Mrtvý vesmír (2008)

Pozoruhodně krvavá jízda, která uteče rychleji než čekáte. Tolik krve jsem nečekal ani náhodou, možná proto jsem se tak bavil. Animace mi přišla solidní, taková „oldschool“. V dnešní době počítačové animace tuhle variantu vždy rád uvítám. Příběh je jednoduchý, neztrácel jsem se v něm, i když jsem neměl při sledování žádné potuchy o tom, že nějaká předloha - hra existuje. Trochu mi místy vadila hlavní kapitánka ochranky a její nekompromisní hlášky "alá brutal killer". Snímek vám připomene spoustu známých sci-fi áček/béček všech dob, ale neurazí bezhlavým kopírováním. 8/10*

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Nějaký pokrok k lepšímu od prvního dílu je znatelný docela rychle. Zlepšila se kamera, herci povyrostli a jsou více snesitelní, i když ta Lucinka štve pořád stejně. Přibyl docela solidní Princ Kaspian. Opět se hodně kopíruje, ale aspoň má akce lepší spád a lépe se na ni dívá. Zvířecí postavy vypadají opravdu dobře, nejvíce mě bavil rytíř myšák ;-) Celkový dojem, ale není nijak světoborný, radil bych příště znatelně snížit délku filmu, ale přidám jednu hvězdu oproti jedničce. 6/10* Doufám, že se každým dílem bude kvalita zvyšovat.

Armáda temnot (1992)

Důstojné zakončení úspěšné série Evil Dead, které tentokrát nenese stejný název, ale „schovává“ se za názvem Army of Darkness. S hororovými prvky to jde každým dílem dolů, jednička byla hororová zdaleka nejvíc, druhý díl už se pořádně mixoval s humorem a trojka nabídla čistou komedii s hororovým prostředím. Bruce Campbell je ovšem jako Ash dokonalý. Suché hlášky a jeho mimika nenechají chladným naprosto nikoho. Stejně jako nadmíru kvalitní režie. I když triky vypadají jako z třetí/čtvrté cenové relace, budí dobrý dojem, aspoň tedy pro příznivce prvních dílů. Zasloužené 4*

Pátý element (1997)

Pátý Element mě teda rozhodně nijak nenadchnul a nezasáhl, už jednou kdysi jsem viděl začátek a párkrát prostředek, možná někdy na nově i konec ;-). Až dnes jsem se ovšem odhodlal si film pustit celý. Má své světlé stránky, párkrát rozechvěje bránice, ale většinou spíše irituje, aspoň ale nenudí. Bruce Willis je mage sympaťák, film hodně zvedá, stejně jako mumlající, roztomilá Milla Jovovich, ale co je to platné když je v každé scéně tuna klišé? Masky jsou slabé, padouši mizerní, Chris Tucker jako Ruby Rhod na zabití. Tolik patosu v jednom filmu…Humor mi přišel dost dětinský a ani GP nefungovalo. Slabší průměr, jednou a stačilo.

Střet (2007)

Všechno začíná velmi nenápadně a graduje opravdu pomalu, nakonec ovšem posledních 15minut stojí doopravdy zato. Jako horor by tento snímek moc neobstál, ale jinak může zaujmout a v mém případě i sem tam rozesmát. Mena Suvari mě opět nepřesvědčila, že umí hrát, ale tu konkurenční ženu vyhodila od partnera velice přesvědčivě. Stephen Rea je absolutní chudák ;-) ale…..však uvidíte. Viděl jsem to tak na 6/10* ale za konec tu hvězdičku ještě přihodím 7/10*.

Quantum of Solace (2008)

Rovnocenný protivník Casino Royale, první bondovský díl který navazuje na svého mladšího bratříčka a to nejen dějem, ale i kvalitou (čistě z mého pohledu). V kině to nové bondovce sluší, i když výrazně kopíruje Bourna – to s čistým svědomím přiznávám. Akce se mi zdála přehledná a dobře natočená, stříhalo se ve správnou dobu a s citem. Olga Kurylenko si odehrála své, ale rozhodně nějak nezazářila, byla asi nejslabším dílkem celé mozaiky. Spokojenost. 007-mičku mám čím dál radši. Slabších 9/10* si zaslouží.

Travička zelená (2008)

Šílená zhulená jízda s naprosto sympatickou hlavní dvojicí. Seth Rogen, James Franco a jejich „crazy road high trip“ musí učarovat každého se smyslem pro trochu ujetý a hlavně „přizelenalý“ humor. Hodnocení by dle mého názoru mělo být daleko větší, ale do duše jiným divákům promlouvat nehodlám. Chápu, že někoho nedostal „cros point“, popis odrůdy „Pineapple Express“, prokopávání skla, prodej drog školákům a tak dále, doopravdy toho bylo hodně. Navíc se mi nezdály dialogy dlouhé a nudné, měly své kouzlo a celý film jsem sledoval s lišáckým úsměvem na tváři. Překvapivě bylo i dost akce a to dobře natočené. Nevadilo ani lehce přepálené finále. 10/10* How High.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Takže čerstvě po návštěvě kina můžu konstatovat, že zklamaný rozhodně nejsem. Scott Derrickson zvládl režii lehce nadprůměrně a stejně na mě působil i samotný film.Čím začít? Triky dobré, scénář solidní, ale hluchá a slabší místa se rozhodně dostavila. Nevyhneme se morálním vsuvkám, na sílu vloženým emociálním scénám, která jsou navíc zbytečně oslazené a trochu zahalené patosem. Keanu Reeves zvládl roli mimozemského tvora podle mě klasicky bezchybně, bez přehrávaní a zbytečné mimiky navíc, někdy vyzněly i suché hlášky ;-) Scéna s výslechem, ze sedmiminutového traileru byla do filmu dobře v pasována a já si ji rozhodně užil. Nejvíce mi lezl na nervy Jaden Smith, tady se mi zdál bez naprosto bez hereckého talentu, na rozdíl od jeho jiného filmu Štěstí na Dosah. Konec jsem víceméně očekával. Zážitek pozitivní. 8/10*

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Něco úžasného. Velký zážitek z hlediska filmu, ze začátku mě film zaujal, ale trochu jsem v ději tápal. Vše se ovšem napravilo a krásně do sebe zapadlo, těším až film uvidím s odstupem času po druhé, prožitek se určitě zvedne. Absolutní hodnocení je ovšem bez debat, málokterý film dokáže zaujmout po celou dobu jeho trvání a to navíc ještě s takovou grácií a lehkostí jako Eternal Sunshine of the Spotless Mind. Vynikající scénář a Jim Carrey, věděl jsem vždy, že má velký herecký potenciál, hrát takřka cokoliv i vážné role.

Pod kůží (2008)

Pohodový horor, který mohl mít skutečně ještě lepší hodnocení, než jsem dal. Monstrum je doopravdy originální, takřka nezranitelné, ale co z toho divák má, když si ho za celou dobu prakticky neužije a to hlavně díky zběsilému, ultrarychlému střihu. Není ani jedná akce, kde by střih chyběl a to mě hodně štvalo a snižovalo prožitek. Bylo zde pár nelogičností, ale vše v rámci. Herecké trio je v celku solidní, některé možná potěší Paulo Costanzo, který hrál v seriálu „Joey“ ;-) 6/10*