Na doraz (2010)

Road movie komedie, která sice nebude celý čas zaměstnávat vaší bránici (nečekejte další pařbu ve wegas), nicméně se jistě nudit nebudete. To je způsobeno především charaktery, které nejsou ploché, jako v obdobných komediích. Robert Downey Jr. a Zach Galifianakis tvoří lehce nepředstavitelnou, nicméně fungující dvojici. 70%

Hezké vstávání (2010)

Příjemné překvapení. Ač to tak z počátku vůbec nevypadá z Morning Glory se po mírně tuhém rozjezdu vyklube lehce nadprůměrná komedie s výborným Harrisonem Fordem. Diane nepřekvapila, ani neurazila. Z hyperaktivní Rachel jsem měl malinko rozporuplné pocity. Jako celek však film funguje velmi dobře a mohu jen doporučit 75%

Machete (2010)

Tak tohle mně sedlo rozhodně více, než "Planet Terror". Výborná akční jízda s bezvadným Trejem - otázka je, zda by to byl bez svého ksichtu alespoň poloviční herec :-) Žhavé herečky, mexikánské prostředí, lítající končetiny. Škoda jen konce filmu, kde se se to Rodrigezovi poněkud vymklo kontrole a závěr je tedy skoro až céčkovej... 75%

Sběratel kostí (1999)

Naprosto příšerné převedení stejnojmenné knihy na filmová plátna a snad nejhorší výkon Angeliny a Denzela, co jsem zatím viděl. Ti, co nečetli předlohu, si můžou půl hvězdy připočíst. 50%

96 hodin (2008)

Z průměrné oddechovky se vyklubala totální akční jízda bez jediného hluchého místa. S Bournem nejlepší agentský film posledních let. 90%

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Na televizní zpracování, chvilkovou béčkovistost a některé herecké výkony (obzvlášť představitel prezidenta mi do jeho role vůbec nesedl) se jedná o velmi zajímavé a povedené sci-fi. 70%

Milk (2008)

Nevýrazný film se silným posláním a výborným hereckým výkonem Seana Penna. 70%

Monstrum (2008)

Dějově nijak výjimečné, ale mix války světů a záhady Blairwitch zde funguje na výbornou. Tohle je konečně film u kterého mi jeho nedostatky příliš nevadí a který nadchne akcí a atmosférou. 85%

Poznáš muže svých snů (2010)

Po výborným Vicky Cristina Barcelona a lehce nadprůměrném Whatever Works mě tentokrát Woody malinko zklamal. Herci hráli výborně, asi i chápu, co nám chtěl filmem říci, ale bohužel mě to nevzalo tolik, jak jsem u Woodyho zvyklý. Doufám, že následující "Midnight in Paris" dopadne o poznání lépe. 65%

Plný kapsy šutrů (2007) (divadelní záznam)

Výborné herecké výkony pana Vladyky a Holuba. Po několika úvodních minutách, než jsem se dostal do děje jsem se skvěle bavil. Bohužel děj druhé části filmu už byl malinko slabší. Každopádně doporučuji. 85%