Kajínek (2010)

Po procházce u místa činu (Kajínkův most) jsem nevydržel a musel jsem se na film také podívat. Nic jsem nečekal a dá se říci, že jsem pozitivně překvapen. Na české poměry velmi kvalitní thriller. Vladimíra Dlouhého je vážně škoda. Nijak nehodnotím samozřejmě podobu se skutečností, protože o ní beztak příliš nevím. Vydařený Jáklův debut. 75%

Láska a smrt (1975)

Spousta bezvadných gagů, které jsou bohužel v několika scénách dělány za každou cenu a místy hraničí až s trapností. U Woodyho spíše preferuji jeho novější tvorbu. 70%

Hvězdný prach (2007)

Jedna z nejlepších pohádkových podívaných poslední doby. Výborní De Niro, Pfeiffer a ostatní vedené výbornou režií Matthewa Vaugna. Ani na okamžik jsem se nenudil a užíval jsem si film plnými doušky. Kdyby mi bylo ještě 12, tak bych byl doslova v extázi. 90%

Alenka v říši divů (2010)

Z tohoto filmu mám trochu dilema. Nádherně vymazlený svět, kde je sice Burtonův rukopis znát, ale je jaksi tlačen do pozadí. Scénář mi tolik nenadchl, nicméně se jedná o film určený malým špuntům, kterým to jistě tolik vadit nebude. I tak jsem viděl spousty pohádek, které mi dokázaly více nadchnout (např UP). S těžkým srdcem musím konstatovat, že jde o slabší Burtonův film a doufám, že si to nějakým příštím pro něj typickým filmíkem u mě vyžehlí. 65%

Souboj Titánů (2010)

Prvních 10 minut jsem se unášel perfektními záběry. Pak nadšení opadlo a příběh a napětí, které ve filmech normálně drží moji pozornost zde jaksi nebyli. I když byl starší díl proti tomuto technicky prakticky pralesní, užíval jsem si ho víc. Ralph Fiennes doufám natočí příště pořádný film, aby si tento u mě odčinil. Škoda tak velkého potenciálu a peněz... 60%

Okresní přebor (2010) (seriál)

Seriálová obdoba koženého slunce. Jednotlivé díly jsou velmi nevyrovnané, nicméně u většiny jsem se výborně bavil. Ten, kdo zdá dění kolem vesnického fotbalu, dá zapravdu, že spousta věcí zde není až tak moc nadsazených. 70%

Krakatit (1948)

Jak je možné, že mi tak výborný český film doteď unikal. Geniální dílo Karla Čapka, excelentně hrající Karel Höger a výborná režie Otakara Vávry. Atmosféra filmu válcuje většinu současných snímků. Klenot poválečné tvorby. 90%

Pouta války (2004)

Výborný válečný film o válce v Korei z pohledu té Jižní. Akční scény jsou úžasné, nicméně mi některé části příběhu o dvou bratřích přišli až příliš idylické nebo přetažené. Celkově se ale jedná o velmi kvalitní film, který by neměl chybět ve sbírce žádného milovníka válečných filmů. 85%

Nemilosrdný střelec (2007)

Zajímavý rice western, který neurazí, ale bohužel ani nijak nenadchne. Pár dobrých momentů bohužel sráží poměrně nudný děj. Bod nahoru za pro nás exotické pojetí 65%

Morganovi (2009)

Tohle bylo vážně utrpení. Nejhorší výkon Hugh Granta, který jsem u něj viděl. U Jessiky to také žádná sláva nebyla. Doporučuji se tomuto filmu vyhnout, jelikož se tento nelíbil ani mé přítelkyni, která zbožňuje naprostou většinu romantických filmů. 35%