Zrcadla (2008)

Slušná duchařina s překvapivým koncem, narozdíl od většiny osazenstva kina a mé přítelkyně se mi to (až na pár maličkostí) velice líbilo.

Kroužek sebevrahů (2001)

Koncepčně skvělému, ujetému, Japonskému filmu s výtečnou hudbou ("Mail me" od Mamoi Haruko si pískám pořád) a prvky splatteru (ikdyž je to vlastně taková poutavě natočená sociální studie) prostě nelze odolat!

Robot-monstrum (1953) odpad!

Velmi zábavná záležitost, obzvlášť mě pobavila matka, která se snaží ostatní přeživší přesvědčit, aby s Ro-manem vyjednávali, ikdyž ten pár vteřin předtím prohlašuje, že jim připraví strašnou, nepředstavitelnou smrt =) Stopáž se dá tak akorát přežít bez duševní újmy a ten konec jsem prostě nepochopil, je chyba ve mně? A mimochodem, MSTK verze za zhlédnutí rozhodně stojí.

Bathory (2008)

Film má jisto jistě své kvality. Problémem v mých očích byly davové scény, ty bitvy byly jako nízkorozpočtové rekonstrukce bitev, které vídám na "dvojce". Bez postav Petra a jeho druha bych se ve filmu s lehkým srdcem obešel, sice ostatní osazenstvo v kině svými vynálezy a šteky bavili, ale mě jen vyloženě rušili, prostě jsem se poté nedokázal zbavit vědomí, že v těch kostýmech pobíhají herci. K hlavní postavě jsem žádný vztah neměl. Přesto je to podle mého názoru posun dál. Jo a kompars byl strašnej.

Piraňa (1978)

Ohromná béčková zábava se spoustou klasických momentů, celou dobu jsem se bavil, někdy jsem se dokonce smíchy svíjel v křečích. Na druhé straně si pamatuji, že když jsem tento horor viděl jako menší, regulerně jsem se bál. Krvežíznivé potvory totiž za zběsilého pištění okusují nebohé oběti, dokud se nestanou jen hromádkou kostí. Bod navíc dávám za prsa =)

Časový posun (1979)

Opravdu zvláštní film, mnohé triky (např. přesun v čase) jsou z dnešního hlediska spíš k smíchu, ale celou dobu jsem se bavil. Dobrá, s obrazem často nekorespondující hudba, mocné bitvy, láska, zrada... Těch skoro 140 minut uteklo jak nic.

Hvězdná pěchota (1997)

Po nedávném zhlédnutí jsem musel film značně přehodnotit. V roce 97 jsem byl teenager a z kina jsem si odnesl pocit, že se jedná o "nářezovou akčňárnu" a nic víc. Jaký omyl... Přemýšlím, že takovou kombinaci skvělého akčního filmu, komedie a lovestory nám naposledy naservíroval Jackson s Braindeadem. Navíc započítejme politickou satiru. Myslím, že se panu Verhoevenovi a lidem okolo podařilo něco neobyčejného a že si (aspoň ode mne) 5 hvězd zaslouží.

Trosečníci (2002)

Ten scénář teda musel dát zabrat. Zbytek také za nic nestojí a ani ta Madonna se mi moc nelíbí...

Živý terč (1993)

Holubi? Minimálně 200 ohňostrojů? Ne, to na mě bylo moc... Ale což, bavil jsem se u toho dobře.

Octopus 2 (2001) odpad!

Proboha... A to jsem myslel, že po jedničce už nic horšího nebude. Poslední scéna byla vskutku epochální. Včera jsem dal odpad Kameňáku, ale teď vlastně ani nevím proč... Ne, to je opravdu špatné.