Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Film, který zachraňuje a dokonce předčí celou sérii. Děj jde sice opět ve stejných kolejích a nedá se očekávat nějaká složitější zápletka, ale divák, který touží po akci si přijde na své. Sylvester Stallone je opravdový akční hrdina a je vidět že společně s pátým Rockym Balboou nešlo jen o ždímání zaběhlého tématu, ale výborná pocta oběma sériím. 75%

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Nerozumím oslavování člověka, který se zasloužil o věnování zbraní Afgánistánů a ne přímo tlačením na Rusy, aby se chovali poněkud humálněji. (Nj. Američané) Rozhodně Afgánistán to USA 11.září i s úroky vrátil, takže je vidět, že válečná pomoc nebude vždy nejšťastnější. Ale také něco k filmu. Byl jsem mile překvapen především hereckým výkonem Philipa Seymour Hoffmana a děj také hezky odsýpá. 70%

Nový svět (2005)

Příběh o lásce Anglického objevitele a Indiánské krásky. Tento film jsem si pustil spíše na odreagování jako dobrodružný film, ale o to více jsem byl překvapen jeho netuctovým pojetím. Celý děj se však bohužel táhne až příliš pomalu a člověk si tu a tam zívne. 85%

(1998)

Netradiční, ale o to zajímavější film o matematiku Maxi Cohenovi, který nežije pro nic jiného, než že jednoho dne konečně objeví význam čísla Π, díky kterému "objeví" tento svět. Černobílé pojetí a uměle zhoršený obraz dokonale ladí se schizofrenickými a depresivními náladami hlavního hrdiny. Soundtrack celou atmosféru jen podtrhuje. 85%

Bourneovo ultimátum (2007)

Jedna z mála trilogií, která se vůbec nemusí stydět za žádný ze svých dílů. Spanilá akční jízda s vynikajícím Mattem Damonem.

Katyň (2007)

Film o velice krutých historických událostech. I přes tyto hrůzy však hlavně první polovina byla natočena poměrně nevýrazně a film bohužel trochu nudí. Osobně jsem měl pocit, že film nechává plno prázdných míst o průběhu celé války. 60%

Občan Havel (2007)

I přes to, že nepatřím k největším Havlovým fanoušků, tak tento dokument považuji za velice zdařilý. Období dvou prezidentských období v ČR bylo zobrazeno velice záživně. Dokument bilancoval mezi lidskou a politickou úrovní. Přes snahu o objektivnost mi některé pohledy (např. na pana Klauze (ikdyž ho tedy taky přímo nemusím)) až příliš zaujaté. Přes to vše rozhodně doporučuji 85%

Baramui paiteo (2004)

I přes mojí zálibu v Asijské kinematografii mě tento film hodně zklamal. Především první polovina byla dosti hrozná, scénář byl nevýrazný, místy hloupý, režie a herecké výkony tomu také moc nepřidaly. Nic o Choi Bae-dalovi sice nevím, ale tohle si určitě nezasloužil. 40%

Oko bere (2008)

Příjemný oddychový film. Od Kevina Spaceyho se teď sice nedočkáme žádných hvězdných výkonů a přes spoustu nelogičností jsem se docela bavil. Návod na vydělání velikých peněz to sice není, ale i tak hezkých 65%

Kulový blesk (1978)

Podle mě nejslabší film dvojice Svěrák, Smoljak. Mám tuto autorskou dvojici moc rád, ale i přes spoustu kvalitních hlášek a úsměvných situací jsem se bohužel občas nudil.