Transformers: Pomsta poražených (2009)

Michael Bay to dal i na podruhé. Vrátlili se staří známí, přidali se noví a Bay se rozhodl, že svůj "umírněný" styl z prvních Transformerů rozvine do rozmáchlejších rozměrů, ačkoliv si mnozí naivně mysleli, že už to ani víc nejde. Bylo vidět, že Bay měl poněkud volnější ruku při natáčení, což sice některým nebylo moc po chuti, ale podle mě tím naopak Bay zvedl zábavnost tohoto robotího audiovizuálního nářezu o slušných pár desítek procent. Být malým klukem, tak už přemlouvám maminku k návštěvě nejbližšího hračkářství. Jelikož už jsem ale poněkud vyrostl, tak zůstanu jen snít o vlastním ochranářském autě s překrásnou Megan Fox uvnitř. 90%

Policajt v Beverly Hills III (1994)

Po dobré jedničce a skvělé dvojce přichází opět "jen" dobrá trojka, která opět sází na Murphyho komediálnost, atraktivní prostředí zábavního parku a solidní akční scény a přestřelky. 65%

Pátek třináctého (2009)

Banda nadržených a idiotsky se chovajících teenagerů si vyrazila na víkend na chatu do oblasti, ve které shodou okolností vraždil ukřivděný retard, kterému kdysi někde někdo nepomohl. Ovšem jak se zdá, tenhle postižený zabiják má zřejmě nadpřirozené schopnosti, které mu pomáhají v nerovném boji proti dementní mládeži, která si nechtíc rozbije tábor (resp. se ubytuje) přímo pod jeho nosem. Divák se pak dostává do té situace, že mu je absolutně jedno, kdo to nakonec "nedá" a když už nefungují ani lekačky, které jsou nešikovně konstruované a trapně předvídatelné, pak nezbývá nic jiného, než vydržet do vtipně zakončeného konce a počkat si na dalšího béčkového koně z producentské stáje Michaela Baye. 30%

Říše slunce (1987)

Spielberg opět vyzdvihuje rodinné hodnoty a dětský pohled na věc, tentokrát ve válečném dramatu zasazeného do období druhé světové války, kdy se Čína, sužovaná útoky Japonců, stala místem boje o přežití pro jednoho malého chlapce. A pokud to byl právě Steven Spielberg, kdo objevil pro filmový svět Christiana Balea, pak mu tímto všichni moc děkujeme. 75%

International (2009)

International působí tak trochu jako trochu levnější bondovka. Má zajímavý námět, charizmatického agenta, chytrou zápletku, výbornou přestřelku a v neposlední řadě také atraktivní exteriéry. Nový Bourne se sice nekoná, ale i tak je International inteligentním thrillerem, poukazujícím na nečisté hry v bankovním byznysu. 70%

Vy nám taky, šéfe! (2008) odpad!

Vy nám taky, pane Kotík! Jeden z nejhorších českých počinů za poslední roky, kde jsou náznaky toho nejprimitivnějšího humoru utopeny v záplavě product placementů, strašných hereckých výkonů a ubohého televizního vizuálu ala Velmi křehké vztahy. A tohle prosím pěkně atakovalo rekordy návštěvnosti v českých kinech...

Prison Break: The Final Break (2009) (TV film)

Důstojné zakončení slabé a až nelogicky překombinované čtvrté série. Final Break se snaží odkazovat na první sérii, opět se zde utíká z vězení, hlavní postavy mají poslední šanci ukázat hlavní sílu (slabinu) svých charakterů a my diváci s napětím čekáme, jak to dopadne s Michaelem. Pravda, dopadlo to s ním poněkud divně, ale chápu, že tvůrci už na jeho skon neměli dostatek nápadů. Final Break ale i tak zastiňuje většinu dílů zbytečné čtvrté série. 70%

Kill Bill (2003)

Stylový audiovizuální obal, průměrný obsah. Vsadím se, že kdyby tohle natočil někdo jiný, méně známý, mělo by to stěží 65% a kultem by to nenazýval nikdo. Tarantino má však širokou fanouškovskou základnu, která mu je schopna odpustit logické kiksy a jiné nedostatky. Pro mě je však Kill Bill jen žánrovým průměrem, kterému zvedá kredit hlavně povedený soundtrack a anime sekvence. 65%

Prokletí domu slunečnic (2007)

Banda podivných duchů straší rozhádanou americkou rodinku v polorozpadlém domě. Hmm. Bratři režiséři se rozhodli jít vyšlapanou cestou, což znamená bez jakékoliv tvůrčí originality, bez pořádného scénáře a hlavně - bez logiky. Prokletí domu slunečnic je místy sebeparodie, místy nesmyslná snůška směšně "napínavých" scén a závěr tomu nasadí takovou korunu, že si řeknete, že tohle snad tvůrci nemohli myslet vážně. Takže jediné pozitivní zjištění je, že Kristen Steward je moc hezká holka :)

Terminator Salvation (2009)

Dvouhodinová akční óda na kultovní sci-fi, které nám dalo Arnolda, Skynet a hromadu kovových nepřátel lidstva. Terminator Salvation není nejlepším dílem série, ale díky několika povedeným odkazům na starší díly, buldočímu charizmatu Christiana Balea, velké míře zábavnosti a hromadě povedených triků a akčních scén se nakonec přikláním k nejvyššímu hodnocení. Tleskám i samotnému režisérovi, který po nezáživných Charlieho andílkách příjemně překvapil. PS: Škoda všech vystřižených scén (asi půlhodina), které při finálním sestřihu přišly nazmar. 90%