Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Vzpomínám si, jak jsem u třetího Harryho říkal, že pokud to takhle půjde s potterovskou sérií dál, nebudou mi na hodnocení stačit hvězdy. A už je to tady. Knížky jsem nečetl, fandou obrýleného kouzelnického učně jsem se stal výhradně díky filmům. A právě pod režijním velením Davida Yatese jsem se dočkal nejlepších dílů celé série. Princ dvojí krve je zase trochu jiný než předchozí díly, přesto do série skvěle zapadá. Kamarádské popichování vystřídalo nefalšované flirtování, což ne každý přijal s nadšením, ale právě díky tomu vznikla taková kombinace žánrů, která byla už od začátku předzvěstí kvalitní zábavy s nádechem romantické dark fantasy. Yates precizně odděluje drama od komedie, kdy zbytečně nenabourává atmosféru vážných situací nějakým vtipem a naopak. Oceňuji i výborný dabing, který se u filmů o Harry Potterovi stal jednou z jistot. Smekám i před tím, jak se tvůrcům, i po velmi vydařených pěti dílech, podařilo opět přijít filmovou peckou, která expresu jménem Harry Potter dokonale připravila cestu do finále.

Oko (2008)

Remake, jehož originál jsem neviděl, a tak jsem s hodnocením možná smířlivější než ti, kteří měli tu čest vidět hongkongskou předlohu. A nebo to jednoduše bude tím, že tenhle remake není tak špatný jak se může na první pohled zdát. Jessica sice nikdy nebude patřit mezi hereckou elitu, ale její výkon neurazí a rozhodně není slabinou filmu. Taky si myslím, že by tenhle film daleko lépe fungoval jako čistě mysteriózní drama a obešel by se tím zásadní problém typu "když nevím, jak dál, dám tam nějakou prvoplánovou lekačku a bude z toho zase horor". Oko v žádném případě neboří hranice žánru, ale mezi novodobými horory působí tak trochu jako jednooký mezi slepými. 55%

Kongo (1995)

Pseudodobrodružný blábol, který je špatný snad po všech stránkách.

Appaloosa (2008)

Konverzační western, který se v druhé půlce láme v něco, co začne nebezpečně připomínat telenovelu z Divokého západu. Film láká na herecké obsazení, které naštěstí nezklamalo a je tím hlavním (a bohužel i jediným), co film táhne kupředu. Tedy až na nesmírně otravnou postavu herecky nevýrazné Reneé Zellweger, kterou navíc nemám rád. Nudný a slaboduchý western, který bude zapomenut dříve, než nad saloonem opět vyjde slunce. 50%

The Magic of David Copperfield: 15 Years of Magic (1994) (TV film)

Film, kde David Copperfield spolu s Claudií Schiffer bilancují nad mágovou kouzelnickou kariérou. Není snad člověk, který by si při vyslovení mágova jména nevzpomněl na zmizení Sochy Svobody, vagónu Orient Expressu, letadla nebo na triky s obří cirkulárkou, levitací, hořícími kopí, odpálením starého věžáku či procházení Velkou čínskou zdí. David zkrátka umí navodit perfektní atmosféru a žasnoucímu divákovi následně předvést dokonalou iluzi.

Král Škorpión (2002)

Dobrodružná blbinka s namakaným Rockem, sexy Kelly Hu a spoustou písku. Nemastná neslaná záležitost, na kterou přes noc zapomenete.

Kobra 11 - Pekelná jízda na dálnici A4 (1999) (epizoda)

Pilot, který jsem viděl nejvíckrát a který je podle mého názoru nejlepší ze všech pilotních dílů Kobry 11. Navíc dává dohromady moje nejoblíbenější parťácké duo od německé dálniční policie.

The Good Life (2007)

Nádherné melancholické drama o tom, že dobrý život nemusí nutně znamenat jen peníze, pevné zdraví, dobrou práci a šťastnou rodinu.

Ztracené město (2008) (TV film)

Dobrodružná slátanina nehereckých výkonů a všech možných klišé, která dosahuje "kvalit" žánrově příbuzného druhého Tomb Ridera a nad kterou nevěřícně kroutí hlavou nejenom náš pan prezident.

Le Mans (1971)

Skvěle natočené závody se skvělou atmosférou a charizmatickým McQueenem. Celkový dojem ale bohužel kazí suchý příběh, který je uměle naroubován na jinak strhující podívanou. 70%