Malá Dorritka (2008) (seriál)

Opět jedno skvělé zpracování klasické romantické literatury, teď z pera Charlese Dickense a ze studií BBC. Musím říci, že v kvalitě zpracování klasické romantiky BBC vede. To, co během pár let vyprodukovali, patří k tomu nejlepšímu, co poslední dobou je vidět na obrazovkách TV. Malá Doritka je tím důkazem. Čtenáři v seriálu naleznou vše, co tak milovali v knižní předloze. BBC děkuji. PS: 3x Emmy

G. I. Joe (2009)

Zas takový průšvih to nebyl. Není to trhák, ale není to ani propadák. Neposlouchejte některé kritiky. Je v tom všechno, co v jiných filmech, kterým jste dali více hvězdiček. Je v tom akce, je v tom vtip, je v tom zápletka, hrdinové a dokonce i romantika. Bohužel to není smícháno tak, aby to občas dávalo smysl a herci jako Eccleston a Quaid to nezachrání. Průměr tomu sluší více, než odpad.

Piráti na vlnách (2009)

Líbilo a moc. A dám si to ještě znova a znova a znova. Raz, dva, tři, vysílá radio Rock z rybářské lodi na vlnách oceánu. Příběh je smyšlený, ale založený na skutečných reáliích. I když se to nezdá, tak v Anglii neměli s Rockem na růžích ustálo a nebýt několika odvážlivců, kteří vysílali z lodí, tak dnes možná neznáme tolik skvělých kapel. Tvůrci se nesnaží vinit vládu, především vypráví životy DJů, kteří se zdali "svobody" a vysílali pro všechny, čímž neměli možnost, než na lodi žít. Řeknu Vám jedno, já bych to rozhodně nedělal. Buď bych šel přes palubu já a nebo ti vedle mě.

Návrh (2009)

Sandra Bullock po dlouhé době v kvalitnějším snímku. Už jsem se bál, že Slečna Drsňák bude její poslední komediální rolí, kde se dalo aspoň na 5 minut usmát. Naštěstí v Návrhu dokázala, že s Ryanem Reynoldsem dokáží diváka pobavit. Sandra Bullock je "Šefová Drsňák", s podřízenými se nemazlí, asistenta má za pucfleka do doby, než si na ní došlápnou imigrační úředníci a pohrozí jí návratem do Kanady. Sandra to vyřeší jednoduše, donutí Ryana se s ní oženit. Jemu nezbývá než souhlasit, vzít jí domů na vzdálenou Aljašku a představit jí milující rodině. Co myslíte? Vezmou se? Uteče? Odvedou jí a zavřou až zčerná? Svědomí někdy bolí.

Narozen 4. července (1989)

Drsný příběh veterána z Vietnamu, který ukazuje, že po návratu byli všichni hrdiny pokud sloužili svému účelu - podpoře válečného úsilí. Jakmile ale byli z boje vyvrženi na kolečkovém křesle, neznamenali pro vládu a pro většinu konzervativních lidí vůbec nic. Ron Kovic(Tom Cruise) byl zraněn a nestál vládě ani za to, aby lépe zainvestovali do jeho léčby. Jako zlomený muž se vrátil domů a musel se smířit s realitou, se světem z kterého odešel, kterému dříve říkal domov a kterému už nerozuměl. Z člověka, který podporoval válku, se zrodil člověk, který svým postojem pomohl válku ve Vietnamu ukončit. Hrdinou se stal až u mikrofonu na stadionech a veřejných prostranstvích.

Next (2007)

Tento film si nezaslouží více, než ***. Důvod je prostý, jedná se o poměrně dobře herecky odvedený film se scénáristickými klišé, které občas nezvládá samotná režie. Začátek napovídal, že se bude jednat o docela zajímavý příběh, který nás zavede na cestu, která vede k vysněné lásce a která bude lemována padouchy(FBI a teroristi). Bohužel se po setkání s nádhernou Jessicou Biel musíme smířit s tím, že scénáristé nevěděli co s filmem dál. Z povedeného začátku, který napovídal, že film bude thrillerem, se z toho stala opravdu špatná sci-fi. Nemohu si pomoci, ale pro Cage je tento rok zakletý.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Tak u tohohle filmu "jsem se tak bál, že jsem si ušpinil brnění", zbavil se rodinného mazlíčka v podobě králíka, upálil pár čarodějnic, která vážila stejně jako kachny(-Co děláte s čarodějnicema? -Pálíme! -Co ještě pálíte? -Dřevo! -A proč čarodějnice hoří? -Protože jsou ze dřeva! -A jak poznáte, že je ze dřeva?- Postavíme z ní most? -Ne!!!Ten můžete postavit i z kamene! -Potopí se dřevo ve vodě? -Ne!!!Utopíme jí v Jezeře!!! -Ne!!Co dalšího plave ve vodě? -Chleba!!! Japka!! Hodně malý šutry!!Vomáčka!!Třešně!!Sud!!Tříska!!Noha!!! -Kachna! -Přesně!Logicky tedy musí vážit stejně jako kachna!) a odnaučil jsem se říkat IT. Klasika je klasika. A stejně je Sir Robin ten nejodvážlivější ze všech odvážných, ať si kdo chce říká, co třeba chce.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Slabý pokus o vtip, slabý pokus o film. Co to vlastně je? Tohle mi jako Harry Potter nepřišlo. Nenadchlo mě to, ani mě to neuspalo, ale čekal jsem od toho víc. Knihy jsem nečetl, filmy ale miluji a v pravdě se jedná o nejhorší díl jaký natočili. I ten Ohnivý pohár je lepší a to už je co říct.

Proroctví (2009)

Film s Cagem? Před mnoha a mnoha lety, ve vzdálené... Ehm, prostě před pár lety by to byl určitě trhák. Dnes? Propadák a nebo průměr. O Cagovi nikdo nepochybuje, hrát rozhodně umí. Všichni to víme, ví to i on. Ale zdá se, že režiséři jeho posledních filmů to nevědí a nebo nevědí, že on je herec, ale oni nejsou režiséři. Proroctví přeci jenom hereckou čest Cagovi zlepšuje. V první půli ho dokonce vrací do elitní skupiny Pánů Herců, ale ta druhá polovina film posílá do pekel. Nejenom dějově, ale zároveň i zpracováním. Nebrečel jsem nad koncem světa, brečel jsem nad promrhaným potenciálem(viz. čárka v profilu).

Pařba ve Vegas (2009)

FIlm jsem shlídnul na noční filmový noci a i přes velký počet puberťáků, co si neodpustili kecání a volání uprostřed sálu, je film zatím jedničkou v překvapení roku. FIlm není zrovna pro starší dámy a velmi mladé publikum(fotky v titulkách na konci to jasně dokazují), ale pro zbytek publika to bude určitě příjemně strávený večer.