Madonna: The Confessions Tour (2006) (koncert)

I přes to, že Madonny hudbu moc nemusím, tak musím uznat, že tenhle koncert opravdu stojí za zkouknutí. Nemám tedy rád, když zpěvák zpívá na playback, ale myslím, že s jejíma pohybovýma kreacema by tohle opravdu nešlo udýchat ;-) Kontakt s fanouškama minimální (až tedy na konci při jedné písničce, kde byl konečně mimo playback také slyšet její hlas) 75% (pro milovníky Madonny 90%)

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Jednoznačně nejlepší asterix a jeden z nejlepších animáků vůbec. Miluji všechny díly, ale tenhle je jediný, na který se mohu opakovaně znovu a znovu podívat.

Dobrý ročník (2006)

Milý odpočinkový film. Po překonání slabší až křečovité první poloviny jsem si ho teprve začal užívat. Škoda, myslím, že v tomto námětu se skrýval daleko větší potenciál. Russell Crowe mi bohužel neohromil tolik jako například v Gladiátorovi nebo v Těžcé váze a tak mi z herců zaujala nejvíce Marion Cotillard, která mi později nadchla ve filmu o Edith Piaf. Nalijte si sklenici vína, příliš od tohoto filmu nečekejte a nebudete zklamáni. 70%

Transformers (2007)

Ve dvanácti bych na tenhle film asi skládal ódy, ale teď, ač byla kvalita akčních scén naprosto úžasná, mi film přišel od té doby, co Transformers začali mluvit až lehce trapný. Někomu se to může líbit, ale já už v dětských letech bohužel už nikdy nebudu...

Smrtonosná past 2 (1990)

Tak nevím, možná kdybych ten film poprvé viděl před dvaceti lety, tak by bylo mé hodnocení větší. Pro mě to je "jen" průměrný akční film. Brucovi hlášky jsou sice pořád dobré, ale nad naivitou a nedotažeností některých akčních scén mi zůstává rozum stát...

Ajťáci (2006) (seriál)

Kromě prvního dílu, který byl poněkud rozkoukávací jednoznačně jeden z nejlepších britských seriálů. Na rozdíl od Black Books tady nejsou žádná slabá místa. 90%

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Knižně mi Harry Potter a Fénixův řád přišel nejslabší. Nic takového se ale naopak nedá říci o filmu, který mi spolu s trojkou přijde jako nejlépe natočený z celé série. Je dobře, že David Yates bude i u šestého dílu. Už se těším :-)

Tajemný let (2005)

Myslím, že Jodie Foster se dá považovat za záruku kvality a kdo jde na film s ní, tak nemůže udělat chybu. Škoda toho akčního přetaženého závěru, jinak by to byl opravdu moc povedené. I tak velice nadprůměrný thriller.