nadšení z filmu jako takového vyhnalo moje hodnocení k silným 4*.

Až do smrti (2007)

Filmy s belgickou akční ikonou jsou známé především akcí. A jelikož Van Damme není Al Pacino, každý posun blíže ke konverzačnímu dramatu není úplně tím nejlepším, co může diváky z řad nefanoušků JCVD potkat. Scénář je sice kvalitnější, než v případě většiny Van Dammových filmů, ale co je to platné, když je to jedna obrovská nuda bez hlášek, akce a s viditelně starým a znaveným Van Dammem. A když už konečně přijde akční finále, tak je zase zbytečně natahováno. Takhle by to nešlo. 30%

Bruno (2009)

Oproti Brunovi je předchozí Borat ještě vcelku intelektuální zábavou. Cohen se zkrátka nezastaví před ničím a důkazem budiž to, že i Bruno nechává často hranice zdravého vkusu daleko za sebou, což však nemusí v tomhle případě nutně znamenat, že to nemůže být sranda. Pravda, trochu perverzní, úchylná a fekální sranda, ale na to už jsme od tohoto britského komika vlastně zvyklí.

Konspirační teorie o 11. září 2001 (2007) (TV film)

Konspirační teorie ohledně 11. září byly, jsou a budou. Jenže pořád je zde skupina nezávislých expertů, kteří vcelku věrohodně vysvětlují "nesrovnalosti", se kterými přicházejí právě tvůrci nejrůznějších konspiračních teorií. Ano, teorie o tom, že za vším stála americká vláda, tajné složky a dokonce složky záchranných sborů je zajímavá, ale na druhou stranu se mi prostě nechce věřit, že by se tak velký "podvod" podařil před veřejností a médii ututlat.

Když utichly trumpety (1998) (TV film)

Minimalisticky natočené válečné drama, které se v druhé půlce rozvine v nefalšovaný válečný naturalistický nářez. Bohužel tomu všemu chybí silnější momenty a lepší soundtrack, protože hudební stránka filmu je tady opravdu podivná a silně mimo žánr. 65%

Fotbalové opojení (1997)

"Myslím si, že domací forma Arsenalu toho nemá moc společného se základem manželství.." 70%

Flicka (2006)

"I believe there is a force in this world that lives beneath the surface. Something primitive and wild... " 75%