Pozemšťan (2007)

Výborný film, který se zakládá na zajímavé myšlence a perfektně napsaných dialozích. Za málo peněz hodně muziky. 85%

Avatar (2009)

Vizuální orgie, krásný fantasy svět a výtečný filmový zážitek. Děj filmu bohužel za těmito superlativy zaostává. I tak se jedná o jeden z nejlepších filmů tohoto roku. 85%

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

První Indy ani po letech neztrácí na síle a dokáže i teď královsky bavit. Přes všechna pozitiva se nejedná o moji srdcovou záležitost a k pěti hvězdám mi ještě malý kousek chybí. 85%

Jerusalema (2008)

Zajímavý mix tématiky dvou filmů: "Město bohů" a "Americký gangster" z prostředí Jihoafrické republiky. Některé části příběhu jsou již dosti otřepané, ale jako celek film zapůsobil. 85%

Star Trek (2009)

Velmi zdařilé sci-fi, které se musí líbit i těm, kteří nejsou fanoušky Star Treku. 85%

Byl jsem při tom (1979)

Úžasný herecký výkon Petera Sellerse v dojemné adaptaci knihy od Kosinskiho o upřímném, nezkaženém zahradníkovi jménem Chance. Film připomíná jistým způsobem Forresta Gumpa v pozdním věku. I přes kvality příběhu musím pokárat režiséra za přílišnou stopáž, která způsobuje ve filmu několik prázdných míst. 85%

Lesní duch (1981)

Infarktová záležitost od Sama Raimiho. I po letech neztrácí své kouzlo a musím přiznat, že jsem měl co dělat, abych to dokázal dokoukat. Nakonec jen zamrzí trochu horší triky. Nepouštět slabším povahám. 85%

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Důstojné převedení 6. Harryho Pottera na filmové plátno. Celý film je veden ve velmi ponuré atmosféře a člověk si při jeho sledování přijde spíš jako na návštěvě thrilleru. 80%

Kopačky (2008)

Příjemná komedie s lehce blbým začátkem a ohraným koncem. Nicméně střed stojí za to ;-) U Jasona Segela je každý spíše zvyklý na jeho Marshalla z HIMYM, nicméně i v romantických filmech boduje. 70%