Ultimate Avengers 2: Konečná pomsta II (2006)

Oproti jedničce se nám změnil režisér, ale poznat to nejde, dvojka je stejně stylizovaná a drží se v kolejích prvního dílu. I přes to musím říct, že jsem se bavil více, možná proto, že už jsem znal postavy a věděl co očekávat. Bavil mě více děj okolo afrického tajemného města a návrat „nesmrtelného“ Herr Kleisera. Nejvíc mě štve (štval) Giant Man, hodně otravný a taky nevyužitý Hulk, naopak jsem docenil upgrade Iron-Mana. Přidávám jednu hvězdičku 8/10*

Ultimate Avengers: Konečná pomsta (2006)

Pohodový kreslený film o super-hrdinech od Marvelu, které čím dál více v poslední době známe z komixových filmů. Od začátku do konce se nese v akčním stylu a většinou si drží tempo a nestihne nudit. Kapitán Amerika, Iron Man, Pym, Wasp, Thor a Bruce „doktor Banner jako Hulk, na kterého nikdo nestačí, ani dohromady, jedině s pomocí séra. Po Superman: Doomsday a Batman: Gotmah Knights další stejně laděný snímek, který mě bavil a trošku vrátil do dětských let, kdy jsem na Supermaxu sjížděl stále dokola kresleného Spider-Mana ;-) Musím ještě shlédnout kresleného Iron Mana a dvojku Ultimate Avengers. 7/10*

Oni (2008)

Po stránce hororové bez sebemenšího problému, tak samo z hlediska atmosféry, která je pořádně hustá, stupňuje napětí, takže se nedivte když se občas leknete nebo ucítíte pocit nejistoty z dalšího dění. Hudba je taky povedená, stejně jako dobře zvolené a odehrané herecké výkony, žádné béčkové herce nečekejte. Trio vražedníku je dostatečně hrůzu nahánějící, stejně jako jejich jednoduché masky. První polovina se mi líbila více, ale ani u té druhé jsem se nenudil. Můžu jen doporučit. 8/10*

Lesní duch (1981)

Tak konečně jsem i já viděl The Evil Dead ;-) a musím říct, že je mi dost líto, že jsem viděl druhý díl jako první. Proč? Protože jsem si mohl užít jedničku daleko víc, dvojka vlastně není ani tak pokračování jako spíše „remake“ takže mi přišlo všechno jako kdybych už jednou viděl. Je tady ovšem daleko méně humoru, což beru jako plus, výborná atmosféra, skvělé zvuky a vynikající hudba a k tomu Bruce Campbell jako geniální ASH. Sam Raimi je borec. Jak tento režisér mohl natočit Smrtelné Zlo a zároveň později Spider-Mana ;-)) Vidět tento horor v útlejším věku (8-12let) měsíc bych měl hnědou hmotu v trenýrkách ;-D 10/10* V.I.M.

Bestie z hlubin (1990)

Deep Blood není žádná sláva, ale dávám hodně slabé 3* (-5/10*) a to za to, že jsem se aspoň nenudil a rychle mi film utekl. Herci jsou prkenní, výkony nepodávají žádné, při napadení žralokem se většinou na oběti dívají jen s otevřenou pusou, bez žádné reakce…jako u prvního napadení - hrůza. Taky hudba mě zklamala, k podmořskému světu se v klidných pasážích hodila, ale když přišla akce, vůbec nestupňovala napětí, takže vyzněla hodně do ztracena – škoda. Po režisérské a scénáristické stránce rovněž slabé. Radši ty tři hvězdičky potvrdím než si to při psaní komentáře zpětně rozmyslím ;-)

Frankensteinova dcera (1958)

Zklamání, i když jsou ve filmu náznaky hororové atmosféry je film dost nudný a hlavně není ani špetku strašidelný. Herecké výkony jsou špatné (jediný Donald Murphy jako Frankensteinův potomek měl aspoň trošku charisma a hereckého talentu), stejně jako akce – když i na ní konečně přijde řada (SPOILER: zvlášť první setkání „monstra“ s policisty a jejich střelba, nebo přimáčknutí skladníka dveřmi). Vyčítat takhle starému filmu špatné masky by bylo trochu nefér…škoda, že jsem se doopravdy dost nudil. -3/10*

Oko dravce (2008)

Disturbia (výrazně více) i Zloděj Životů mě od D.J. Carusa bavily a proto jsem se těšil i na Eagle Eye. Verdikt: očekávaní naplněna vrchovatě a stoprocentní spokojenost po návštěvě kina. Jako výrazně akčně laděná popcornová jednohubka je tento film takřka bez chyby. I když je někdy dost věcí na hraně, nikdy nepřeskočí přes hranici únosnosti. U akce s Porsche Cayenne mě místy trochu vadil zběsilý střih a tím pádem vzniklá nepřehlednost, jediná chybička v akčních pasážích. Triky na vysoké úrovni, stejně jako herecké duo Shia LaBeouf [Jerry Shaw] (tohle „chlapce“ čím dál více žeru) a Michelle Monaghan [Rachel Holloman] žádná velekráska, ale zato herecky nadprůměrná a dost sympatická. Jediný herec, který mi totálně nesedl do role a místy iritoval byl „komediant“ Billy Bob Thornton [Agent Thomas Morgan] – sorry ;-)) -9/10*

Dům hrůzy (1959)

Horor to moc nebyl, spíše doopravdy krimi. Film se pořádně rozjel až 15minut před koncem. Atmosféra a hudba byla více než povedená, stejně dobře na mě působily i herecké výkony, obzvlášť doopravdy vynikající a charismatický V.Price v roly hostitele Fredericka Lorena. Scén u kterých sem se lekl taky nebylo moc, přesněji byla jedna a to hned v úvodu snímku. No to že v domě bylo hned od začátku podle majitele W.Pritcharda sedm duchů, to rozhodně nevypadalo. Remake a jeho pokračování už byly o poznání více hovorovější, i když kvalitativně to nebyla taky zrovna velká sláva. 6/10*

Den mrtvých (1985)

G.A.Romero umí, i když je Day of the Dead z mého pohledu taktak na slabší 4* Hodně lidem se nelíbilo když v Land of the Dead zombies používaly zbraně, ale už v tomto o dost starším kousku jde jasně vidět, že Romero nás chce přesvědčit, že nemrtví se mohou něco učit a dejme tomu i trochu myslet a pamatovat si. Za vše mluví sice jediný zombie Bub. Film není zas až tak akční jak jsem čekal, hodně se mluví, hlavní skupina se pohybuje celý film na stejném místě, což trochu stísňuje atmosféru +, ale zase na druhou stranu snižuje pro mě prožitek z filmu -. Gore je na vysoké úrovni a pořádně detailní, jak jsem si už od tohoto režiséra zvykl. Celkově -7/10* lepší než Dawn of the Dead (1978).

Million Dollar Baby (2004)

*Clint Eastwood (Frankie Dunn), Hilary Swank (Maggie Fitzgerald), Morgan Freeman (Eddie Scrap-Iron Dupris)* Toto je výpis geniálních postav a skvělých charakterů, kterým dal Clint možnost vyniknout, ve výborně natočeném sportovním dramatu. Všechny „plešaté sošky“ byly uděleny právem, hlavně Hilary – podala naprosto bezchybný výkon. Film je hodně dobře natočen, boxerské zápasy mají šťávu a hned první levý hák zasazen Hilary vás o tom přesvědčí. Následuje více a více zápasu až dospějeme do finále, které se ovšem zvrtne. Dále film hlavně ždímá z diváků emoce, které ve filmu jsou obsaženy ve velkém množství, dlouho sem nikomu takhle nefandil ;-) naprosto skvělé jsou i dialogy mezi trenérem a uklízečem tělocvičny ;-) Vynikající drama. 10/10*