Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Tak tohle můžu. Pohodová komedie před spaním, prostě večerníček pro dospělé! Charlie Sheen se opravdu chytil a jede, ale dost často ho zastiňuje "synovec Jake". Ten malej vykuk vypadá hloupě, ale skrývá se v něm potenciál(sázky, karty a holky, prostě sex,drogy,rockenroll). :-) Po 6té sezoně to musím zvednout na 5*, takhle dobře jsem se u seriálu dlouho nebavil. Jinak se nám rozjel Jon Cryer a Conchata. Má to prostě grady.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Romantiku mám rád a to jsem chlap, ale tohle už je moc. Tuhle Bellu opravdu nemůžu vystát. Je mi tak nepříjemná,že jí poznat v reálu, tak utíkám, utíkám a zas jenom utíkám. To je takový problém z ní udělat inteligentní holku? Chápu, že je tohle celý cílený na mladý hloupý holčičky, ale nemělo by se to přehánět! Jako bolí mě z toho hlava, tolik lásky a sebeobětování už nezvládnu. Jenom by mě zajímalo, jestli bych těm upírům voněl. :-) Jen tak mě to napadlo, nic ve zlým. Za efekty dávám aspoň 1*.

Flash Gordon (1980)

Pro mou maličkost nestárnoucí záležitost. Když jsem jako kluk poprvé slyšel tuc tuc tuc Flash, tak jsem byl z toho vedle. Tenhle film mi otevřel dveře k hudbě Queenů. Člověk nemůže říct, že to je kinematografický skvost, ale je to tak nádherně úchylný, že to prostě člověk musí milovat. Pro mne srdcovka, 5* bez mrknutí oka.

Tajná válka Harryho Frigga (1968)

Příjemná komedie, škoda, že už se takové netočí. Opravdu jsem se zasmál. Člověka škodolibě potěší, když jednohvězdičkoví generálové dostávají "záhul" od dvouhvězdičkového, který je ve skutečnosti pouhým vojínen. Z filmu: - Ehm?? Co to je za povýšení? A kam se poděli ostatní hodnosti mezi? Třeba jako plukovník a nebo generál-poručík? -Pane, přeci nemůžete připnout hvězdičky na uniformu vojína? -A proč ne? Jako protože to ještě nikdo nikdy nezkusil? -Pane, pokud odejde, tak z něho bude skutečný generál-generál. Podívejte se na něho! Vždyť to sotva zvládl dotáhnout na vojína.

2012 (2009) odpad!

Z filmu "Den poté" jsem odešel, 2012 jsem dokoukal. Výsledek je ale stejný. Po filmu se cítím super-mega-nekonečno inteligentní a se zámořskými diváky maximálně soucítím. Pokud tohle dokážou "sežrat" i s navijákem a něco takovýho je dokáže uspokojit, tak jsou prostě super-mega hloupí. Asi Vám můj komentář nepříjde jako něco z pera věru inteligenta, ale věřte, na tenhle film jsem měl inteligence až moc.

Světlo z ohně (1997)

Nádherný příběh, nečekal jsem, že mě tolik zasáhne. Film plný něhy a citů. Škoda, že Nicholson nedokázal přidat ještě něco navíc. Je škoda, že film byl tak krátký, mohl ho přeci jenom více dokreslit, do větší hloubky popsat charakter a city postav. Člověk má pocit, že si režisér hrál pouze s umučenou tváří Sophie Marceau. Přesto jsem na konci získal pocit lehkosti, smutku i radosti. Nicholson je jedním z nejlepších scénáristů Hollywoodu, přesto mě udivuje, že volnou ruku nevyužil v plné míře.

Vězeň (2009) (seriál)

Prisoner není opravdu pro každého. Jedná se o těžkou látku a občas je problém držet s příběhem krok a neztratit se. Pokud se Vám podaří po prvních dvou dílech pochopit účel vesnice jako takové, tak budete nadmíru nadšeni. Psychologie hraje v seriálu podstatnou roli, nešetří se s ní a servíruje se nadmíru. To, co tušíte a nebo hádáte, vám je odkrýváno postupně a nebo je převráceno naruby. Dva rozhodně není tím, kým se zdá být. Vztahy ostatních lidí jsou zvláštním způsobem pochroumány a jejich chování se zdá být jednotvárné až na pár výjimek, které se účastní děje, velmi tragického pro všechny.

Roboti (2005)

Animace na jedničku, to musím uznat. Ale jak ohodnotit "pohádku", kde se děti "staví"?

Doba ledová (2002)

Hledáte hlídání na večer? Chcete si s manželem odskočit na lov mamutů? Zkuste služby "pravěkých domácích zvířátek". Je to vtipné, je to smutné. Je to o přátelství, o rodině, o lásce. Najdete v tom všechno a prostě to musíte milovat.

Cestování na okraj vesmíru (2008) (TV film)

Prostě báječný! Vesmír nás fascinuje už od dob, co naši předci pochopili, že jim v noci na nebi něco svítí nad hlavou a nás tato fascinace dovedla až na měsíc a táhne nás dál od naší matičky Země. Cesta provázená slovy Aleca Baldwina je opravdu nad míru poutavá a přiznám si, že mi párkrát nahnala strach. V Cestě na okraj vesmíru neteče žádná krev, nemluví v ní žádní mírutvorci, nemilují se milenci ze Shakespeara a stejně na ní fascinovaně hledíte. 5* a ani nemrknu! PS: Ano, jako kluk jsem chtěl být kosmonaut! Ale kdo nechtěl?