Jezero smrti (2008)

Masakr! MASAKR! Masakr! Prozatím s velkým přehledem nejlepší horor roku 2008. Dost dlouho mě takhle horor nezasáhl, nesrazil psychiku dolů a nevzbudil emoce. Tolik jsem hlavní dvojce fandil a přál. Tolik mi přišla parta „anglických“ „teen“ zmrdů reálná, až moc v dnešní době reálná. Brutalita je pořádná, kamera necuká bokem ve chvílích kdy se v mnoha filmech otáčí, stříhá…..Brutalita ale není samoúčelná, jako v jiných filmech "alá" Saw…10/10*

Dance of the Dead (2008)

Tahle komedie není moc povedená, humor, který byl zamýšlen nefunguje, ale zasmějete spoustě jiným věcem, což sice nebylo v plánu, ale budiž. Je to velká pakárna a klišé ;-) Krve je dostatek, stejně jako gore efektů, létajících končetin, hlav a tak dále. Herecky hodně slabé, dalo se to ovšem očekávat. Určitě tahle hororová komedie nikoho nerazí, rychle uteče a pár krvavých úsměvů na vaší tváři podle mě zanechá, čekal jsem, že zombies budou tančit, ne jenom stát a naslouchat. GP - 6/10*

Půlnoční vlak (2008)

Dobrá atmosféra a hlavně hrůzu nahánějící, tichý, brutální zabiják, který se s lidmi rozhodně nemazlí. Vinnie Jones je pro tyto role přímo stvořený, roli řezníka odehrál výtečně na obou frontách ;-) Sem tam mě rušily slabé triky, zbytečně moc digitální. Radši bez triků a s pořádnou atmosférou, než ať to za každou cenu musí být co nejvíc cool, tento přístup nemám rád. Krev nevypadala v pár případech vůbec jako krev…a trochu přehnaly filmaři i finále, ale ve srovnání s ostatní horory z roku 2008 je The Midnight Meat Train hodně vysoký nadprůměr, který potěší každého fanouška tohoto žánru. 8+/10*

Temnota (2002)

Jaume Balagueró natočil povedenou duchařinu, která má silnou atmosféru, po celou dobu snímku s citem budovanou. Scény kdy se leknete nechybí a není jich rozhodně málo. Lepší než 90% dnešních přepsaných asijských duchařin. Film bych přirovnal k Sirotčinci, který produkoval Del Toro. Kvalitou bych je možná i viděl na stejné úrovni. Herecky je Temnota více než solidně obsazená, žádní mladí teenageři, kteří hlastají a fetují, ale herecký nadaní herci ;-) Zvlášť otec rodinu a jeho záchvaty jsou velice věrohodné. Film doplňuje i dobře zvolená hudba, která dokáže v pravé chvíli přitlačit na pilu.V Temnotě se objeví i pár triků, které rozhodně neruší. Potěší konec, který *SPOILER* nekončí happyendem ;-) 8+/10*

Max Payne (2008)

Absolutně zpackané, škoda. Vizuálně skvělé, natočené taky, ale ten scénář je hrůza. Příběh se nevyvíjí a jde absolutně mimo diváka. Mark Wahlberg byl jako Max Payne dobrá volba, u mě si to potvrdil, ale Mila Kunis ne. Hrála toporně a navíc jí to vůbec neslušelo (je to ta stejná co hrála v Kopačkách?) mohla si role prohodit s novou bondgirl - Olgou Kurylenko – má na první pohled větší herecký talent a navíc je znatelně více „hot“. Ludacris jako poručík – hrůza – stejně jako jeho hip-hoperský akcent – v každé scéně mě iritoval. Slabších 5/10* dávám hlavně za poslední dvacetiminutovku a zmíněnou vizuální stránku filmu. Těším se na druhý díl a doufám, že si někdo dá tu práci a napíše Maxovi pořádný scénář, tedy pokud druhý díl bude jak „slibuje“ scéna po závěrečných titulcích.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Svěže natočené, bez problému odehrané a hlavně podporované peprnými dialogy a silným scénářem, který může tomuto filmu, hodně jiných jen tiše závidět. Rukopis dvou „bratrů“ Tarantina a Radrigueze se prostě nezapře. Stejně jako v Gaunerech i zde hraje Tarantino bez chyby, jeho hlášky, paranoia a šílené pohledy jsou úchvatné ;-) Finální vyvražďovačka je dost akční. Jsou použity dobré nápady, kango-kůl, křížová-brokovnice a jiné jistě potěší. A koho nepotěší tančící Salma je divný ;-) 8/10*

Saw 5 (2008)

U mě naprostá spokojenost, sám jsem pořádně nevěděl co čekat, proto jsem asi při cestě do kina byl plný rozpaků a obav, ale zbytečně. Pro ty, kteří snášeli v pohodě předchozí díly, bude i pátý díl stejně kvalitní. Natočen a sestříhán je jako všechny díly více než kvalitně, kamerové filtry, syrovost, litry krve. Příběh odhaluje další spojitosti z minulosti a přitom tvoří ještě svojí dějovou linií, která je také povedená a opět dokazuje, že „SAW“ nezabíjí, ale dává na výběr a možnost přežít. Konec byl povedený. Brutalita není nějak nesnesitelná, jedině hned první scéna mi připadala hodně „gore“ povedená ;-) a trošku více brutální než by musela být. Pořadí z hlediska kvality: SAW 1, SAW 2, SAW 5, SAW 4, SAW 3. Další díly klidně uvítám ;-)

Hotel Rwanda (2004)

Silný emocionální zážitek, navíc s dost ožehavým tématem. Don Cheadle zahrál bezchybně a i Sophie Okonedo, která mi sice nebyla sympatická, ale v její situaci jsem s ní více než sympatizoval. Hutu a Tutsii – jeden velký problém, který odneslo smrtí spoustu nevinných lidí. Taky cením dialogy, které byly občas dost kruté, ale na druhou stranu hlavně pravdivé a bezcitné – tak jako je spousta lidí, kteří zažívají problémy pouze na dálku a ne osobně. 10/10*

Společnost mrtvých básníků (1989)

Snímek, který dlouho nedostanu z hlavy, výjimečný film, který mě hluboce zasáhl! Robin Williams a jeho geniální výkon, doplněný skvělými výkony všech studentů bez výjimky. Už od prvních minut jsem vycítil, že se nedívám na obyčejný film a že je právem v TOP200 na CSFD i když bych si ho prozatím dokázal přestavit i více nahoře. V poslední scéně jsem měl doslova husí kůži po celém těle. Výjimečný filmový zážitek. Samozřejmě musím pochválit i výbornou hudbu. 10/10*

Iron Man (2007)

Tento kreslený „komiksový“ film by si zasloužil aspoň o trochu lepší hodnocení, možná se s větším počtem diváků trochu zvedne, ale moc tomu nevěřím. Já nic převratného nečekal a proto jsem byl spokojen, ještě o trochu více než v případě Ultimate Avengers, jak 1 tak 2. Možná na tom má vliv, že tady dostal čistě Tony Stark „Iron Man“ prostor pro sebe a nemusel se o něj dělit s dalšími super hrdiny. Bavila mě i samotná animace. Vývoj Iron Mana zase z jiného úhlu než nám nabídl Iron Man hraný, který má přece jen nesporně větší kvality, ale to bylo už před filmem docela jasné a taky pár oblekových vychytávek. Záporáci v podobě čtyř elementů nebyly vůbec k zahození, trošku bylo ale odbito samotné finále. Sympatických a zasloužených 8/10*