Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

David Fincher natočil řemeslně poctivě zvládnutou adaptaci slavného románu The Girl with the Dragon Tattoo. Narozdíl od původní švédské adaptace mi ale nijak nevyrazil dech. Atmosféra filmu je úžasná, stejně jako hudba. Menší výhrady mám ke scénáři. Kdybych neviděl původní verzi, tak by mě utekla spousta souvislostí, které si myslím, že z tohoto zpracování pochopit nelze. Roomey Mara hrála statečně, ale k roli Lisbeth mi více seděla Rapace. Pro mě o chlub slabší, než původní verze, ale pořád výborný film. 85%

Bez soucitu (2010)

Po úžasném Taken se vrátil Pierre Morel opět do doby District 13 a natočil šíleně nudný a nezábavný film. Travolta je v jeho roli sice pořádný drsňák, ale i jeho charizma po pár minutách vyprchá. 50%

Voda pro slony (2011)

Hezká líbivá pohádka z cirkusového prostředí s výborně hrajícím Waltzem, který film ústřední dvojici přímo ukradl. Pattisnon a Whiterspoon sice hrají dobře, ale magie mezi nimi mě tolik nebavila. 70%

Hačikó - příběh psa (2009)

Krásný dojemný film se sympaticky hrajícím Gerem a Hatchim v několika podobách. Co bych filmu možná vytkl je zbytečně natažená 2. půle. 85%

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Brilantní akční scénky s občasným nádechem příjemného humoru se bohužel střídají s několika nudnými pasážemi. Jako celek na mě film nepůsobil příliš kompaktně. Možná u mě film ztratil také tím, že jsem si před ním pustil třetí díl, který byl a třídu výše. 70%

Rango (2011)

Výborné momentky a odkazy, ale celkově bohužel film dost nudí. Toto bohužel nezachrání ani výborný Johny Depp. 70%

Tři dny ke svobodě (2010)

Výborný napínavý thriller, kterému odpustím i několik málo za vlasy přitažených scén. Famózní výkon Russela Crowa a velmi sympatická Elizabeth Banks. 90%

Rychle a zběsile 5 (2011)

Kdo by čekal, že si na nejlepší díl série budeme muset počkat celých 5 dílů. Celkově byl ubrán důraz na tuningové orgie a místo toho z filmu vzešla celkově velmi poctivá akční jízda z exotického Ria. Tímto dílem by bylo dobré sérii s klidným svědomím zakončit, což bude po úspěchu dílu asi silně nerálné. 80%

Černá labuť (2010)

Herecký koncert Natalie Portman, při němž tahá luxusně za nitky Darren Aronofsky za podkresu výborného soundtracku. Pro mě nejsilnější z Oskarových snímků za rok 2010. 90%

Sociální síť (2010)

Natočit film o založení facebooku a přitom se udržet v kolejích mezi nudou a přeháněním vyžaduje opravdu značný kumšt. Toto se povedlo Davidu Fincherovi přímo na výbornou. Velmi mě překvapil herecký výkon Justina Timberlaka. 85%